CHAMPIONS 20 TIMES

QUIZ

United zagrają w Lidze Europy, ale czy wiesz cokolwiek o tych rozgrywkach? Rozwiąż nasz quiz i... ROZWIĄŻ QUIZ

+ +19 - Diabelskie maksymy cz. 2

Publicystyka united8 @07.02.2012, 20:43 | Przeczytano 5784 razy

Diabelskie maksymy cz. 2
Witam w drugim odcinku serii pt. "Diabelskie Maksymy". W tej serii postaram się pokazać kibicom United (a także kibicom innych klubów), co obecnie dzieje się w naszym ukochanym klubie. Jaka wygląda nasza aktualna sytuacja i jakie zmiany w drużynie zachodzą? Dlaczego Manchester United jest potęgą na skalę światową? Tego wszystkiego, a także wielu innych ciekawych rzeczy, dowiecie się w ciągu paru najbliższych tygodni!

Nowe pokolenie

Po powrocie Paula Scholesa do Manchesteru Unted, lwia część kibiców zaczęła "płakać" nad losem Pogby, Morrisona i innych młodych czekających na szansę w pierwszym zespole. Pojawiły się głosy, że stary Ferguson nie wie co robi i nie potrafi zastąpić swoich weteranów, z którymi odniósł najwięcej sukcesów.

Z początku sam uważałem, że powrót Paula to mała kpina dla klubu. Po ochłonięciu naszła refleksja, że "Lepszy rydz (w dodatku rudy) niż nic". Ferguson nie zamierza przepłacać w zimę i w sumie poniekąd ma rację. Po paru meczach okazało się, że sprowadzenie Paula ze snu zimowego może mieć ogromne korzyści. Scholes rozgrywa dobre zawody i powinniśmy być zadowoleni, że mamy kogoś takiego jak Paul. Jednak przejdźmy do meritum. Wbrew wielu personą co piszą, iż Sir Alex Ferguson w tym sezonie nie daje szans młodym muszę rzec, że to totalna bzdura. Młodzi w tym sezonie grają dużo więcej niż w poprzednich. Popatrzmy na ilość występów poszczególnych graczy (ilość występów w nawiasie):

Jones (28), Smalling (22), Evans (24), Fábio (12), Anderson (15), Welbeck (24), Chicharito (25), De Gea (21), Macheda (10). Większość z nich dostałaby więcej szans, ale przypominam, że każdy z ww. graczy zaliczył już krótszy lub dłuższy rozbrat z piłką spowodowany kontuzją. Rafael i Cleverley za dużo nie pograli (odpowiednio 8 i 5 meczy) ponieważ urazy wyeliminowały ich na parę miesięcy.

Warto też dodać, że Ferguson musiał dać pograć Gibsonowi (2), Dioufowi (3), Owenowi (4) żeby ich sprzedać za jakąś sumę (z Owenem to wygląda trochę inaczej). Trzeba też wciąć pod uwagę zmienników, graczy trochę starszych. Berbatow (18), Park (23) czy Giggs (22) nie pograli by wiele gdyby nie kontuzje Cleverleya, Fletchera, Younga, Naniego czy Welbecka. I teraz pojawia się pytanie krytyków Fergusona : Dlaczego nie grał Pogba, Morrison czy Keane ? A no dlatego, że graczom w/w bardziej należy się gra, choćby za zasługi dla klubu. Mają więcej doświadczenia co dużo znaczy przy naszej młodej kadrze. Trzeba ustalić odpowiednią hierarchię, a według mnie to gracze pierwszego zespołu są w niej wyżej od graczy rezerw. Oczywiście wielu z nich (graczy z podstawy) odeszło/odejdzie w najbliższym czasie. Wtedy przyjdzie kolej na młodych.

