CHAMPIONS 20 TIMES

QUIZ

Manchester United powraca na europejskie salony. Czas więc sprawdzić Twoją wiedzę z naszych... ROZWIĄŻ QUIZ

+ +1 - United bliżej fazy pucharowej LE po pokonaniu Feyenoordu!

Relacje Red_Devil @24.11.2016, 19:56 | Przeczytano 3781 razy

United bliżej fazy pucharowej LE po pokonaniu Feyenoordu!

Manchester United wygrał z Feyenoordem Rotterdam 4:0 w meczu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Europy na Old Trafford. Bramki zdobyli Wayne Rooney, Juan Mata, Jesse Lingard, a samobójcze trafienie zaliczył bramkarz Brad Jones.

Romero - Valencia, Jones, Blind, Shaw - Carrick, Pogba - Mata, Rooney (C), Mychitarian - Ibrahimović

Ławka: de Gea, Rojo, Fellaini, Herrera, Lingard, Depay, Rashford

Tagi: Brad Jones, Faza grupowa, Feyenoord Rotterdam, Gole samobójcze, Jesse Lingard, Juan Mata, Liga Europy, Old Trafford, Rankingi, Rekordy, Relacje z meczów, Wayne Rooney, Znamy składy, Zwycięstwo

Komentarze (17) Obserwuj Dodaj opinię

Postów: 2393

Napisz PW
dodano: 25.11.2016, 10:47, #17 Zwiń/Pokaż komentarz Redakcja: Red_Devil
Bardzo fajne zwycięstwo, zupełnie na luzaku, tylko czy nie można tak też było w pierwszym meczu? Albo z Burnley czy Stoke City?? Nie potrafimy niestety utrzymać dobrej dyspozycji na dłużej niż 2 mecze... Pewnie z WHU będzie ciężko, a w EFL Cup damy ciała, albo na odwrót. Później znowu jeden mecz dobry dający nadzieję i znowu blamaż.. Eh.

Zresztą nadal możemy to spierniczyć w LE. Do awansu potrzebujemy remisu na Ukrainie, a obawiam się, że pojedziemy tam z takim nastawieniem i Zoria nas zaskoczy. Będzie wtopa, wstyd i znowu odpadnięcie. Ale to może tylko jestem przewrażliwiony na tym punkcie..
Postów: 4400

Napisz PW
dodano: 25.11.2016, 13:52, #16 Zwiń/Pokaż komentarz Szemhazaj
Carrick daje nam to czego tej drużynie strasznie potrzeba - balans. Bo albo wyglądaliśmy jak na początku kadencji Van Gaala (hurra do przodu, 4:1 z Leicester, oj, 0:4 z Chelsea, bo w środku ziała dziura), albo niczym pod koniec jego panowania (Ty uderz! Nie, ja się wstydzę, Ty! OK, podam dalej). Było kilka strzelanin które zmarnowaliśmy - właśnie z Burnley czy Stoke - ale nie było w tym żadnej koncepcji, co z tego, że zgnietliśmy Garncarzy, skoro wystarczyła jedna kontra by przebić De Geę mieczem?

Zwróćmy uwagę na to jak z Arsenalem czy wczoraj grał Pogba. Luz, opanowanie, przyspieszające krosy na skrzydła i prostopadłe najwyższej klasy. Gdy Francuz nie ma z tyłu głowy "Dżizas, jak stracę to nam strzelą!" kształtowanie przezeń akcji wygląda zdecydowanie lepiej.

Podstawą naszej gry z przeciwnikami o klasę słabszymi są wyprzedzające wyjścia stoperów - Blind mający wczoraj kleszczyć pozostałych trzech obrońców z Carrickiem zanotował 4 wysokie przechwyty; razem z Valencią pilnującym cieśniny prawostronnej gasili ataki Feyenoordu w zarodku. Słynący z bezpardonowego wykopywania piłki podczas ataku rywala Jones zaliczył wczoraj 4 takie wybicia, z Arsenalem który przez większość meczu nie chciał strzelić bramki - 10. To mówi wszystko o tym do czego zmusiliśmy Holendrów.

