Manchester United powraca na europejskie salony. Czas więc sprawdzić Twoją wiedzę z naszych... ROZWIĄŻ QUIZ

+ +1 - Rashford: "Jestem skupiony na pokonaniu Arsenalu"

Wypowiedzi przedmeczowe marsalis @05.12.2018, 18:39 | Przeczytano 89 razy

Dotyczy: Marcus Rashford, Manchester United vs Arsenal [05.12.2018], Southampton vs Manchester United [01.12.2018]

Rashford: "Jestem skupiony na pokonaniu Arsenalu"
Źródło: GETTY

Wizyta Arsenalu na Old Trafford przywołuje szczególne wspomnienia u Marcusa Rashforda, który strzelił kanonierom dwie bramki w swoim debiucie w Premier League. Jednak napastnik nie zaprząta sobie głowy wspomnieniami, jest skupiony na tym co czeka Nas dzisiaj.

Czerwone Diabły zrobią wszystko, aby wygrać z drużyną z północnego Londynu i zbliżyć się do TOP4. To może być kluczowe spotkanie w grudniu, a Marcus Rashford może w nim odegrać ważną rolę, jeśli drobny uraz z meczu na St Mary's nie wykluczy go z występu.

Mecze z Arsenalem na Old Trafford mają dla mnie szczególną wartość.

- powiedział 21-latek, odwołując się do swojego debiutanckiego spotkania z 2016 roku, w którym jako nieznany szerszej publiczności nastolatek ustrzelił dublet.

Dzisiaj to zupełnie inny Arsenal. Grają dużo lepiej, agresywniej, patrząc na nich widać, że to jedna z najlepszych ekip w stawce. Musimy wziąć to pod uwagę i zrobić wszystko żeby zdobyć trzy punkty.

W szeregach Manchestru United dało się wyczuć frustrację po remisie 2:2 z Southampton. Rashford zaliczył w tym spotkaniu dwie asysty.

To był rozczarowujący mecz, zapłaciliśmy cenę za słaby początek, znowu nie stanęliśmy na wysokości zadania w pierwszych minutach po początkowym gwizdku. Później dojrzeliśmy do wymagań meczu, rozkręciliśmy się, stwarzaliśmy sobie sytuacje, szczególnie w pierwszej połowie. Nie możemy jednak grać tak jak to zrobiliśmy przez pierwsze 20-25 minut i oczekiwać, że zgarniemy trzy punkty.

Rashford oprócz dwóch asyst pokazał się w wielu pojedynkach z obrońcami rywali, którzy nie oszczędzali młodego Anglika. Jednak napastnik Zjednoczonych pokazał, że przez dwa lata dojrzał nie tylko piłkarsko, ale i fizycznie, jest dużo silniejszy niż w momencie debiutu w 2016 roku.

Moje ciało ciągle jeszcze rośnie więc moja siła i sprawność naturalnie się poprawiają. Nie muszę wykonywać dużej ilości dodatkowych ćwiczeń poza treningiem, czy na siłowni. Robię wszystko delikatnie, a naturalny proces rozrostu powoduje, że jestem w optymalnej formie.

Źródło: manutd.com

Tagi: Arsenal, Debiuty, Forma, Marcus Rashford, Premier League, Remis, Southampton, Wypowiedzi pomeczowe, Wypowiedzi przedmeczowe