Nemanja Vidić w 2006 roku zrobił wielki krok naprzód w swojej karierze, kiedy zdecydował dołączyć... ROZWIĄŻ QUIZ

+ +1 - LvG: "Udało się"

Wypowiedzi pomeczowe xmilkaax @22.05.2016, 10:07 | Przeczytano 2295 razy

LvG: "Udało się"

Manchester United zwyciężył FA Cup po raz 12. w historii, wygrywając w dogrywce z Crystal Palace na Wembley - i Louis van Gaal był oczywiście zachwycony.

O balansie w grze:

W pierwszej połowie zagraliśmy dobry mecz, tak myślę. Stworzyliśmy sześć okazji i nie strzeliliśmy bramki, a oni stworzyli dwie szanse. W drugiej połowie wszystko się wyrównało. Ale muszę przyznać, że byliśmy drużyną atakującą. Trafiliśmy w słupek i poprzeczkę.

O przezwyciężaniu niepowodzeń:

Zaliczyliśmy dwa urazy. To ta sama historia, jaką widzieliśmy już w tym sezonie. Wiele urazów. Potem graliśmy w dziesiątkę, ale ponownie pokazaliśmy ducha zespołu, którego pokazaliśmy również na drodze do tego finału. Zdobyliśmy w ostatniej chwili bramkę, przegrywaliśmy z West Hamem United i wróciliśmy. I ostatecznie wygraliśmy grając w "10-tkę". Nie możemy zapominać, że graliśmy we wtorek wieczorem, a Crystal Palace nie, co mogło mieć duże znaczenie, kiedy trzeba grać 120 minut.

O zwycięskiej bramce Jessego Lingarda:

Tak, to był fantastyczny gol i szczególny moment. Nie ogląda siętakich obrazków zbyt często. Miałem szczęśliwą rękę przy zmianie.

O comebacku:

Przegrywaliśmy 0:1, a do końca pozostawało 15 minut, ale musieliśmy wierzyć. Pokazaliśmy film na MUTV graczom przed meczem. Powiedziałem, że walczymy do końca, na przekór wszystkiemu, nie rezygnując. Gdy gra się 10 zawodnikami przeciwko 11, to bardzo trudne, ale udało się.

O tym, co Puchar Anglii dla niego oznacza:

Oznacza dużo, bo to było moim celem. Moim celem było doświadczenie angielskiego futbolu, kultury angielskiej i zdobycie tytułu dla Manchesteru United pomimo okresu przejściowego, który klub przechodzi. Jestem bardzo zadowolony, bo zrobiłem to w czterech krajach, a nie sądzę, że jest wielu innych menedżerów, którzy mogą się tym pochwalić. To niewiarygodne uczucie.

Źródło: ManUtd.com

Tagi: Crystal Palace, FA Cup, Finał, Jesse Lingard, Louis van Gaal, Wypowiedzi pomeczowe, Zwycięstwo