Uważasz się za kibica Manchesteru United? Twierdzisz, że znasz klub na wskroś? Udowodnij to i... ROZWIĄŻ QUIZ

Wypożyczenia szweds @17.10.2018, 21:46 | Przeczytano 545 razy

Dotyczy: James Wilson, Joel Castro Pereira, Timothy Fosu-Mensah, Cameron Borthwick-Jackson, Axel Tuanzebe

Co słychać na wypożyczeniach?

Sprawdzamy jak radzą sobie piłkarze wypożyczeni z Manchesteru United do innych zespołów.

Cameron Borthwick-Jackson – 21-latek wypożyczony jest do trzecioligowego zespołu Scunthorpe United, w tym sezonie spędził na boisku 1034 minuty. Ma na koncie 2 bramki oraz raz został ukarany żółtą kartką. Przez 944 minuty grał jako lewy obrońca, przez pozostałe 90 minut był lewym wahadłowym (w ciągu tych 90 minut zdobył 2 bramki). Ostatnie spotkanie w barwach Manchesteru United rozegrał 17 maja 2016 roku w wygranym 3:1 meczu przeciwko Bournemouth.

Timothy Fosu-Mensah – 20-latek wypożyczony jest do tegorocznego beniaminka Premier League, Fulham. W ciągu 367 minut spędzonych na murawie nie zdobył bramki, otrzymał jedną żółtą kartkę. Ostatni mecz o stawkę w barwach Czerwonych Diabłów rozegrał 21 maja 2017 roku w wygranym 2:0 meczu przeciwko Crystal Palace. Wszystkie minuty rozegrał jako prawy obrońca. Obecnie jest kontuzjowany, w meczu przeciwko Evertonowi (0:3) opuścił boisko już w 8. minucie z powodu urazu barku.

Axel Tuanzebe – 20-latek wypożyczony jest do drugoligowej Aston Villi. Rozegrał 901 minut, w ciągu których nie zdobył bramki, ani nie został ukarany kartką przez arbitra. 451 minut spędził jako prawo obrońcy, minutę mniej jako środkowy obrońca. Ostatni mecz w barwach macierzystego zespołu rozegrał 1 stycznia 2018 roku, pojawiając się na boisku w drugiej minucie doliczonego czasu gry, w wygranym meczu przeciwko Evertonowi (2:0).

Joel Castro Pereira – 22-latek wypożyczony jest do pierwszoligowego zespołu Primeira Ligi, Vitórii de Setúbal. W tym sezonie stał między słupkami przez 450 minut, w czasie których kapitulował pięciokrotnie, dwa razy udało mu się zachować czyste konto. Ostatnie spotkanie o stawkę w barwach Manchesteru United rozegrał 20 września 2017 roku przeciwko Burton Albion (4:1). Zmienił w 78. minucie Sergio Romero.

James Wilson – 22-latek wypożyczony jest do zespołu Scottish Premier League, Aberdeen. W trwającym sezonie rozegrał 234 minuty, wszystkie jako napastnik. Udało mu się zdobyć jedną bramkę. Po raz ostatni w drużynie z Old Trafford zagrał 18 października 2015 roku w meczu Pucharu Ligi z Middlesbrough (0:0, d.0:0, k.1:3).

Źródło: transfermarkt, flashscore

Tagi: Aberdeen, Aston Villa, Axel Tuanzebe, Cameron Borthwick-Jackson, Fulham, James Wilson, Joel Castro Pereira, Scunthorpe United, Timothy Fosu-Mensah, Vitória de Setúbal, Wypożyczenia