Sir Alex powiedział, że widzi przyszłość w graczach którzy rok temu triumfowali w FA Youth Cup. Pragnę przypomnieć, iż oni zmienili Akademię na Rezerwy dopiero w tym sezonie ! Wszystko jest w ich nogach i tylko od nich zależy, czy dostaną szansę. Muszą być cierpliwi i pracować na treningach. Jeśli będą na tyle dobrzy, żeby wejść do zespołu, Ferguson na pewno ich wprowadzi. Przez ostatnie lata często narzekaliśmy na to, że Ferguson pozbywa się lekką ręką graczy, którzy nawet nie zdążyli zadebiutować. Czy któryś z nich wyrósł na wielkiego piłkarza ? Czy Ferguson w którymś przypadku popełnił błąd ? Może tylko przy Ryanie Shawcrossie, ale nie oszukujmy się. U nas by się tak nie rozwinął, bo niby za kogo miałby grać. Za Vidicia, Ferdinanda ? A wtedy byli jeszcze Brown i O’Shea no i nie możemy zapominać o Evansie, który stawiał wówczas pierwsze kroki.

W kwestii wychowania młodzieży powinniśmy zaufać naszemu bossowi. Czas takich grajków jak M.Keane, Pogba, Cole, Lingard, Fryers (który nie powinien narzekać na występy), Brady, W.Keane czy Tunnicliffe nadejdzie. To Ferguson wie, kiedy będzie odpowiednia pora. Każdy z nich ma potencjał, żeby wejść do pierwszego zespołu i tylko od nich zależy, jak go wykorzystają. Tak jak pisałem wyżej, cierpliwość, zaangażowanie, odpowiedzialność . Wszystkie te cechy, których nie posiada Morrison.

Powróćmy na chwilę do młodzieży trochę starszej. Bracia da Silvowie mają zadatki na najlepszych bocznych obrońców świata, Jones to obecnie jeden z pięciu naszych najlepszych graczy, Smalling i Evans spisują się w tym sezonie znakomicie, Danny prawdopodobnie wygryzie i Javiera i Berbę na dłuższą metę ze składu. De Gea też nie ma konkurentów w swojej kategorii wiekowej jeśli chodzi o umiejętności i talent bramkarski (no może jeszcze "nasz" pyskaty Wojciech mu nie ustępuje) a to, że do tej pory przegrywał walkę z Andersem można tłumaczyć wieloma powodami. Na Andersonie się osobiście trochę zawiodłem, dałbym mu czas do końca obecnego sezonu, bo ileż można czekać na wybuch jego talentu ? A Tom Cleverley ? Widać, że ma zadatki na świetnego rozgrywającego . Tylko te kontuzje… I jest jeszcze Chicharito, który małymi krokami powraca do wielkiej formy z tamtego sezonu.

Miejmy nadzieję, że urazy przestaną zbierać swoje żniwa i pozwolą rozwinąć się naszym graczom w pełni. Wtedy znowu będziemy oglądać dynamiczny i finezyjny football w wykonaniu naszych młodych Diabłów (tak jak z początku sezonu, gdzie średnia wiekowa podstawowej drużyny wynosiła 23 lata!). Patrząc na tych chłopaków można widzieć przyszłość w kolorowych (Czerwonych!) barwach. Ostatni raz mieliśmy tak utalentowaną młodzież parę lat temu, kiedy to Ronaldo i Rooney stawali się monumentami zespołu. Tylko, że ich wtedy było dwóch . Możliwe, że żaden z naszych obecnych młokosów nie ma aż takiego potencjału co Rooney czy Ronaldo, ale teraz jest ich na niemal całą jedenastkę. Z drobnymi uzupełnieniami kadry i liderami takimi jak Rooney ,Nani czy Vidić mogą "zatrząsnąć światem w posadach".

