CHAMPIONS 20 TIMES

QUIZ

Manchester United powraca na europejskie salony. Czas więc sprawdzić Twoją wiedzę z naszych... ROZWIĄŻ QUIZ

+ +2 - Przygotowania do nowego sezonu

Sezon przygotowawczy Koberise @04.07.2017, 13:51 | Przeczytano 1677 razy

Dotyczy: Los Angeles Galaxy vs Manchester United [16.07.2017], Real Salt Lake vs Manchester United [18.07.2017], Manchester City vs Manchester United [21.07.2017], Real Madryt vs Manchester United [23.07.2017], Barcelona vs Manchester United [27.07.2017], Vålerenga vs Manchester United [30.07.2017], Sampdoria vs Manchester United [02.08.2017]

Przygotowania do nowego sezonu

Przygotowania do nowego sezonu zbliżają się wielkimi krokami, za kilka dni rozpoczyna się pierwsze zgrupowanie i zaraz po nim wylot do USA. Oto kilka informacji na temat drużyn, z  którymi przyjdzie nam się zmierzyć za oceanem.

Los Angeles Galaxy - amerykański klub piłkarski z Los Angeles, założony w 1996 r., występujący w Major League Soccer. Klub przyjął nazwę "Galaxy" głównie ze względu na Hollywood i tamtejsze gwiazdy filmowe.

Ich stadion nosi nazwę StubHub Center, wcześniej w latach 1996-2002 nazywał się Rose Bowl.

Mistrz Major League Soccer w latach 2002, 2005, 2011, 2012 i 2014. Oprócz tego tryumfowali w takich rozgrywkach jak US Open Cup i CONCACAF Champions Cup. Aktualnie Galaxy znajdują się w połowie tabeli konferencji zachodniej i walczą o dostanie się do PLAY OFF

W składzie Los Angeles mamy znajomego z Premier League: Ashley Cole. W zeszłym roku karierę piłkarską zakończył Steven Gerrard.

Real Salt Lake - amerykański klub piłkarski z Salt Lake City założony w 2004r, występujący w Major League Soccer. Real Salt Lake rozgrywa swoje mecze na Rio Tinto Stadium. W 2009 po wygranym meczu finałowym z Los Angeles Galaxy (5:4 po rzutach karnych) klub został mistrzem MLS.

Vålerenga – norweski klub piłkarski z siedzibą w stolicy kraju Oslo  Klub został założony w 1913 roku.  Aktualnie klub bije się o pierwszą piątkę ligi norweskiej

  • Mistrz Norwegii – 5 razy – 1965, 1981, 1983, 1984, 2005
  • Zdobywca Pucharu Norwegii 1980, 1997, 2002, 2008

Sampdoria - został założony 1 sierpnia 1946 roku w wyniku fuzji dwóch istniejących już drużyn, których korzenie sięgają 1890 roku – Sampierdarenese oraz Andrea Doria. W wyniku połączenia nazw obu zespołów wzięła się też obecna nazwa klubu. Drużyna nosi przydomek "Blucerchiati" symbolizujący barwy zespołu.

Sampdoria od razu po powstaniu została zgłoszona do rywalizacji o mistrzostwo Włoch. W swoim pierwszym oficjalnym meczu przegrała 1:3 z Romą, a autorem pierwszego gola dla Sampdorii został Adriano Bassetto. Ligowe rozgrywki drużyna prowadzona wówczas przez Giuseppe Galluzziego zakończyła na dziesiątej pozycji. Klub swoje domowe spotkania rozgrywa na Stadio Luigi Ferraris, który dzieli z innym zespołem z Genui – Genoa CFC. Pojedynki pomiędzy tymi dwoma klubami noszą nazwę "Derby di Genova".

Największe sukcesy "Blucerchiati" odnosili na przełomie lat 80. i lat 90. Sampdoria zdobyła wówczas między innymi Puchar Zdobywców Pucharów, mistrzostwo Włoch oraz cztery razy wywalczyła Puchar Włoch. Oprócz tego dotarła do finału Ligi Mistrzów, w którym przegrała po dogrywce 1:0 z Barceloną.

