Uważasz się za kibica Manchesteru United? Twierdzisz, że znasz klub na wskroś? Udowodnij to i... ROZWIĄŻ QUIZ

+ +1 - Simpson chce powalczyć o miejsce w United

DiaboLLo @21.07.2007, 10:20 | Przeczytano 1433 razy

Simpson chce powalczyć o miejsce w United
Obrońca Manchesteru United - Danny Simpson jest zachwycony, że mógł zagrać chociaż 45 minut w wygranym 4-0 meczu Czerwonych Diabłów z FC Seul na turnee po Azji.

20-letni obrońca, który wszedł też z ławki rezerwowych na boisko w spotkaniu z Urawa Red Diamonds większą część ubiegłego sezonu spędził na wypożyczeniu w Sunderlandzie, gdzie trenował pod okiem Roy'a Keane'a. Teraz mówi, że chce podjąć wyzwanie z graczami United w przed kolejnym sezonem powalczyć o miejsce w kadrze klubu z Old Trafford.

"Manager powiedział, że chce pozwolić mi przez co najmniej sześć miesięcy trenować z pierwszym zespołem każdego dnia," - powiedział Simpson dla MUTV. "Zobaczymy, czy w mojej grze będzie dało zauważyć się zauważyć jakieś postępy i dowiemy się nad czym muszę bardziej popracować. Mam nadzieję, że dostanę kilka szans, by pokazać na co mnie stać."

Simpson wypowiedział się też o swoim okresie wypożyczenia na Stadium of Light. Jego zdaniem wypożyczenie do ekipy Czarnych Kotów było bezcenne i poprawił tam swoją zwycięską mentalność.

"Sunderland był dla mnie wielkim doświadczeniem. Musieliśmy wygrać każdy mecz, a taka gra jest bardzo zbliżona do Manchesteru United. Tłumy kibiców oczekują zwycięstwa i pokazania dobrego futbolu."

Simpson wypowiedział się też o piątkowym meczu na Stadionie Mistrzostwa Świata w Seulu. Simpson zjawił się na boisku w drugiej połowie i przyznał, że nieco obawiał się gry Diabłów na początku.

"W pierwszej połowie rywali nieco odpłynęli," - mówił Danny. "Już niedługo po wejściu na boisko zaczęliśmy strzelać bramki i na przerwę schodziliśmy mając wynik 3-0 w kieszeni.Chłopcy pokazali wspaniały futbol – nie raz grali na jeden, czy dwa kontakty, co sprawiało problemy rywalom. Strzeliliśmy w tym meczu wspaniałe bramki."

Źródło: ManUtd.com