Sir Alex Ferguson wydał niedawno nową książkę pt. "Leading". Opisuje w niej wiele... ROZWIĄŻ QUIZ

Ciekawostki Red_Devil @04.10.2015, 13:23 | Przeczytano 1649 razy

Martial i Mata vs Walcott i Sánchez

Za parę godzin ruszy hitowe spotkanie Premier League na Emirates Stadium, a my przyglądamy się prawdopodobnym głównym aktorom tego widowiska.

Kibice już nie mogą doczekać się spotkania Arsenalu i Manchesteru United. Oprócz naszej zapowiedzi wielu ciekawych faktów można dowiedzieć się z przygotowanej przez Sporticos.com infrografiki.

Ale teraz przyjrzyjmy się samym zawodnikom i ich statystykom.

W ataku MU ujrzymy prawdopodobnie po raz kolejny Anthony'ego Martiala. 19-letni Francuz rozegrał tylko 205 minut w Premier League (dopiero 267. miejsce), ale zdobył już 3 bramki, co daje mu niezłą statystykę gola co 68 minut (5. miejsce w Premier League) - nikt nie ma lepszej spośród zawodników, którzy zdobyli więcej niż jednego gola (najbliżej jest Daniel Sturridge - 78 minut).

Jego vis-à-vis będzie prawdopodobnie Theo Walcott, gdyż Arsène Wenger ostatnio nie ufa Olivierowi Giroud. Anglik ma bardzo ciekawą statystykę - gdy gra w wyjściowym składzie, strzela dużo bramek. Jego obecna seria wynosi 12 goli w 13 ostatnich meczach ligowych od pierwszego gwizdka. Wenger stawiał na niego w 4 ostatnich meczach ligowych, w których Walcott zdobył dwie bramki.

Ostatnio w bardzo wysokiej formie jest Juan Mata. Hiszpan w 12 meczach tego sezonu we wszystkich rozgrywkach zaliczył 4 gole i 6 asyst, co jest najlepszym wynikiem w klubie w klasyfikacji kanadyjskiej. W Premier League strzelił 3 gole i zaliczył 3 asysty, co daje mu ex aequo 4. miejsce w lidze: większy udział przy golach mieli jedynie Riyad Mahrez (8), Jamie Vardy (7) i Graziano Pellè (7).

W ekipie "Kanonierów" czekano na przebudzenie Alexisa Sáncheza i wreszcie się udało w ostatnim meczu z Leicester City (5:2). Chilijczyk zdobył hat-tricka - swój pierwszy w Premier League, co czyni go pierwszym piłkarzem, któremu udała się ta sztuka w trzech ligach: La Liga, Serie A i Premier League. Być może teraz wróci do formy?

Źródło: Sporticos.com

Tagi: Alexis Sánchez, Anthony Martial, Arsenal, Ciekawostki, Infografika, Juan Mata, Premier League, Statystyki, Theo Walcott