Nemanja Vidić w 2006 roku zrobił wielki krok naprzód w swojej karierze, kiedy zdecydował dołączyć... ROZWIĄŻ QUIZ

SPARINGI: CLUB AMÉRICA - MANCHESTER UNITED

18.07.2015, godzina 05:00 Miejsce: CenturyLink Field, Seattle, USA, sędzia: Edvin Jurisevic, widzów: 48957

Skromne zwycięstwo na początek

W pierwszym meczu tournée w ramach International Champions Cup Manchester United zagrał z meksykańskim Club América. Przyjezdni z Anglii wygrali 1:0 po trafieniu Morgana Schneiderlina.

Louis van Gaal na ten mecz przygotował dwie różne jedenastki, zabrakło lekko kontuzjowanych Antonio Valencii oraz Davida de Gei, jak również Seana Gossa i Marouane'a Fellainiego.

Już w 5. minucie United na prowadzenie wyprowadził Morgan Schneiderlin, który celnie główkował po dośrodkowaniu Juana Maty. Meksykanie chcieli szybko odpowiedzieć, ale minimalnie z zamknięciem akcji na długim słupku spóźnił się napastnik Club América.

Na następną dobrą sytuację musieliśmy czekać do 39. minuty, kiedy to Wayne Rooney po podaniu Memphisa Depaya uderzył z 20 metrów lewą nogą obok słupka. Dwie minuty później po długiej piłce zagranej na lewą stronę, źle tor lotu piłki obliczył Matteo Darmian, ale całą sytuację dobrym wyjściem z bramki uratował Sam Johnstone.

Mecz, jak to towarzyski, nie porywał. Skromne 1:0 do przerwy. Na drugą połowę wyszedł zupełnie inny skład.

Mocny początek drugiej połowy, Andreas Perreira przedryblował obrońcę gospodarzy i uderzył lewą nogą z 12 metrów po długim słupki - minimalnie chybił. Chwilę później ten sam zawodnik dorzucał z lewej strony prawą nogą, lecz o centymetry z piłką minął się Adnan Januzaj.

Podobnie jak w pierwszej części spotkania, po dobrym starcie, spory przestój w grze. W  68. minucie z rzutu wolnego dorzucał w pole karne Bastian Schweinsteiger, piłka trafiła na głowę Andera Herrery, ale Hiszpan uderzył tuż obok słupka. Pięć minut później szczęście miał Anders Lindegaard po tym, jak z kilku metrów w słupek trafił napastnik rywala.

Kwadrans przed końcem po sprytnej akcji Schweinsteigera w pole karne wpadł Januzaj, jego strzał z lewej nogi z trudem został sparowany przez golkipera. Do końca meczu niewiele się działo, wynik się nie zmienił.

Następne spotkanie towarzyskie o tej samej porze za cztery dni. Rywalem będzie San Jose Earthquakes.

W tabeli International Champions Cup United zajmują 3. miejsce z trzema punktami na koncie.

7. San Jose Earthquakes 3 0 0 3 3:10 0

Tagi: Bastian Schweinsteiger, Club América, Debiuty, International Champions Cup, Matteo Darmian, Mecze towarzyskie, Memphis Depay, Morgan Schneiderlin, Relacje z meczów, Tournée, Znamy składy, Zwycięstwo

Komentarze (23) Obserwuj Dodaj opinię

Postów: 1270

dodano: 03.11.2015, 12:32, #23 Zwiń/Pokaż komentarz Kubuś1878 (1/3)
Dobry mecz naszych Diabłów.Powodzenia :):):)
Postów: 5572

dodano: 19.07.2015, 18:14, #22 Zwiń/Pokaż komentarz toporminator
Dobry mecz całej drużyny, druga połowa lepsza niż pierwsza.
Udany debiut Depaya, fajnie zaprezentował się Pereira, Januzaj i Schweinsteiger.
Postów: 652

dodano: 18.07.2015, 07:38, #21 Zwiń/Pokaż komentarz Mathek
Uwielbiam oglądać przedsezonowe mecze, bo zawsze jest możliwość poeksperymentowania, zobaczenia w akcji nowych graczy i ocenienia młodych piłkarzy z akademii, więc pozwolę sobie na krótki komentarz tego, co widzieliśmy na boisku. Było widać u wielu piłkarzy braki kondycyjne i paru zawodników albo grało słabo, albo przeszło obok meczu obojętnie - prawie nie będąc przy piłce. Jednak można było dojrzeć parę pozytywów.

