Sir Alex Ferguson wydał niedawno nową książkę pt. "Leading". Opisuje w niej wiele... ROZWIĄŻ QUIZ

+ +1 - Diabły w kadrze: 13-15.10

Reprezentacje marsalis @15.10.2018, 22:44 | Przeczytano 76 razy

Diabły w kadrze: 13-15.10
Źródło: Getty images

Kolejna porcja informacji z poczynań naszych reprezentantów, w tym "bratobójczy" pojedynek w meczu Hiszpania - Anglia.

13.10.2018

Alexis Sánchez
W nocy z piątku na sobotę, o 2:30 polskiego czasu, reprezentacja Chile mierzyła się z drużyną Peru. Alexis Sánchez nie znalazł się nawet w kadrze meczowej, a to wszystko z powodu braku wizy uprawniającej go do pobytu w Stanach Zjednoczonych, gdzie mecz pomiędzy drużynami się odbywał. Chile przegrało 0:3 po kiepskiej grze. Alexis ma zagrać wraz ze swoimi kolegami z reprezentacji podczas środowego meczu z Meksykiem.

14.10.2018

Scott McTominay
O problemach zdrowotnych Szkota wspominaliśmy we wcześniejszym wpisie, niestety sytuacja nie uległa poprawie i młody pomocnik ominął niedzielne spotkanie z Portugalią. Szkocja uległa mistrzom Europy 3:1.

15.10.2018

Marcus Rashford & David de Gea
Jeśli ktoś nie spędził poniedziałkowego wieczoru na oglądaniu spotkania Hiszpania - Anglia w Lidze Narodów, powinien żałować. Pierwsza połowa to seryjne ataki i świetne tempo gry. Anglicy idealnie punktowali Hiszpanów z kontrataków wbijając w 45 minut aż trzy bramki. Duży wkład w wynik swojej drużyny miał Marcus Rashford. Przy pierwszej bramce pięknie asystował Raheemowi Sterlingowi, mijając podaniem źle ustawioną linię obrony "La Furia Roja". Przy drugim trafieniu w meczu Harry Kane świetnie obsłużył podaniem Rashforda, a ten mógł właściwie spytać Davida de Geę, w który róg chciałby dostać piłkę. Nasz bramkarz miał dużo pecha, był właściwie bezradny przy każdej z trzech bramek. Po przerwie Hiszpanom udało się odrobić jedno trafienie w 58. minucie - będący w świetnej formie Paco Alcácer pokonał bramkarza "Synów Albionu" po strzale głową. Kilka minut później Jordan Pickford zgubił piłkę przy próbie zwodu, a następnie pociągał napastnika Hiszpanii w polu karnym. Zamiast ewidentnej "11" i możliwe, że czerwonej kartki dla bramkarza, Szymon Marciniak wskazał tylko na narożnik boiska. W 72. minucie Rashford wychodził na świetną pozycję sam na sam z bramkarzem, niestety dla młodego napastnika - odgwizdano pozycję spaloną. W 8. minucie doliczonego czasu gry, na listę strzelców wpisał się Sergio Ramos. Hiszpanie mimo przejęcia inicjatywy w drugiej połowie nie potrafili odrobić strat z pierwszej połowy i przegrali pierwszy mecz o punkty na własnym terenie od przeszło 15 lat. De Gea i Rashford rozegrali pełne spotkanie.

Tagi: Alexis Sánchez, David de Gea, Liga Narodów, Marcus Rashford, Mecze towarzyskie, Reprezentacje, Scott McTominay