Uprzedzam sugestie kibiców, którzy twierdzą, że wprowadzanie 22/23 -letnich graczy do składu to nie jest stawianie na młodych. A owszem jest! W żadnym klubie nie grają 18-19 letni gracze. Są ewenementy – tak jak u nas Phil Jones. Skąd wzięły się te opinie, że gracz musi stawiać kroki w tak młodym wieku i dlaczego kibice nie dają trenerowi w spokoju wprowadzać młodych? No jak to skąd ? Z Barcelony ! Czas obalić kolejny mit…

Nawet w "Wielkiej Barcelonie" nie grają aż tak młodzi piłkarze. Alcântara, Cuenca, Tello czy Dos Santos (którzy dostają w tym sezonie wiele szans) są 2-3 lata starsi od Pogby, Keane'ów czy Lingarda. Busquets debiutował w sezonie 08/09 czyli jak miał 20 lat, Pedro był jeszcze starszy o rok (wprawdzie mieli oni wcześniej parę epizodów, ale zostali włączeniu do drużyny dopiero w sezonie 08/09). To samo tyczy się Puyola, Xaviego czy Iniesty, którzy prawdziwą szansę dostali dopiero po 20 roku życia. Poza tym Barca ma bardzo wąską kadrę i jak wypadnie 3-4 graczy to muszą grać młodzi. My po to mamy tą kadrę szerszą, żeby grali wszyscy gracze z pierwszego zespołu, a nie gdy wypada ktoś z 11-stki to od razu sięgamy po jakiegoś młodzika. Barcelona to wbrew pozorom zespół, w którym najłatwiej zadebiutować gdyż system gry jest szkolony od dziecka a poza tym, łatwiej się gra w obecnie najlepszej drużynie świata niż w teamie, który jest w przebudowie. Łatwiej zastąpić Iniestę i mieć obok siebie Xaviego i Fàbregasa, niż zastąpić Carricka i mieć obok siebie Cleverleya czy Jones’a. Poza tym w Anglii ciężko debiutować z jeszcze jednego powodu. Chłopak 17-19 lat nie jest jeszcze mężczyzną. Nie chodzi mi o budowę ciała, ale o siłę, która przychodzi z wiekiem. Tacy filigranowi Silva cz Mata są pewnie silniejsi niż Cole, Keane czy Lingard, a kto wie czy nie mogliby konkurować z Pogbą. Toż to jeszcze dzieciaki ! Popatrzmy na inne kluby PL czy Europy. Czy w Liverpoolu, City, Chelsea, Realu, Milanie, Interze, Juventusie czy Bayernie dostają szansę młodzi gracze ? Oczywiście są sporadyczne przypadki jak Alaba, El Sharaawy czy Flanagann. Ale tak jak pisałem, to ewenementy. Nie ma sensu też patrzeć przez pryzmat takich graczy jak Götze, Hazard, Leitner, Neymar czy inni. Kluby w których występują są znacznie gorsze rangą niż Manchester United. Gdyby nasi młodzi byli wychowankami innych, słabszych klubów pewnie już graliby w podstawowych składach.

Trzeba wziąć pod uwagę jeszcze jeden aspekt, o którym nasz wspaniały ostman pisze od jakiegoś czasu. W United wykrystalizował się pewien system wprowadzania młodzieży. Gracz trafia z Akademii do Rezerw. Gdy jest w rezerwach i jest na tyle dobry, żeby dostać szansę w pierwszym składzie to ją dostaje, a później trafia na wypożyczenie. Jeśli po wypożyczeniu nie spełnia wymaganych warunków to zostaje sprzedany, lub ponownie wypożyczony. Natomiast jeśli Ferguson i reszta sztabu trenerskiego widzi w nim przyszłość, to gracz trafi to pierwszego zespołu. Taką drogę przeszli Welbeck, Cleverley, Evans czy Macheda, oraz legiony graczy, którzy pokładanych w nich nadziei nie spełnili. Dudgeon, C.Evans, Stewart, Eagles, Ebanks-Blake, McShane to tylko niektóre nazwiska, którzy nie podołali wyzywaniu.

Suma summarum, Ferguson STAWIA NA MŁODYCH. Jeśli ktoś nie zrozumiał podanych przeze mnie argumentów niech zada sobie jedno pytanie. Gdzie w innym czołowym klubie grają młodzi z rocznika 93 np. w lidze ? Balon twierdzący że Ferguson zaniedbuje wprowadzanie młodzieży jest pompowany od dawna. Mam nadzieję, że udało mi się go przebić.

