Jesteś pewien, że znasz tę część historii United? Rozwiąż nasz quiz, a dowiesz się wielu nowych... ROZWIĄŻ QUIZ

+ +2 - U-18: Duet Goss - Fletcher zapewnia wygraną nad WBA [video]

ostman @13.10.2013, 20:05 | Przeczytano 1292 razy

U-18: Duet Goss - Fletcher zapewnia wygraną nad WBA [video]
Manchester United odniósł siódme zwycięstwo w rozgrywkach Barclays Premier League U-18, pokonując u siebie West Bromwich Albion 4-2. Do pierwszoplanowych postaci spotkania należeli Ashley Fletcher i Sean Goss, których dwójkowe akcje przyniosły Czerwonym Diabłom aż trzy z czterech trafień.

Gospodarze zaatakowali od pierwszego gwizdka sędziego, co przyniosło wymierne efekty już w 4. minucie spotkania, gdy Goss dośrodkował z rzutu wolnego na przedpole bramki „Drozdów”, a niepilnowany Fletcher z najbliższej odległości skierował piłkę do bramki.

Ustawienie taktyczne drużyn

Szybka utrata bramki nie zdeprymowała przyjezdnych, którzy po kwadransie gry przejęli inicjatywę i zaczęli niepokoić defensywę United. Kiedy wydawało się, że Diabły opanowały sytuację na boisku, zawodnikom West Bromu udało się wyrównać po kontrataku. Cameron Borthiwick-Jackson źle obliczył kozioł piłki po długim wykopie jednego ze stoperów gości, to pozwoliło Reeceowi Greenridge'owi wypracować dogodną sytuację dla McKenziego, który technicznym, plasowanym strzałem pokonał Deana Hendersona.

Tak obrót wydarzeń podziałał mobilizująco na podopiecznych Paula McGuinnessa, którzy już pięć minut później odzyskali prowadzenie po pięknym, koronkowym rozegraniu. Akcję rozprowadził na lewym skrzydle Devonte Redmond, po czym podał do stojącego przed polem karnym Gossa. Były gracz Exeter City opanował futbolówkę i zagrał klepkę z Fletcherem, po czym posłał mierzony strzał z lewej nogi, po którym piłka zatrzepotała w siatce.

Kompilacja akcji Gossa (asysta 0:20; gol 1:59; asysta 5:40 filmu)

Końcówka pierwszej części gry należała do United, a świetne partie w drugiej linii gospodarzy rozgrywali Goss, Matthew Willock i Joshua Harrop. Ten pierwszy był bliski podwojenia swojego dorobku bramkowego tuż przed gwizdkiem na przerwę, jednak jego rogal zza szesnastki trafił jedynie w poprzeczkę bramki West Bromu.

Po zmianie stron Diabły nie ustawały w dążeniu do zdobycia kolejnych goli, co zaowocowało już chwilę po wznowieniu gry po przerwie. Defensorzy ekipy z West Midlands zbyt krótko wybili piłkę po niecelnym prostopadłym podaniu Gossa, ta trafiła do niepilnowanego Willocka, który ładnym, podkręconym uderzeniem z przeszło dwudziestu metrów umieścił ją w okienku bramki.

Kompilacja akcji Willocka (gol 3:10 filmu)

Bliski wpisania się na listę strzelców był także rozgrywający popisową partię Harrop, jednak kąśliwy strzał pomocnika United zza pola karnego w dobrym stylu sparował na rzut rożny Alex Palmer. Chwilę później golkiper „Drozdów” skapitulował jednak po raz czwarty, gdy Goss po raz wtóry w tym spotkaniu wyłożył piłkę jak na tacy Fletcherowi, a napastnik Diabłów z bliska głową wpakował ją do bramki.

W ostatnich kilkunastu minutach tempo meczu nieco spadło, a Diabły oddały inicjatywę drużynie gości. Bliski spektakularnego gola był stoper Shaun Donnellan, jednak jego bomba z blisko trzydziestu metrów zatrzymała się na poprzeczce. Więcej szczęścia miał pomocnik Adil Nabi, który na trzy minuty przed końcem meczu technicznym uderzeniem z pierwszej piłki znalazł sposób na Joela Castro Pereirę.

12 października 2013, AON Training Complex, CarringtonMANCHESTER UNITED – WEST BROMWICH ALBION 4:1 (Fletcher 3, 62, Goss 30, Willock 47 – McKenzie 25, Nabi 87)

United: (4-4-1-1) Henderson (71 Pereira) – Evans, Borthwick-Jackson, Ioannou, Barber – Harrop (86 Mitchell), Willock, Goss, Thompson – Redmond – Fletcher.
Zmiany niewykorzystane: Riley, Rashford, Tuanzebe.

WBA: (4-4-1-1) Palmer – Gannon, Donnellan, Jones, Greenidge – Barrow, Pace, Nabi, Leko (78 Oldnall) – Campbell (69 Wright) – McKenzie.
Zmiany niewykorzystane: Viakla, Cleet, Hallahan.

W tabeli bez zmian, gdyż poza Diabłami żadna inna drużyna z Grupy Północnej BPL U-18 nie rozgrywała swojego spotkania w ten weekend. Manchester United (22 punkty; 10 meczów) pozostał samodzielnym liderem rozgrywek, powiększając przewagę nad depczącymi mu po piętach Evertonem (18 pkt; 7 meczów) i Wolverhampton Wanderers (15 pkt; 7 meczów). Na czwartym miejscu w tabeli plasuje się Manchester City (11 pkt; 8 meczów).

W jedenastej kolejce United podejmą na własnych śmieciach rówieśników z Sunderlandu. Spotkanie odbędzie się tradycyjnie w sobotę, 19 października o godzinie 13.30 polskiego czasu.

Źródło: manutd.com, premierleague.com, własne

Tagi: Akademia United, Ashley Fletcher, Matthew Willock, Sean Goss, West Bromwich Albion