Bardzo cieszą mnie występy najnowszych nabytków Van Gaala, bo wszystkim debiut się udał. Darmian świetnie czyścił w tyle i nie pamiętam ani jednej akcji przeciwnika, która przeszłaby stroną Włocha. Trochę grał zachowawczo w ofensywie i prawie wcale nie obiegał Maty, a czasami o to aż się prosiło. Być może bariera językowa, brak zgrania, albo po prostu trema. Defensywa bardzo na plus, ofensywa pewnie przyjdzie z czasem. Dziwi mnie trochę odległy numer na koszulce - czyżby czekał, aż Rafael zwolni "2"?

Schneiderlin zagrał debiut marzeń. Zaliczył parę strat, ale można je mu wybaczyć, bo plusów jego występu jest zdecydowanie więcej niż minusów. Dobrze się rozumiał z Carrickiem i był wszędzie. Podawał mądrze i głównie do przodu, miał chyba najwięcej kontaktów z piłką, przechwytów miał mnóstwo, wślizgów także i bardzo podoba mi się jego nieustępliwość i walka o każdą piłkę - agresywnie atakuje piłkę, walczy z rywalem będąc w parterze, podnosi się, a futbolówka dalej jest przyklejona do nogi. Dawno tak inteligentnie grającego piłkarza nie widziałem.

Depay natomiast z początku grał słabo, ale z czasem poczuł się na siłach i rozkręcił się. Dobitnie pokazuje to podanie do Maty zewnętrzną częścią stopy w 30minucie, czy do Rooneya w 40, po której Anglik powinien strzelić gola. Właśnie takiej kreatywności nam brakowało ostatnimi czasy. Jestem tylko ciekaw jakby zagrał na skrzydle. Na przedmeczowym obrazku ustawiony był obok Rooneya, ale w rzeczywistości był cofniętym napastnikiem lub nawet bardziej ofensywnym pomocnikiem, gdyż do szesnastki rywali prawie nie zaglądał. Tak jak Darmian pewnie dostanie numerek po Rafaelu, tak jestem ciekaw, czy 9 będzie czekała na nowego napastnika, czy zostanie przy niej Holender.

Blind na środku obrony to porażka. Spóźniony, wchodził czasami "na raz" i nie w czas, a dodatkowo zaliczył strasznie głupi wślizg, który powinien zostać nagrodzony karnym. Young i Mata także słabo. Przy tym ustawieniu chętniej widziałbym Depaya na boku, a Hiszpana na 10. Brakowało mu szybkości i przechodził trochę obok akcji, zresztą podobnie jak Rooney. Natomiast świetnie bronił Johnstone. Nie miał okazji pokazać się na linii, ale w przedpolu łatał dziury, które tworzył nasz środek obrony. Jego wyjścia ratowały nas przed utratą bramki.

Po zmianie stron (i w sumie całego składu) najwięcej szumu wokół siebie narobił Pereira. Wszedł na boisko i robił to, czego Young dzisiaj nie potrafił - kręcił przeciwnikiem niemiłosiernie. Już w pierwszych 5 minutach stworzył 3 świetne okazje kolegom i raz sam był bardzo bliski strzelenia gola. Będą z niego ludzie. Jego gra może się podobać, bo poza efektywnością, jest także bardzo efektowna. Szkoda tylko głupiej kartki, ale pewnie dał o sobie znać brazylijski temperament.

Duet Schweinsteiger - Herrera ciekawie się zapowiada. Świetnie się uzupełniają i współpraca już im nieźle wychodzi. Połączenie niemieckiego spokoju i opanowania z hiszpańską przebojowością.

Jeszcze tylko dwa słowa o "starych młodych". Podoba mi się gra Lingarda. Ma chłodną głowę, nie podpala się i myśli na boisku. Ma idealne podanie z boku boiska, i co ważne, nie wrzuca piłki na ślepo, tylko tam, gdzie akurat najlepiej ją posłać. Idealnym przykładem jest podanie, po którym Januzaj przestrzelił z parunastu metrów. Jeśli już jesteśmy przy Belgu, to nawet ciekawie wyglądał jako 10 i może będzie z tej mąki chleb, jednakże musi popracować na treningu nad wykańczaniem akcji, bo klarownych sytuacji miał dzisiaj sporo, a gola żadnego. Zaskakująca była natomiast w nim jedna zmiana - dwa razy był zahaczany przez rywala, ale łapał w porę równowagę i biegł dalej. Czyżby przejadło mu się nurkowanie?

