Pamiętasz sezon 1998/1999, w którym to Manchester United nie miał sobie równych i zdobył słynną... ROZWIĄŻ QUIZ

Kadra szweds @11.12.2018, 17:02 | Przeczytano 396 razy

Wielki powrót Romelu Lukaku?

Belgijski napastnik opowiada o tym, jak wraca do formy.

Napastnik Manchesteru United był wielokrotnie wyszydzany w ostatnich tygodniach, głównie ze względu na fatalną skuteczność na boisku oraz swoją potężną wagę.

Romelu w ostatnim wywiadzie mówił, że nabrał mięśni na Mistrzostwa Świata i czuł się bardzo dobrze na murawie podczas tej imprezy. Niestety jednak, kiedy wrócił z Mundialu, zdał sobie sprawę, że angielska piłka to zupełnie inny styl gry oraz, że nie jest w stanie grać z tak wielką masą mięśniową. Zorientował się, że musi zrzucić trochę balastu, wspomniał także, że nadal spędza czas na siłowni, jednak zmienił dietę. Twierdzi, że jedzenie warzyw i ryb pomoże mu w powrocie do formy. Po Mistrzostwach Świata myślał, że jest trochę zmęczony, to samo przytrafiło mu się po turnieju w 2014 roku. Dodatkowo zdecydowanie nie pomógł mu uraz ścięgna udowego.

Lukaku mówił także o mentalnym kacu po powrocie do klubu. Był on spowodowany dużą intensywnością Mistrzostw Świata w Rosji oraz absolutnym skupieniu na zwycięstwie. W ostatnich dniach rozmawiał także z José Mourinho, który powiedział mu, czego od niego oczekuje. Belg wspomniał, że przyjął to do siebie i dąży do lepszej formy. Twierdzi, że nie mógł grać z tą samą intensywnością i agresją co wcześniej, ale uważa, że w meczu przeciwko Fulham (4:1) zagrał tak jak wszyscy oczekiwali. Powiedział także, że teraz jest już na przyzwoitym poziomie, patrzy w przyszłość i ma nadzieję pomóc drużynie w kolejnych zwycięstwach.

Warto dodać, że reprezentant Belgii przełamał swoją beznadziejną passę bez strzelonej bramki. Po 985 minutach w meczu przeciwko Southampton (2:2) pokonał w końcu bramkarza rywali, miało to jednak miejsce na St Mary's Stadium. W spotkaniu z Fulham udało mu się strzelić bramkę na Old Trafford po 253 dniach, 1091 minutach i 28 strzałach.

Jesteśmy pełni nadziei, że Romelu Lukaku wraca na właściwe tory i nie będziemy musieli więcej liczyć jego minut bez bramki.

Źródło: Man Utd app