Najwięcej meczów w barwach Sampdorii rozegrał Roberto Mancini, który w latach 1982-1997 wystąpił w 424 oficjalnych pojedynkach. Jest on również rekordzistą, jeśli chodzi o liczbę strzelonych goli dla włoskiego klubu, bowiem ma na koncie 132 trafienia. W 2011 roku zespół zajął 18.miejsce w lidze i spadł do Serie B. W 2012 roku drużyna Giuseppe Iachiniego po zajęciu 6. miejsca w tabeli, w finale barażów Serie B Sampdoria dwa razy pokonała Varese (3:2, 1:0) i w kolejnym sezonie wróciła do włoskiej Serii A. Aktualnie Sampdoria zakończyła sezon na 10 pozycji

  • Mistrzostwo Włoch: 1991
  • Superpuchar Włoch: 1991
  • Puchar Włoch: 1985, 1988, 1989, 1994
  • Puchar Zdobywców Pucharów: 1990
  • Puchar Gampera: 2012

Pozostałymi drużynami, które zagrają podczas tournée z Manchesterem United są Manchester City, Barcelona i Real Madryt. Jak więc możemy przypuszczać kolejność spotkań, które rozegramy, jest dla nas ciekawie rozstawiona. Rozpoczniemy z teoretycznie słabszymi zespołami Galaxy i Salt Lake dla rozgrzania zespołu po wakacjach. Później trzy arcytrudne spotkania City, Barça i Real, kończąc wakacyjne przygotowania na Vålerendze i Sampdorii (nie wliczając Superpucharu Europy).

Jesteśmy w trakcie oczekiwania na wakacyjne zakupy naszej drużyny. Jak wiadomo dołączył do nas Victor Lindelöf. Teraz balansujemy pomiędzy plotkami transferowymi, a marzeniami kibiców. Trawi nas od kilku lat bolączka siły rażenia drużyny. Kontuzje (Ibrahimović), nieudane transfery (Falcao, Di María, Depay), spadek formy (Rooney) czy pozbycie się zawodników może i niekoniecznie trafnie (van Persie, Welbeck), itd. Tu możemy dyskutować bez końca. Jak co roku życzeniowo podchodzimy do nowego sezonu, tak będzie i teraz! Drużyna od odejścia Sir Alexa Fergusona i fatalnych kilku latach zaczęła nareszcie dojrzewać. Jednak konkurencja nie śpi, a co raz więcej drużyn z Premier League zaczyna grać na wyższym poziomie. Już 8 lipca początek zgrupowania, oby owocnego dla naszej drużyny.

Tagi: Barcelona, International Champions Cup, Los Angeles Galaxy, Manchester City, Mecze towarzyskie, Real Madryt, Real Salt Lake, Sampdoria, Tournée, Vålerenga

Komentarze (2) Obserwuj Dodaj opinię

Postów: 7690

Napisz PW
dodano: 04.07.2017, 15:20, #2 Zwiń/Pokaż komentarz czerwona strona mr.sayd
Di'Shon Bernard przeszedł do Manchesteru United.


Brytyjskie media zgodnie twierdzą, że 16-latek zamienił akademię Chelsea na zespoły juniorskie „Czerwonych Diabłów” i w ostatnich dniach złożył podpis pod kontraktem. Decyzję podjął już w kwietniu, ale wówczas przeprowadzka nie była możliwa.

Francuz uchodzi za wielce utalentowanego obrońcę, ale wątpił w swoją przyszłość w Londynie. Niektórzy eksperci twierdzili wręcz, że w stolicy Anglii już zmarnował wystarczająco czasu. Na Old Trafford natomiast coraz śmielej wprowadzają nastolatków do składu.

United ostatnio bardzo dba o akademię. W przeciągu jednego miesiąca zakontraktowano Largie'ego Ramazaniego z Charltonu, przechwycono Aliou Traore z Paris Saint-Germain, a także ściągnięto Ethana Galbraitha z Linfield. Jose Mourinho narzeka jednak, że takich sukcesów działacze nie odnoszą w przypadku wzmocnień pierwszej drużyny.
Postów: 7690

Napisz PW
dodano: 04.07.2017, 14:01, #1 Zwiń/Pokaż komentarz czerwona strona mr.sayd
Mnie osobiście cieszy te tournée bo przeciwnicy są silni. Gra z City, Barceloną czy Realem wyjdzie naszym na zdrowie. Liczę na szybsze transfery w naszym wykonaniu, najlepiej przed tournée.

Pozdrawiam.
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.