Manchester United powraca na europejskie salony. Czas więc sprawdzić Twoją wiedzę z naszych... ROZWIĄŻ QUIZ

+ +1 - Reakcja Mourinho na wygraną z Bournemouth

Wypowiedzi pomeczowe xmilkaax @14.12.2017, 07:18 | Przeczytano 840 razy

Reakcja Mourinho na wygraną z Bournemouth

Jose Mourinho był zadowolony z reakcji swojej drużyny Manchesteru United po zwycięstwie 1-0 nad Bournemouth w środę wieczorem.

Diabły powróciły na zwycięską ścieżkę po niedzielnej porażce w derbach z Manchesterem City pokonując Wisienki w zimowy wieczór na Old Trafford dzięki bramce z pierwszej połowy najlepszego strzelca MU Romelu Lukaku.

Oto kluczowe wypowiedzi trenera w wywiadzie dla MUTV i jego konferencji prasowej po meczu...

TRZY PUNKTY BARDZO WAŻNE

Straciliśmy wiele świetnych okazji na zdobycie drugiego gola, oni głęboko oddychali i odpoczywali, a następnie, w ciągu ostatnich 10-15 minut, Bournemouth byli świeżsi od nas. Mieli jeszcze jeden dzień na odpoczynek, mieliśmy derby trzy dni temu. Mieli świeżego Benika Afobe i Jermaine'a Defoe, którego w drugiej części wprowadzili do gry, aby nadać im dynamikę i przenieśli tę dynamikę do ostatniej części meczu. Ogólnie rzecz biorąc, myślę, że występ był oparty na dużym wysiłku i dużej osobowości, a trzy punkty były bardzo ważne.

ZWYCIĘSKI GOL LUKAKU

To był dobry cross od Juana Maty i dobra główka, a w drugiej połowie, dobry ruch w pobliżu pola karnego, ale bez pazura, by zabić mecz. Mieliśmy Anthony'ego Martiala, który miał pecha z nieudaną szansą i Marcusa Rashforda z tym niesamowitym strzałem, który uderzył w poprzeczkę, więc mieliśmy warunki do zabicia gry, ale bardzo ważne było, aby zachować kontrolę.

KOLEJNE CZYSTE KONTO

Celem było wygrać mecz bardziej komfortowo, ale kiedy nie możesz tego zrobić i kiedy czujesz, że twój przeciwnik w ciągu ostatnich 10 minut jest trochę silniejszy i świeższy niż ty, ważne jest, aby zachować czyste konto i jestem naprawdę szczęśliwy.

BARDZO DOBRA WYDAJNOŚĆ

Myślę, że był to bardzo dobry występ i bardzo dobra determinacja, aby wygrać. Sądzę, że zespół po porażce próbował uniknąć drugiej porażki i to było w głębi ich umysłów, kiedy grali. Chcieli wygrać mecz i widziałem to od pierwszej minuty do ostatniej sekundy. Mieliśmy najlepszy czas gry w pierwszym okresie drugiej połowy. Mieliśmy dwie największe szanse na zabicie tego meczu. Martial miał łatwą szansę, a strzał Marcusa Rashforda był fantastyczny i zasługiwał by wpaść do siatki. Potem wrócili do gry silniejsi i uważam, że byli od nas bardziej  świeży, mając jeszcze jeden dzień na odpoczynek, co jest bardzo ważne. Dwa lub trzy dni to duża różnica, a Eddie Howe miał dwóch napastników, których wprowadził do gry świeżych w ciągu ostatnich 15 minut. Kiedy nie zdobyliśmy drugiego gola, który zabija grę, oni zyskali nadzieję w sobie, a następnie odwagę i jakość, aby zapewnić nam ciężkie ostatnie 15 minut.Wynik był otwartą sprawą do końca.

Źródło: ManUtd.com

Tagi: Bournemouth, José Mourinho, Premier League, Romelu Lukaku, Wypowiedzi pomeczowe, Zwycięstwo