Od czasu cięgów od The Blues widać pewien postęp w organizacji gry. Jesteśmy bardziej kompaktowi, mobilni i zwarci. Problem polega na tym, że wiąże się to w ZBYT dużej mierze z Michaelem, który w końcu przecież musi opuścić z Old Trafford. Jak dotąd na horyzoncie nie widać dla niego następcy.

Brawa dla Mkhitaryana, mam nadzieję, że to początek jego passy dobrych meczów, efektywny był też Rooney, formę podtrzymuje Mata, Ibra zrobił swoje, ale im dalej w las tym częściej myślę, że przedłużanie z nim umowy o kolejny rok może być powodem do niepokoju.
zobacz więcej
Postów: 3642

Napisz PW
dodano: 25.11.2016, 14:13, #15 Zwiń/Pokaż komentarz dinos
Ostatnio czytałem doniesienia o tym, że United mogą sięgnąć po Baumgartlingera. Wydaje mi się, że to może być odpowiedź na problem, o którym piszesz - kim zastąpić Michaela Carricka. Chłopak rzucił mi się w oczy już na Mistrzostwach Europy, gdzie był wyróżniająca się postacią w reprezentacji Austrii. Teraz widziałem parę jego występów w Lidze Mistrzów i w Leverkusen też wydaje się jedną z wiodących postaci. Jest młody, ale ogarnięty i zachowuje odpowiedni balans pomiędzy defensywą i ofensywą. Gdyby go ściągnąć w zimie, to miałby pół roku na aklimatyzację i od następnego sezonu można by się przymierzać do tego, żeby na dobre zagościł w pierwszym składzie. No i mielibyśmy kolejnego łamańca językowego w składzie, to też coś.

Z drugiej strony byłem przekonany, że Schneiderlin będzie świetnym transferem i odpowiedzią na potrzeby United w kwestii defensywnych pomocników, więc aż strach teraz cokolwiek przewidywać...
Postów: 435

Napisz PW
dodano: 25.11.2016, 16:21, #14 Zwiń/Pokaż komentarz leszli
Ja jednak odnosiłem wrażenie wczoraj, że i tak na zbyt wiele Holendrom pozwalaliśmy, kilka razy była duża dziura w środku pola, a i poczynania naszych obrońców lekko panicznie, chociaż nie wykluczam, że w wyniku traumy ostatnich miesięcy przerysowuję już wydarzenia na boisku. ;)

Co do następcy Carricka - ciekawi mnie, czy jeśli ustabilizuje się sytuacja ze stoperami, czy to w wyniku powrotu wszystkich do zdrowia, czy jakiegoś kolejnego transferu, Mourinho nie zaryzykuje powrotu na tę pozycję Blinda. Wydaje mi się, że Holender z swoją inteligencją, sprytem i dobrym podaniem mógłby z czasem dać nam w tym rejonie boiska to samo co Anglik.
Postów: 107

Napisz PW
dodano: 25.11.2016, 17:37, #13 Zwiń/Pokaż komentarz Gandam
a czemu by nie dać szansy Blindowi w miejsce Carricka ?
Postów: 3642

Napisz PW
dodano: 24.11.2016, 23:20, #12 Zwiń/Pokaż komentarz dinos
Bardzo przyjemny mecz. Najbardziej mnie chyba cieszy to, że United nie dali sobie wepchnąć jakiegoś flaka pod koniec, jak to mieli w zwyczaju ostatnimi czasy, tylko cisnęli do samego końca. Takich chcę ich oglądać.

