Zapraszamy do Quizu o legendzie Manchesteru United, Ryanie Giggsie. ROZWIĄŻ QUIZ

+ +1 - Mata: "Wiedziałem, że muszę spróbować"

Wypowiedzi pomeczowe marsalis @08.11.2018, 11:04 | Przeczytano 237 razy

Mata: "Wiedziałem, że muszę spróbować"

Juan Mata zdradził po meczu, że poprosił kapitana Manchesteru United Ashleya Younga, aby oddał mu rzut wolny z 86. minuty.

Czerwone Diabły były w opałach po pięknej bramce Cristiano Ronaldo z woleja, wtem w 86. minucie nadarzyła się prawdziwa okazja, rzut wolny z 20 metrów, na wprost bramki.

Gdy tylko Paul (Pogba) był faulowany tuż przed polem karnym wiedziałem, że to ja muszę strzelić tego wolnego. Czułem, że mogę posłać piłkę nad murem, więc poprosiłem Ashleya, żeby oddał mi ten stały fragment gry.

Juan Mata, który został wybrany przez fanów United zawodnikiem meczu, dodał:

Gdy posyła się piłkę nad murem, bramkarz ma ciężkie zadanie, mało widzi i musi działać instynktownie.

Zrobiłem po prostu to co robię wielokrotnie na treningach. Staram się ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć te strzały. Odrobienie wyniku było bardzo ważne, potem mogliśmy poszukać kolejnej bramki na 2:1. Myślę, że ze względu na rangę tego spotkania, ta bramka jest jedną z najlepszych jakie strzeliłem.

Hiszpan wypowiedział się też o nastrojach wśród piłkarzy United

Kiedy przegrywa się 0:1 albo remisuje się 1:1, trzeba zrobić wszystko żeby w ostatnich minutach dać z siebie jak najwięcej i postarać się przechylić szalę na swoją stronę. Nam się to udało, możecie się tylko domyślać jak wspaniałe nastroje panują teraz w szatni.

Należy podkreślić pasję, osobowość i wysiłek całej drużyny. To spotkanie to duży krok do awansu do dalszej fazy Ligi Mistrzów.

O dalszej grze w Lidze Mistrzów:

Zostały nam jeszcze dwa spotkania. Gramy z Young Boys na Old Trafford i na pewno postaramy się zrobić wszystko żeby wygrać i zgarnąć trzy punkty. Potem jedziemy do Walencji na Mestalla. To będzie dla mnie szczególne spotkanie - powrót do drużyny, którą kocham, która dużo dla mnie znaczy.

Źródło: manutd.com

Tagi: Faza grupowa, Juan Mata, Juventus Turyn, Liga Mistrzów, Rzuty wolne, Wypowiedzi pomeczowe, Zwycięstwo