Wayne Rooney to czołowa postać reprezentacji Anglii. Ma na koncie wiele występów, jak i również... ROZWIĄŻ QUIZ

+ +1 - Diabły w kadrze: 15-21.11

Reprezentacje marsalis @21.11.2018, 19:09 | Przeczytano 291 razy

Diabły w kadrze: 15-21.11

Sprawdźcie Nasze podsumowanie występów piłkarzy Manchesteru United w listopadowych meczach reprezentacyjnych!

15.11.2018

Romelu Lukaku

Reprezentacja Belgii podejmowała Islandię w ramach rozgrywek Ligi Narodów, jednak napastnik United nie znalazł się w kadrze meczowej. Było to spowodowane urazem mięśnia uda, którego się nabawił na treningu, a o którym pisaliśmy tutaj. Belgowie na własnym boisku pokonali Islandczyków 2:0.

Luke Shaw, Jesse Lingard & Marcus Rashford

Anglia vs Stany Zjednoczone i wielkie pożegnanie Wayne Rooneya. W tym meczu chciał zagrać każdy, nie wszystkim jednak się udało. W pierwszym składzie reprezentacji Anglii wyszedł Jesse Lingard, który już w 26 minucie po asyście Delle Alliego popisał się pięknym strzałem i pokonał bramkarza rywali. Lingarda w 58 minucie zmienił nie kto inny jak Wayne Rooney. w 79 minucie na boisku pojawił się Marcus Rashford, który zmienił Calluma Wilsona. Luke Shaw nie znalazł się w kadrze meczowej. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla Synów Albionu.

David de Gea

To nie był udany wieczór dla bramkarza Czerwonych Diabłów. Hiszpanie grali z Chorwatami w ramach Ligi Narodów. De Gea puścił trzy bramki, ostatnią z nich w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Chorwaci wygrali 3:2.

16.11.2018

Antonio Valencia

Ekwadorczyk po dłuższej absencji wrócił do kadry i od razu pomógł swojej drużynie w zwycięstwie. Valencia rozegrał 81 minut jako prawoskrzydłowy i strzelił 1 bramkę. Ekwador wygrał z Peru 2:0.

17.11.2018

Sergio Romero

W towarzyskim spotkaniu Argentyny z Meksykiem Sergio Romero przez 90 minut przyglądał się poczynaniom swoich kolegów. Ostatecznie drużyna Lionela Scaloniego wygrała 2:0.

Alexis Sánchez

Mieszane uczucia może mieć były skrzydłowy Arsenalu. Rozegrał całe spotkanie, w którym Chile podejmowało Kostarykę. Strzelił bramkę w 90 minucie, jednak nie trafił karnego kilka minut wcześniej. Być może, gdyby 11 zamienił na bramkę jego drużyna nie przegrałaby 3:2 z Kostaryką.

Scott McTominay

Szkot ma powody do zadowolenia. Jego drużyna ograła Albanię aż 4:0, a pomocnik MU wszedł na boisko w 61 minucie i zaliczył niezły występ.

Victor Lindelöf

Szwed wyszedł w podstawowym składzie przeciwko Turcji w Lidze Narodów, jednak zagrał zaledwie 45 minut. Po meczu dowiedzieliśmy się, że Lindelöf jest chory, zmagał się z grypą i nie dał rady rozegrać pełnego spotkania. Szwecja ograła Turków 1:0.

Nemanja Matić

W meczu podwyższonego ryzyka Serbia grała z Czarnogórą. Nemanja Matić rozegrał pełne spotkanie, otrzymał żółtą kartkę od arbitra meczu. Ostatecznie Serbowie pokonali Czarnogórców 2:1 w meczu Ligi Narodów.

18.11.2018

Z powodu kontuzji poza kadrą meczową. Belgowie sensacyjnie przegrali ze Szwajcarami 5:2.

Mecz na szczycie, rewanż za półfinał mundialu i rozstrzygające spotkanie w kontekście awansu do Final Four Ligi Narodów. Anglia kontra Chorwacja narobiła apetytów wielu kibicom piłki nożnej. Marcus Rashford zaczął mecz w podstawowym składzie i nieźle prezentował się w ofensywnym trio z Harrym Kanem i Raheemem Sterlingiem. Niestety w 73 minucie Rashford zszedł z boiska i utykając powędrował do szatni. W tej samej minucie na boisku zameldował się natomiast Jesse Lingard. Już 5 minut później z najbliższej odległości pokonał on bramkarza rywali i Anglia doprowadziła do wyrównania. Ostatecznie Anglicy wygrali 2:1 i zapewnili sobie 1 miejsce w trudnej grupie. Chorwaci spadają do dywizji B.

Eric Bailly

Zawodnik Wybrzeża Kości Słoniowej nie znalazł się w kadrze meczowej z powodu domniemanego urazu. Jego drużyna zremisowała z Gwineą 1:1.

Luis Enrique dał Davidowi de Gei odpocząć w towarzyskim spotkaniu przeciwko Bośni i Hercegowinie. Hiszpanie wygrali skromnie, 1:0.

20.11.2018

Mecz Szkocji z Izraelem miał zdecydować, która drużyna awansuje do wyższej dywizji Ligi Narodów. Ostatecznie Szkoci pokonali przeciwników 3:2 i to oni będą grać w Dywizji B. Scott McTominay wszedł na boisko w 87 minucie na podtrzymanie korzystnego rezultatu.

Lekko podkurowany szwedzki obrońca rozegrał tym razem pełne spotkanie. W dodatku w 41 minucie po rzucie rożnym jako pierwszy odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym i bez zastanowienia kopnął piłkę w kierunku siatki otwierając wynik spotkania. Ostatecznie Szwedzi wygrali 2:0 i zapewnili sobie tym samym awans do dywizji A Ligi Narodów.

Na mecz przeciwko Litwie Nemanja Matić nie znalazł się w kadrze meczowej. Serbowie pokonali naszych sąsiadów 4:1 i zapewnili sobie awans do Dywizji B Ligi Narodów, nie przegrywając żadnego spotkania w grupie.

21.11.2018

Drugi mecz Argentyny przeciwko Meksykowi w przeciągu kilku dni, drugie zwycięstwo Argentyńczyków 2:0 i drugi raz Sergio Romero przesiedział całe spotkanie.

W lepszym nastroju może być za to Chilijczyk. Jego reprezentacja pokonała Honduras 4:1, a Alexis wpisał się na listę strzelców w 63 minucie. Najpierw spudłował on karnego, jednak dobitka nie dała szans bramkarzowi. Jedno jest pewne, nie można dawać Alexisowi strzelać karnych... To jego drugie pudło w drugim meczu kadrowym z rzędu.

Prawy obrońca Manchester United nie znalazł się w kadrze meczowej na mecz z Panamą. Jego koledzy z drużyny wygrali 2:1.