Zachwycił mnie dzisiaj Miki. Widać, że chłopak naprawdę chce zawalczyć o pierwszy skład i chociaż nie wszystko wychodziło mi idealnie, to wręcz nawet lepiej, bo jeśli uda mu się wycisnąć maksa, to mamy grajka na naprawdę wysokim poziomie. Przede wszystkim podobały mi się jego szybkie wymiany piłki czy to z Ibrą czy z... Rooneyem chyba? W każdym razie to było coś, czego tej drużynie brakuje od dawna. Dodajmy do tego Herrerę, Pogbę i może wyjść naprawdę ciekawa mieszanka.

Brawa dla Romero, Rooneya i Maty. Pogba piękne zagrywki równoważył niebezpiecznymi stratami. Generalnie coraz bardziej skłaniam się ku zdaniu, że jego miejsce powinno być na '10', bo na '6' to jest tykającą bombą. Potrzebuje co najmniej dwóch zawodników, którzy będą go asekurować, żeby jego strata nie skończyła się groźną kontrą.

Jedynym zawodnikiem, do którego tak naprawdę mogę się przyczepić, to Shaw. Znów zbyt zachowawczo. Biorąc pod uwagę fakt, że rywal dzisiaj był mocno rozbity, można więcej wymagać od młodego Anglika. Mam nadzieję, że z czasem wróci jego dawna agresja, bo bez niej Shaw prezentuje zaledwie połowę swoich możliwości.
zobacz więcej
Postów: 435

Napisz PW
dodano: 24.11.2016, 23:02, #11 Zwiń/Pokaż komentarz leszli
Plusy meczu:
-druga połowa, zamiast nerwów i frajerskiej bramki dorżnięcie słabiaków
-Rooney - liczbowo gracz meczu, to trzeba przyznać
-Miki - pokazał, że warto dawać mu minuty, dzisiaj bez bramek czy asyst, ale z taką grą przyjdą
-Mata - pokazuje, że nawet dobra forma dwóch powyższych nie musi, a nawet nie powinna oznaczać prób odstawienia go od składu. Bo to w tej chwili najlepsze co mamy w ofensywie
-Lingard - jasne, mecz był rozstrzygnięty, ale z trójki rezerwowych dwóch snuło się i coś tam nieśmiało myślało o pokazaniu się, a Jesse po prostu brał gałę i szalał

To tyle. Już nie będę się wyzłośliwiał, jak na Waynie przy wcześniejszym wpisie, nie będę się czepiał, że Jones nawet na nogach nie może czasem ustać, jak coś się dzieje w polu karnym, a Pogba idiotycznie straci piłkę kilka metrów od pola karnego. Po prostu pamiętajmy, żeby się nie podpalać. To tylko Feyeneoord, piękna historia, ale dzisiaj to, jak cała ich liga, frajerzy do golenia kilkoma bramkami na OT. Plan zrealizowany i tyle.
Postów: 42

Napisz PW
dodano: 24.11.2016, 23:03, #10 Zwiń/Pokaż komentarz Murinio (1/3)
sam bierzesz gałe, obrażaj sobie innych a nie naszych zawodników
Postów: 435

Napisz PW
dodano: 24.11.2016, 22:56, #9 Zwiń/Pokaż komentarz leszli
"Memphis wchodzi na 10 minut w meczu najwyżej, co on niby może wtedy zrobić?"
Może właśnie to, co robi Jesse? Nie no, czepiam się biednego Holendra, gdyby dostał dzisiaj tyle czasu co Anglik to pewnie... oh wait. ;)
Postów: 42

Napisz PW
dodano: 24.11.2016, 23:00, #8 Zwiń/Pokaż komentarz Murinio (1/3)
Nie hejtuj naszych zawodników głupcze
Postów: 42

Napisz PW
dodano: 24.11.2016, 23:00, #7 Zwiń/Pokaż komentarz Murinio (1/3)

dodano: 24.11.2016, 11:07, #4 Zwiń/Pokaż komentarz Murinio
Wygramy 4-0 Jose ma plan taktyczny i jest najlepszy damy radeI co jak widać ja się znam na piłce nie to co głąby.
Postów: 435