Revolution

Wielu z kibiców United (także i mła) domaga się transferów. To jest oczywiście zrozumiałe biorąc pod uwagę dużą liczbę upokorzeń w tym sezonie. Jednak trzeba wziąć pod uwagę fakt, iż odeszła od nas spora grupa graczy (Van Der Sar, Scholes, Hargreaves, O’Shea, Brown) którzy znaczyli mniej lub więcej dla naszej kadry piłkarsko, ale na pewno znaczyli dużo w szatni. Dodatkowo mamy bardzo młody, nie doświadczony skład i jesteśmy dziurawieni przez kontuzje. Powrót Scholesa uświadomił mnie, że kasy po prostu nie mamy. Miejmy nadzieje, że w lato po obfitym finansowo sezonie i sprzedaży paru graczy będziemy mieli jakieś pieniądze na transfery. Początki rewolucji zaczęły się w lato 2011, a zakończą się w lato 2012. Rewolucji ? Tak, rewolucji. Skąd taki wniosek ?

W letnim okienku transferowym odejdzie od nas minimum 3 graczy. Wielu z was pewnie zapyta : Jak to ? Chodzi o to, że obecnie mamy w składzie 22 graczy, których TRZEBA umieszczać na liście 25 graczy zgłoszonych do rozgrywek Premier League. Od lata na tej liście trzeba będzie umieszczać graczy z rocznika 1990. Czyli Rafaela i Fábio, Welbecka, De Geę, Bébé i Amosa. Razem jest to 28 zawodników – 3 musi odejść.

Na wypożyczenie za pewne pójdzie Amos, natomiast pewniakami w kwestii rozbratu z Manchesterem wydają się być Kuszczak, Bebe i De Laet. Scholes podpisał kontrakt tylko na pół roku. Stawiam w ciemno, że ta piątka odchodzi w lato. Dodatkowo znak zapytania trzeba postawić przy Berbatowie, Parku i Owenie (napastnikom kończy się kontrakt w czerwcu) ponieważ cała trójka to głęboka rezerwa, chociaż Dimitar i Ji zaliczyli parę występów to w obliczu braku kontuzji (jakkolwiek abstrakcyjnie to brzmi odnośnie naszego klubu) nie widzę miejsca w podstawie dla tych panów, czy nawet nie widzę miejsca na ławce. Chyba, że zgodzą się na rolę taką, jaką mają obecnie. Muszą też pojawić się wakaty dla nowych graczy, których sprowadzimy na 1000 %. Kolejną sprawą jest to, że Phila Jonesa o ile nie trzeba umieszczać na liście do rozgrywek PL, to do Champions League nie jest już tak łatwo i trzeba gdzieś Phila wcisnąć. Zatem odejść musi 4 graczy, stawiam, że odejdzie 5, może 6. Nie wiadomo też co z Darrenem Fletcherem i czy będzie w stanie grać w przyszłym sezonie, więc pojawia się kolejne miejsce.

Jak wyglądałaby kadra United ?
Bramka : De Gea, Lindegaard,
Obrona : Evra, Fabio, Jones, Vidic, Ferdinand, Smalling, Evans, Rafael
Pomoc : Nani, Giggs, Young, Valencia, Park(?), Carrick, Fletcher(?), Anderson, Cleverley,
Atak : Rooney, Hernandez, Welbeck, Berbatov (?), Owen(?), Macheda(?).

