16 trofeów, 559 meczów, 253 gole, 128 asyst w koszulce Manchesteru United - tak można... ROZWIĄŻ QUIZ

+ +5 - U-21: Diabły wywożą komplet punktów z Southampton

ostman @14.01.2014, 17:26 | Przeczytano 1726 razy

U-21: Diabły wywożą komplet punktów z Southampton
Mimo utraty gola już w pierwszym kwadransie gry Manchester United zdołał rozstrzygnąć na swoją korzyść wyjazdową potyczkę z Southampton, wygrywając w Marchwood 2-1 po bramkach autorstwa Jessego Lingarda i Larnella Cole’a.

Czerwone Diabły wystawiły do gry bardzo silną jedenastkę z pięcioma zawodnikami, którzy dopiero co powrócili do klubu z wypożyczeń. W początkowych fragmentach spotkania do jednak gospodarze sprawiali lepsze wrażenie kilkukrotnie stwarzając poważne zagrożenie pod bramką Sama Johnstone’a. Napór „Świętych” przyniósł wymierny skutek w 15. minucie, gdy 19-letni skrzydłowy Omar Rowe wykorzystał nieporozumienie w szeregach obronnych United i ładnym strzałem zewnętrzną częścią stopy zza pola karnego wyprowadził Southampton na prowadzenie.

Ustawienie taktyczne drużyn

Niedługo później mogło być już 2:0, gdy stoper Jack Stephens zdecydował się na odważne uderzenie z ponad trzydziestu metrów, po którym piłka o centymetry minęła słupek bramki drużyny z Manchesteru. Bardzo bliski powodzenia był także Lloyd Isgrove, ale Johnstone fantastyczną robinsonadą uchronił swój zespół przed utratą gola.

Na kolejne trafienie trzeba było poczekać do 30. minuty. Wtedy to Lingard przejął piłkę w środkowej strefie boiska, przebiegł z nią kilkanaście metrów po czym oddał mierzony, podkręcony strzał z dystansu w samo okienko bramki „Świętych”, po którym Cody Cropper mógł tylko odprowadzić piłkę wzrokiem.

Bramka wyrównująca podziałała mobilizująco na graczy United, którzy zaczęli przejmować kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Pięć minut po zmianie stron David Petrucci zagrał idealnie w tempo do wychodzącego na pozycję Cole’a, który strzałem z lewej strony pola karnego pewnie umieścił piłkę w bramce. Chwilę później po składnej akcji tych dwóch zawodników w znakomitej sytuacji znalazł się Lingard, ale jego strzał w wielkim stylu zatrzymał amerykański bramkarz gospodarzy.

Diabły kontrolowały grę, ale zawodnicy Soton mogli pokusić się o wyrównującego gola w 85. minucie, gdy Harrison Reed doszedł w polu karnym do dośrodkowania Matta Younga, jednak jego strzał wylądował jedynie w bocznej siatce. W końcówce losy meczu próbował odmienić jeszcze Sam Gallagher, ale jego główka minęła światło bramki.

13 stycznia 2014 Staplewood Training Ground, Marchwood
SOUTHAMPTON – MANCHESTER UNITED 1:2 (Rowe 15 – Lingard 30, Cole 50)
Soton: (4-2-3-1) Cropper – Young, Stephens, Turnbull, Targett – Gape, Reed – Isgrove, Sinclair (63 McQueen), Rowe – Gallagher.
Zmiany niewykorzystane: McCarthy, Johns, Curtis, Moore.

United: (4-4-2) Johnstone – Love, Thorpe, Blackett, James – Cole, Ekangamene, Petrucci, Lingard – W. Keane (88 Rothwell), Macheda.
Zmiany niewykorzystane: Gollini, Grimshaw, Weir, Pearson.

Zwycięstwo nad Southampton pozwoliło Manchesterowi United (15 punktów, 9 meczów) , który ma jeszcze do rozegrania aż trzy zaległe spotkania, wspiąć się z szesnastego na dziewiąte miejsce w tabeli Barclays Premier League U-21. Na czele stawki bez zmian. Liderem pozostaje niepokonane do tej pory Fulham (25 pkt, 11 meczów), które wyprzedza Sunderland (21 pkt, 11 meczów), West Ham United (21 pkt, 11 meczów), Chelsea (19 pkt, 11 meczów) i Liverpool (19 pkt, 10 meczów).

Kolejnym ligowym rywalem podopiecznych Warrena Joyce’a będzie Middlesbrough. Mecz zostanie rozegrany 20 stycznia (poniedziałek) o godzinie 20.00 czasu polskiego na AJ Bell Stadium w Salford. Transmisja spotkania na żywo na antenie MUTV.

Źródło: manutd.com, saintsfc.co.uk, premierleague.com

Tagi: Akademia United, Jesse Lingard, Larnell Cole, Southampton