//Edytowano 2 razy, ostatni raz 18.07.2015, 07:46

zobacz więcej
Postów: 117

dodano: 18.07.2015, 07:49, #20 Zwiń/Pokaż komentarz Saturnin
Ja bym jeszcze pochwalil McNearea :) bo ladnie szarpal tam prawa strona. Zaliczyl pare dobrych akcji ofenywnych. Ciekawe jakby sprawdzil sie jako spd, troche mnie Wilson rozczarowal bo strasznie sie podpalal i podawał niedokładnie. Tak to powiedzialbym ze wynik mnie nie satysfakcjonuje bo jednak powinien byc wyzszy xD ale tam pierwszy mecz na tournee to mozna wybaczyc. Ciekawe jakby wygladal duet Morgan - Ander mam nadzieje ze w nastepnym meczu taki zobaczymy :)
Postów: 1426

dodano: 18.07.2015, 09:31, #19 Zwiń/Pokaż komentarz maik

Saturnin napisał:

Ja bym jeszcze pochwalil McNearea :)

Jakiś nowy transfer o którym nic nie wiem ?
Postów: 12

[Komentarz ukryty] Pokaż

dodano: 19.07.2015, 16:10, #17 Zwiń/Pokaż komentarz maik
Haha, widzę, że wyczucie sarkazmu u Ciebie stoi na najwyższym poziomie ;D

dodano: 19.07.2015, 18:12, #16 Zwiń/Pokaż komentarz toporminator

Mathek napisał:

więc pozwolę sobie na krótki komentarz tego, co widzieliśmy na boisku.

Krótki :)
Postów: 6183

dodano: 18.07.2015, 16:31, #15 Zwiń/Pokaż komentarz Guru Pitka
No i pięknie, pierwszy mecz zaliczony na takie solidne 3+, podchodzące pod 4-. :P

Z tego co dało się zauważyć można zaliczyć także występy nowych na plus, a także współpracę i ogólną grę Pereiry i Januzaja. Miejmy nadzieję, że wraz z kolejnym spotkaniem będzie jeszcze lepiej, tym bardziej, że rywal chyba najsłabszy ze wszystkich. :)
Postów: 2051

dodano: 18.07.2015, 14:44, #14 Zwiń/Pokaż komentarz kargiwOw
Mam tylko nadzieję, że tym ustawieniem 4411 nie będziemy grać już w czasie sezonu...
Postów: 5923

dodano: 18.07.2015, 10:50, #13 Zwiń/Pokaż komentarz sarkazm
Mecz o pietruszkę, więc nie ma co wyciągać jakichkolwiek wniosków.

Martwię się trochę o Bastiana, czy presja numeru nie będzie zbyt wielkim ciśnieniem dla Niemca.
Postów: 2393

dodano: 18.07.2015, 13:18, #12 Zwiń/Pokaż komentarz Redakcja: Red_Devil
Ciężko będzie mu zagrać na poziomie Cleverleya ;)
Postów: 10373

dodano: 18.07.2015, 12:05, #11 Zwiń/Pokaż komentarz Eric Djemba-Djemba
Dobrze, że na zero z tyłu, dobrze, że zwycięstwo i bramka do przodu. Dość dobrze się zaprezentowali. Muszę przyznać, że jak na pierwszy mecz, to dobry wynik i ogólnie dobrze ten mecz wyglądał. Jestem również zadowolony.

A, tu link do całego meczu:

Tutaj na pewno nie zostanie usunięty, zablokowany, czy coś w ten deseń. :) Pozdr.

dodano: 18.07.2015, 05:19, #7 Zwiń/Pokaż komentarz Mathek
Będziemy mieli zdecydowanie wiele radości z powodu Morgana. Pierwsze 10minut jego debiutu - gol, 1 wślizg, 2 przejęcia i jedna piłka posłana niczym przez Scholesa - przez pół boiska idealnie na nos. Dodatkowo chyba najwięcej kontaktów z piłką. Ładnie jak na sam początek.
Postów: 402

dodano: 18.07.2015, 05:56, #6 Zwiń/Pokaż komentarz belinea
Czy my gramy 3-5-2? Morgan elegancko ale 2 czy 3 przegrane pojedynki mial.Depay ladne pily zagrywa :) Ciekaw jestem jak bedzie funkcjonowal srodek Herrera-Basti.