25 graczy, w tym Jones, który nie musi być umieszczany na liście do CL, a Macheda nie musi być umieszczany na żadnej liście. Wychodzi idealnie, ale trzeba zrobić miejsce na ewentualne wzmocnienia stąd znaki zapytania przy niektórych graczach, oraz przy Darrenie z wiadomych powodów. Odnośnie bramki nie zostaniemy z dwoma bramkarzami, ponieważ w razie czego na doczepkę byłby Johnstone którego nie trzeba nigdzie umieszczać. Zrobi się też dużo miejsca dla wychowanków. Zwiększą się szanse na grę takich graczy jak Pogba, Cole, Lingard, bracia Keane, Brady, Tunnicliffe. Oczywiście, jeśli żaden z nich nie odejdzie vide Ravel Morrison.

Rewolucja rozpoczęła się przejściem na emeryturę VDS, Nevilla czy Scholesa. Odeszli też solidni rezerwowi, którzy byli u schyłku kariery czyli Brown i O’Shea. Dodatkowo pozbyliśmy się balastu, piłkarzy którzy nic nie wnosili do drużyny (Obertan, Gibson, Diouf, Hargreaves a do tego dołączą Bebe, De Laet i Kuszczak). Na sezon 2012/2013 nie będziemy mieli praktycznie żadnego słabego gracza w 25 osobowej kadrze, plus wielu młodych utalentowanych ,,na doczepkę”. Mimo to wydaje się, że ktoś musi przyjść, że przynajmniej będzie to jedna lub dwie nowe twarze.

Tak więc czas na…

Transfery
Kogo powinien kupić Ferguson ?
Kibice wiedzą to doskonale. Idealny byłby Sneijder, Iniesta, Hazard, Götze czy Cavani. Messi też by pasował. A oglądaliście co ostatnio wyczynia David Silva ? Jak nie on to może Cesc Fàbregas. Ewentualnie powrót Cristiano Ronaldo. Trzeba jednak dobrze zastanowić się nad faktem, kto tak naprawdę przydałby się w Manchesterze i po drugie oraz ważniejsze. Na kogo nas stać ?

Sprzedaż/pozbycie się/zakończenie kariery takich graczy jak Scholes, Kuszczak, Bebe, De Laet czy Owen nie przyniesie nam wielkich dochodów (większość z nich może odejść w czerwcu za darmo, pozostali nie są warci więcej niż parę mln funtów). Jednak za Berbę, Parka, czy Andersona, którzy nie spełniają pokładanych w nich nadziei można wyłuskać już trochę więcej. Warto dodać też, że przy odejściu ww. piłkarzy zwiększy się limit przeznaczony na pensje. Jesteśmy stratni parę/paręnaście milionów ze względu na odpadnięcie z Ligi Mistrzów, ale miejmy nadzieję, że na koniec sezonu przychód gotówki i tak będzie spory. Myślę, że znowu będziemy dysponować ok. 40 lub 50 mln funtów. Przeanalizujmy zatem nasze potrzeby i rynek .

Oczywiście teraz pozostawiamy fakty i wkraczamy w krą przypuszczeń i opinii autora:

A Pierwszym, który powinien trafić na Old Trafford, jest pomocnik ofensywny, który mógłby grać na więcej niż jednej pozycji. Dobrze by było, gdyby owy gracz potrafił grać obiema nogami. Graczy, którym druga noga służy głównie do podpierania się, mamy sporo - Anderson, Valencia, Young, Park. Z drugiej strony ciężko znaleźć dobrego gracza obunożnego. Nie ważne, czy to będzie zawodnik preferujący grę na boku, czy w środku. Nie ważne, czy to będzie bardziej pomocnik czy już ktoś podchodzący pod napastnika. Ważne żeby wspomógł naszą ofensywę. Potrzeba nam "crack". Kogoś, kto z Waynem i Nanim pociągną ten wózek :
- Oczywiście dwóch najlepszych kandydatów jakich widzę na chwile obecną to Hazard i Hulk, jednak są oni dla nas nie osiągalni. Götze chyba też można zaliczyć do tego grona. O Bale’u też możemy zapomnieć, chociaż to i tak trochę inny profil gracza.
- Pozostali kandydaci (mniej lub bardziej prawdopodobni) to : Lavezzi, Ayew, Özil, Nasri, Hamšik, Danny, Dżagojew, Douglas Costa, Giovinco, Dembele, Muniain, J.Rodriguez, Jovetić, Torje, Martin, Podolski, Farfan, Gaitan, Ramirez, Ganso, Kagawa, Lucás, Holtby.

