Rozwiąż krótki quiz związany z Newcastle United i spotkaniami Czerwonych Diabłów z tym klubem. ROZWIĄŻ QUIZ

Byli zawodnicy Marecki90 @10.07.2017, 19:26 | Przeczytano 1945 razy

Dotyczy: Wayne Rooney

Ferguson wskazał najlepsze trafienie Rooneya

Legendarny trener Manchesteru United postanowił po raz kolejny pochwalić Wayne Rooneya, który opuścił Czerwone Diabły i podjął decyzję o powrocie do swojego macierzystego klubu.

Ferguson sprowadził Rooneya na Old Trafford w 2004 roku. Od tego czasu wspólnie odnieśli wiele sukcesów m.in. pięciokrotnie wygrywali Premier League oraz raz odnieśli triumf w Champions League.

Podczas swojej kariery w United Anglik zdobył 253 bramki w 559 spotkaniach. Według Szkota najpiękniejszym trafieniem było to zdobyte przewrotką w wygranym 2:1 meczu z Manchesterem City.

W wywiadzie dla oficjalnej strony internetowej MU Ferguson wspomina tamtą chwilę:

W pierwszej połowie graliśmy bardzo dobrze, prowadziliśmy 1:0, ale potem City zdołali wyrównać.

Po stracie bramki przez pewien czas byliśmy oszołomieni. W końcu w 78. minucie piłkę dostał Nani i posłał mocno podkręcone podanie w pole karne.

Wtedy Wayne znalazł sobie trochę miejsca, wybił się i po uderzeniu przewrotką zmienił tor lotu piłki, która już chwilę potem znajdowała się w bramce City. To było niewiarygodne, więc mówiąc szczerze uważam to trafienie za najlepsze.

Tagi: Derby, Manchester City, Premier League, Sir Alex Ferguson, Sztuczki piłkarskie, Wayne Rooney