Rozwiąż krótki quiz związany z Newcastle United i spotkaniami Czerwonych Diabłów z tym klubem. ROZWIĄŻ QUIZ

+ +5 - Rooney z rekordem, debiut Martiala i gole Diabłów

Reprezentacje Red_Devil @05.09.2015, 17:53 | Przeczytano 3034 razy

Rooney z rekordem, debiut Martiala i gole Diabłów

Trwa przerwa na mecze międzypaństwowe, w których grają zawodnicy Manchesteru United: wielu z sukcesami, wpisując się na listy strzelców.

W czwartek Maroaune Fellaini reprezentował Belgię w meczu el. ME 2016 z Bośnią i Hercegowiną. Pomocnik United wyrównał na 1:1 po golu Edina Džeko. "Czerwone Diabły" wygrały dzięki bramkom Kevina De Bruyne oraz Edena Hazarda i zajmują drugie miejsce w grupie B ze stratą trzech punktów do Walii.

Włochy wygrały 1:0 z Maltą, a Matteo Darmian rozegrał 90 minut. W pełnym wymiarze czasu Holandią reprezentowali też Daley Blind i Memphis Depay, ale po kontuzji Arjena Robbena i czerwonej kartce Bruno Martinsa Indiego nie byli w stanie powstrzymać wygranej Islandii 1:0.

W meczu drużyn młodzieżowych James Wilson wpisał się na listę strzelców 11 minut po wejściu na boisko w starciu z USA. Była to jedyna bramka w spotkaniu w Preston. W ekipie Anglii U-18 debiutował Ro-Shaun Williams, który pomógł drużynie zachować czyste konto w wygrany 2:0 meczu z Holandią, podczas gdy Tim Fosu-Mensah w zespole "Oranjes" U-19 zremisował 0:0 z Włochami.

W piątek towarzyski mecz Portugalii z Francją Anthony Martial zaczął na ławce rezerwowych, ale wszedł na boisku w 74. minucie zmieniając Karima Benzemę. Tym samym 19-latek zaliczył debiut w ekipie "Trójkolorowych". Wcześniej, bo w 46. minucie, na boisku zameldował się Morgan Schneiderlin. Francja wygrała 1:0 po golu Mathieu Valbueny.

W "polskiej" grupie D el. ME Bastian Schweinsteiger zagrał we Frankfurcie w wygranym 3:1 meczu z Polską. Wszystkie bramki zdobyli zawodnicy Bayernu Monachium (Thomas Müller, Mario Götze (dwie) i Robert Lewandowski).

Szanse na grę na Euro ma także Paddy McNair, który pomógł Irlandii Północnej osiągnąć szczyt grupy F. Wyspiarze wygrali an wyjeździe 3:1 z Wyspami Owczymi, a obrońca United pojawił się na boisku w końcówce spotkania. Pełne 90 minut zagrał ex-Diabeł Jonny Evans.

W towarzyskim meczu w Houston Sergio Romero był statystą, gdy jego Argentyna rozbiła Boliwię aż 7:0. Po dwa gole zdobyli Ezequiel Lavezzi, Sergio Agüero i Lionel Messi, a wynik ustalił Ángel Correa. Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Marcos Rojo.

W sobotę reprezentacja Anglii zapewniła sobie awans do Euro 2016. Wyspiarze pokonali San Marino aż 6:0, a 49. gola w reprezentacji zdobył Wayne Rooney, czym wyrównał rekord Sir Bobby'ego Charltona. 90 minut rozegrał Luke Shaw, ale Chris Smalling i Michael Carrick całe spotkanie oglądali z ławki rezerwowych.

Podobny los spotkał Davida de Geę i Juana Matę, którzy nie pomogli kolegom w wygranym 2:0 meczu ze Słowacją w ramach eliminacji ME. Dzięki zwycięstwu Hiszpania zrównała się punktami z liderem grupy C.

Na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy szykują się też reprezentacje U-21, gdzie młody obrońca Donald Love przesiedział mecz na ławce Szkocji, która ograła 2:1 Irlandię Północną. W składzie na mecz reprezentacji Anglii U-18 nie znalazł się za to Ro-Shaun Williams, który w czwartek zaliczył debiut na tym szczeblu. Wyspiarze drugi raz grali z Holandią i zremisowali 0:0.

W niedzielę Holandia doznała zawstydzającej porażki 0:3 z Turcją. Daley Blind zawinił przy drugim golu i został zmieniony w 74. minucie. Memphis Depay rozegrał całe spotkanie. "Pomarańczowi" są w bardzo złej sytuacji, bo walczą już tylko z Turcją o baraże, która ma 2 punkty przewagi.

Belgia wygrała 1:0 z Cyprem, a Fellaini zagrał 64 minuty. Januzaj cały mecz przesiedział na ławce. Belgowie zajmują drugie miejsce w grupie B ze stratą punktu do Walii. Włosi w grupie H wygrali 1:0 z Bułgarią i pozostają liderem stawki. Darmian rozegrał pełne spotkanie.

W poniedziałek Bastian Schweinsteiger pomógł kolegom wygrać na wyjeździe ze Szkocją (3:2), grając 90 minut. Niemcy tym samym umocnili się na prowadzeniu w grupie D.

Euro 2016 odbędzie się we Francji, wobec czego "Trójkolorowi" grają jedynie sparingi. Podopieczni Didiera Deschampsa wygrali 2:1 z Serbią. Anthony Martial na boisku pojawił się w 76. minucie spotkania.

We wtorek Ekwador wygrał towarzysko z Hondurasem 2:0, a całe spotkanie rozegrał Antonio Valencia. W eliminacjach do Euro 2016 Juan Mata zdobył wyjazdowego gola z Macedonią już w 8. minucie spotkania przy wydatnym udziale bramkarza gospodarzy Tomisława Pačowskiego. Był to gol na wagę 3 punktów i pozostania na szczycie grupy C. Pierwszy mecz w tym sezonie rozegrał David de Gea, który spędził na boisku 90 minut.

Wydarzeniem dnia był jednak rekordowy gol Wayne'a Rooneya, który został najlepszym strzelcem w historii reprezentacji Anglii. "Synowie Albionu" wygrali 2:0 ze Szwajcarią i są jedyną ekipą, która wygrała wszystkie mecze eliminacyjne. Pełne spotkanie zagrali również Chris Smalling i Luke Shaw.

Tagi: Anthony Martial, Daley Blind, David de Gea, Debiuty, James Wilson, Król Strzelców, Luke Shaw, Marouane Fellaini, Matteo Darmian, Memphis Depay, Morgan Schneiderlin, Rekordy, Reprezentacje, Ro-Shaun Williams, Sergio Romero, Timothy Fosu-Mensah, Wayne Rooney