Zapraszamy do Quizu o legendzie Manchesteru United, Ryanie Giggsie. ROZWIĄŻ QUIZ

+ 0 - Herrera: "Tak rozumiem piłkę nożną"

Wypowiedzi pomeczowe marsalis @04.11.2018, 19:21 | Przeczytano 300 razy

Dotyczy: Ander Herrera, Bournemouth vs Manchester United [03.11.2018]

Herrera: "Tak rozumiem piłkę nożną"

Ander Herrera jest chwalony ze wszystkich stron za pozytywny wpływ na drużynę w sobotnim spotkaniu z Bournemouth (2:1). José Mourinho wprowadził Hiszpana w drugiej połowie spotkania, a ten odwdzięczył mu się świetną grą.

Ofiarna gra Herrery w środku pola pozwoliła uruchomić bocznych obrońców United - Luke Shaw i Ashley Young mogli dzięki niemu atakować bramkę "Wisienek".

Oto kilka słów od skromnego pomocnika w pomeczowym wywiadzie dla MUTV.

Nic nie smakuje tak dobrze jak zwycięstwo w ostatnich minutach, prawda?

Oczywiście, uczucie jest fantastyczne, szczególnie że Wy kibice cieszycie się tak samo jak my piłkarze. Jednakże chcemy wygrywać spotkania z większym spokojem, zamiast czekać na rozstrzygnięcie do ostatnich chwil. Uważam, że druga połowa była w naszym wykonaniu fantastyczna i myślę, że właśnie w ten sposób powinniśmy grać mecze w tym sezonie. Granie piłką, z dużą pewnością siebie, uruchamianie naszych piłkarzy ofensywnych, którzy dysponują wielkimi umiejętnościami. Dzisiaj mogliśmy przegrywać 2-3 bramkami po pierwszych 30 minutach gry, musimy na to uważać.

Jeśli chcemy wygrać z Juventusem i Manchesterem City nie możemy dopuszczać do takich sytuacji jak w pierwszej połowie meczu z Bournemouth. Kiedy przyglądam się się naszym piłkarzom na treningach albo podczas meczu w trakcie drugiej połowy z "Wisienkami", Anthony'emu Martialowi, Jessemu Lingardowi, Rashfordowi, wiem że musimy wygrywać spotkania z taką jakością z przodu. Jeśli chcemy szybko wrócić do czołowej czwórki ligi i dobrze spisywać się w Lidze Mistrzów musimy prezentować dobrą grę od pierwszego gwizdka, nie od 35 minuty, nie od drugiej połowy meczu.

José Mourinho powiedział, że wniosłeś do gry wiele pozytywnej energii, szczególnie swoim wysokim pressingiem. Czy takie właśnie dostałeś wytyczne?

Tak, wydaje mi się, że mieliśmy odpowiednią jakość. Piłkę nożną rozumiem jedynie jako sport zespołowy. Mamy niesamowitą drużynę 22-23 zawodników, każdy chcę grać i pomagać drużynie. Oczywiście ja sam chcę grać w każdym spotkaniu, ale kiedy tylko mam szansę wejść na boisko robię wszystko żeby pomóc zespołowi. Tak było od początku mojej przygody na Old Trafford.

Swoją grą chcę zawsze dać radość fanom, podziękować za ich wsparcie. Jeśli to są dwie minuty, to daję z siebie wszystko przez dwie minuty. Jeśli to jest osiem minut, jak w spotkaniu z Evertonem, to gram na pełnych obrotach przez osiem minut. Jeśli mam więcej czasu tak jak dzisiaj, też daję z siebie 100% - to dla mnie jedyny sposób na rozumienie piłki nożnej.

Wydaje się, że musimy najpierw stracić bramkę żeby zacząć grać w piłkę z pełnym potencjałem. Czy to nie frustrujące?

Kiedyś już o tym wspominałem w wywiadzie. Czasem jest tak, że dopiero kiedy widzimy, że wszystko jest stracone zaczynamy reagować, a z zawodnikami jakich mamy, reakcja jest możliwa. Możemy wygrać takie spotkania jak to z Newcastle United i dzisiejsze z Bournemouth. Ale mam nadzieję, że w końcu przyjdzie mecz, w którym do przerwy będziemy prowadzić 3:0, a na drugą część spotkania wyjdziemy cieszyć się grą, a nie gonić wynik. Oczywiście jesteśmy szczęśliwi po dzisiejszym występie, zgarnęliśmy w końcu 3 punkty, ale takie mecze nie są zdrowe dla naszych fanów, dla ich nerwów.

Źródło: manutd.com

Tagi: Ander Herrera, Bournemouth, Forma, MUTV, Premier League, Wypowiedzi pomeczowe, Zwycięstwo