Boże Narodzenie i Nowy Rok to dla Premier League gra na pełnych obrotach. Zobacz czy wiesz... ROZWIĄŻ QUIZ

Kadra marsalis @08.12.2018, 18:32 | Przeczytano 307 razy

Dotyczy: Romelu Lukaku, Manchester United vs Fulham [08.12.2018], Manchester United vs Swansea City [31.03.2018]

Przełamanie wielkiego Belga
Źródło: Getty

1091 minut, dokładnie tyle potrzebował Romelu Lukaku na zdobycie kolejnej bramki na Old Trafford.

Mecz z Fulham (4:1) to naprawdę solidna porcja pozytywnych informacji. Drużyna wyglądała w końcu tak jak tego byśmy chcieli, zawodnicy pokazali zaangażowanie, kontrolę nad spotkaniem. Oglądaliśmy wiele składnych akcji i sytuacji bramkowych. Cieszyć może także bramka Romelu Lukaku, który ostatnie trafienie na własnym boisku zanotował... w marcu!

To z pewnością jeden z lepszym dni dla Belga w barwach Manchesteru United. Każdy napastnik zmagający się z posuchą strzelecką traci pewność siebie, jest cieniem piłkarza, jakiego znają kibice. Lukaku potrzebował prawie 1100 minut, aby wpisać się na listę strzelców na Old Trafford. Dzisiaj w końcu nadszedł ten dzień.

Lukaku trafił w najprostszej z możliwych sytuacji, bramka była efektem składnego schematu przygotowanego na sesjach treningowych drużyny. Nietypowo rozwiązany stały fragment gry, cofnięcie piłki do drugiej linii, prostopadłe podanie w poszukiwaniu Juana Maty i świetnie podanie na 5. metr pola karnego rywala. Lukaku musiał tylko dostawić nogę, zrobił to, w końcu, chciałoby się powiedzieć.

Miejmy nadzieję, że ten mecz obudzi prawdziwą bestię i nasz napastnik znowu zacznie strzelać seriami.

Tagi: Forma, Fulham, Napastnicy, Old Trafford, Premier League, Rekordy, Romelu Lukaku, Swansea City