Napisz PW
dodano: 24.11.2016, 22:10, #6 Zwiń/Pokaż komentarz leszli
Skład wybitnie ofensywny i to widać, w momentach, kiedy Feyenoord przejmuje inicjatywę - wielka dziura w środku pola, panika obrońców. Optymalne byłoby ściągnięcie któregoś z napastników i wstawienie Herrery, żeby wspomógł Carricka w pilnowaniu środka, no ale Ibra jest nieściągalny a Rooney strzelił bramkę (chyba minimalny spalony, ale nie jestem pewien), więc tak trochę głupio.
No właśnie, Wayne. Ogólnie takie mecze to jest coś dla niego - ma więcej miejsca, więcej czasu to może strzelić gola, który nie będzie przypadkowy czy nawet popisać się jakimś ładnym zagraniem - podanie do Pogby miodzio. Z drugiej strony, szybkiej klepy to się z nim nie zrobi, o czym przekonał się Miki, który piłkę co prawda dostał, ale niezbyt precyzyjną, bo dla kapitana tak szybkie kontakty z piłką w krótkim czasie to za wiele, by nie wpaść w lekką panikę.
Miki poprawnie. Widać umiejętności, widać duże chęci, może w tym meczu się przełamać. I oby tak było, bo przecież mieć z przodu w formie jego i Matę mających za plecami Pogbę, no to klękajcie narody, a na pewnie PL, o LE nie wspominając.

Ale schodząc na ziemię - gramy w ultraofensywnym składzie, u siebie, z Feyenoordem. Strzeliliśmy jedną bramkę, w dodatku taką, która nie musiała wcale być uznana. No średnio to poważne jednak.
zobacz więcej
Postów: 975

Napisz PW
dodano: 24.11.2016, 22:33, #5 Zwiń/Pokaż komentarz 6quarg
Za to Ibra podaje tak celnie... Myślę, że Miki wolałby jednak z Roo klepać.
Postów: 123

Napisz PW
dodano: 24.11.2016, 22:21, #4 Zwiń/Pokaż komentarz Krass
55 minut minęło... Rzucają mi się w oczy dwie rzeczy - sędzia chyba chce poczuć się jakby pracował w Premier League i zdecydowanie daje pograć, niezbyt często gwiżdże ale robi to przesadnie i nie gwiżdże fauli które każdy by odgwizdał i to w większości przypadków są to faule na naszych zawodnikach w dobrych sytuacjach, w sytuacjach gdzie powinien nie tylko być odgwizdany faul ale również wręczona faulującemu kartka.

A po drugie w końcu Miki dzisiaj rozgrywa bardzo dobry mecz, mam nadzieję, że to już ten stan gdy jest w swojej dobrej formie i zacznie grać w pierwszym składzie i dawać tej drużynie to co ma najlepsze.
Postów: 42

Napisz PW
dodano: 24.11.2016, 21:56, #3 Zwiń/Pokaż komentarz Murinio (1/3)
Murinho super ustawił zespół to najlepszy trener, i Wayne Rooney to też jeden z najlepszych piłkarzy na świecie
Postów: 1016

Napisz PW
dodano: 24.11.2016, 21:42, #2 Zwiń/Pokaż komentarz Arek135
Shaw, Blind po kontuzji.
Romero, Mikhitarian dawno nie widziani na boisku.

Odważnie, odważnie zwłaszcza skoro mamy walczyć o wyjście z grupy.

PS. 1:0, pięknie, tego się po Rooneyu się nie spodziewałem. Romero też całkiem całkiem się spisuje.
Postów: 375

Napisz PW
dodano: 24.11.2016, 21:42, #1 Zwiń/Pokaż komentarz Roboturnerr
Rooney zaczął i Rooney skończył, brawo ! :)
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.