Quiz związany z napastnikiem Manchesteru United. ROZWIĄŻ QUIZ

+ +4 - Van Gaal: "Wybaczam Martialowi"

Wypowiedzi pomeczowe xmilkaax @22.10.2015, 08:22 | Przeczytano 1520 razy

Van Gaal: "Wybaczam Martialowi"

Przeczytaj, co menedżer Manchesteru United Louis van Gaal miał do powiedzenia na temat meczu Ligi Mistrzów meczu z CSKA Moskwa na Ariena Chimki...

Jego podsumowanie gry:

To była głupia reakcja Anthony'ego [przy dotknięciu ręką w polu karnym - przyp.red], ale wcześniej może tam był spalony. Z perspektywy ławki myślałem, że tak jest, ale nie wiem. To był pierwszy taki wybryk Martiala i zawsze musi być ten pierwszy raz! [śmiech] Ale dla nas to był bardzo nieszczęśliwy przypadek, ponieważ myślę, że kontrolowaliśmy grę. Nie sądzę, że graliśmy zbyt szybko mimo posiadania piłki, w pierwszej połowie w mojej opinii było zbyt wolno. Poprawiliśmy się w drugiej połowie i strzeliliśmy fantastyczną bramkę. Mogliśmy wygrać, ale "może" nie liczy się w piłce nożnej.

O tym, co powiedział w przerwie:

Ja po prostu dałem radę, jak możemy wygrać, bo to jest ważniejsze niż po prostu wściekła reakcja. Ręka Martiala - tak, to było głupie, ale to się zdarza, jesteśmy tylko ludźmi. Gniew nie jest właściwym słowem, byłem bardziej rozczarowany, bo graliśmy zbyt wolno mimo posiadania piłki. Mieliśmy duże posiadanie, ale trzeba stworzyć coś z tego, a my nie stworzyliśmy dużo szans. Dlatego zmieniłem kształt naszej drużyny i kilku graczy i myślę, że druga połowa była lepsza i zasłużyliśmy na remis, a być może również, by wygrać.

O tym, co podobało mu się w drugiej połowie:

Graliśmy na wyższym tempie. Przerzucaliśmy piłkę z jednej strony na drugą i to również powód, dlaczego zdobyliśmy gola i stworzyliśmy więcej szans, ale i nie pozwoliliśmy rywalom na zagrożenie.

Czy przebaczy Martialowi po golu wyrównującym?

Tak, oczywiście [uśmiech]. Znowu gra z dużym zagrożeniem dla przeciwnika, a on zawsze gra na pewnym poziomie, jest bardzo konsekwentny. Podoba mi się to jak na 19-letniego chłopca!

O ważnym comebacku przed derbami:

Tak myślę, że nie mogę narzekać na ducha mojego zespołu i jestem bardzo dumny z moich zawodników. Teraz mówię to po każdym meczu, co mnie cieszy, bo w zeszłym roku mogłem powiedzieć tak tylko taz i to nie było dobre. Zawsze jestem szczery i mówię to moim zawodnikom w szatni. I teraz mogę Ci powiedzieć to samo, bo jestem szczery wobec Ciebie.

Źródło: ManUtd.com

Tagi: Anthony Martial, CSKA Moskwa, Faza grupowa, Liga Mistrzów, Louis van Gaal, Remis, Wypowiedzi pomeczowe