Boże Narodzenie i Nowy Rok to dla Premier League gra na pełnych obrotach. Zobacz czy wiesz... ROZWIĄŻ QUIZ

+ +1 - Co ze zdrowiem Lindelöfa?

Wypowiedzi pomeczowe marsalis @24.11.2018, 21:34 | Przeczytano 193 razy

Dotyczy: Victor Lindelöf, Manchester United vs Crystal Palace [24.11.2018]

Co ze zdrowiem Lindelöfa?

José Mourinho po meczu z Crystal Palace (0:0) poproszony został o informację odnośnie stanu zdrowia Victora Lindelöfa.

Szwedzki obrońca w końcówce spotkania wyraźnie zmagał się z kontuzją, prawdopodobnie mięśniową.

Lindelöf zagrał w dwóch meczach reprezentacji Szwecji podczas ostatniej przerwy od rozgrywek klubowych. W meczu z Turcją zszedł w połowie z objawami grypy, kilka dni później rozegrał jednak całe spotkanie, w którym zdobył bramkę.

W meczu przeciwko Crystal Palace był jednym z jaśniejszych punktów w drużynie.

MUTV zapytało Mourinho o to czy Szwed jest kontuzjowany:

Tak myślę, muszę tak myśleć. Zawsze powtarzam, że to okres podatności na kontuzje.

Zawodnicy, którzy nie są kontuzjowani na zgrupowaniach reprezentacji wracają do klubów i łapią kontuzje w rozgrywkach ligowych. Victor grał 2 czy 3 dni temu przeciwko Rosji, a my potrzebowaliśmy go oczywiście w dzisiejszym meczu. Był prawdopodobnie najlepszym zawodnikiem na boisku.

Zapytany o sytuację, w której Lindelöf w heroiczny sposób zatrzymał akcję rywali w doliczonym czasie gry mając problemy z chodzeniem, nie wspominając o bieganiu, Mourinho powiedział:*

Bardzo odważne zagranie, prawdopodobnie będzie przez nie cierpiał, nie wiadomo na ile wypadnie z gry. Ryzykowne dla zdrowia, ale to wspaniały przykład poświęcenia.

Mourinho sugerował też, że w meczu z Young Boys Berno w miejsce Szweda pojawi się Eric Bailly, mimo że to Phil Jones był rezerwowym obrońcą w dzisiejszym starciu.

Źródło: manutd.com

Tagi: Crystal Palace, José Mourinho, Kontuzje, Premier League, Victor Lindelöf, Wypowiedzi pomeczowe