B Drugi transfer to obrońca, też dobrze by było gdyby mógł grać na dwóch albo i trzech pozycjach w defensywie (oba boki i środek). Oczywiście tutaj grono jest szerokie, gdyż nie zależnie na którą stronę obrony przyjdzie zawodnik, mamy sporo kombinacji. Załóżmy, że przychodzi lewy obrońca, wtedy Fabio może grać na prawej. Przychodzi prawy obrońca ? Z Rafaelem zajmują się prawą stroną obrony, a Jones na stałe ląduje na środku. Przychodzi środkowy obrońca ? Jones zostaje przekwalifikowany na prawą obronę. I tak dalej i tak dalej. Trzeba tylko się sprecyzować raz a porządnie, żeby Phila ciągle nie rzucać na inne pozycje. Podam wiele nazwisk, chociaż tu raczej nie potrzeba gwiazd.
- Criscito, Srna, Van Der Wiel, M'Bia, Samba, Howedes, Rami, Vertonghen, Vraslijko, Cissokho, Hummels, Clyne, Subotić, Sakho.

C Trzecim zawodnikiem powinien być gracz ze środka pola, potrafiący i bronić i atakować. W tym przypadku też szukałbym kogoś dobrze wyszkolonego technicznie, kogoś kto potrafi zagrać dobrą klepkę. W obecnych czasach nie potrzeba drewniaków w środku pola. Nie musi to być od razu Iniesta, ale też żeby nie prezentował techniki na poziomie Parka czy Hernandeza. Tu potrzeba kogoś kto mógłby zastąpić zarówno Cleverleya jak i Carricka w razie kontuzji czy słabszej formy:
- M’Vila, Martinez, Garcia, Bender, Strootman, Gonalons, Marchisio, Vidal, Sahin, Moutinho, Eriksen, Cabaye, Tioté, Sneijder, Modrić,

***Podani gracze są mniej lub bardziej prawdopodobni. Wykluczyłem opcje, które są w pełni nie możliwe. Gracze nie mają odpowiednio przypisanych pozycji. Nie uważam, że np. Özil i Douglas Costa to ten sam profil gracza. Bardziej chodziło o wskazanie gracza usposobionego ofensywnie, który mógłby wspomóc Rooneya i Naniego w ciągnięciu wózka, zwanego Manchester United. To samo tyczy się środkowych pomocników czy obrońców. Według mnie i tylko mnie każdy byłby jako takim wzmocnieniem naszej kadry.***

Zapraszam do komentowania. Już za tydzień kolejny odcinek "Diabelskich Maksym" pt. "Sytuacja Finansowa – United i reszta Europy".

Źródło: manusite.pl

Tagi: Felietony

Komentarze (54) Obserwuj Dodaj opinię

Postów: 3

Napisz PW
dodano: 08.02.2012, 18:33, #54 Zwiń/Pokaż komentarz RAFO TOTT
Scota Parkera - raczej wam nie oddamy. Pomyśleć, że kosztował 5 baniek - szacunek dla autora tekstu. Ma chłop wiedzę.
Postów: 878

Napisz PW
dodano: 08.02.2012, 14:12, #53 Zwiń/Pokaż komentarz adam3k
Kolejny świetny felieton. Jeżeli chodzi o transfery z kategorii to:

A - Jovetić/Kagawa
B - Sakho/Hummels
C - (jeżeli tylko na rezerwę jak twierdzi autor) M'Villa/Cabaye

Jeszcze chciałbym tylko zwrócić uwagę na jedną rzecz. Pisałeś, że jest nam potrzebny zawodnik na ofensywnego pomocnika, który dobrze gra lewą i prawą nogą. Jako głównego kandydata wymieniłeś Hulka. Heloł? Hulk to tylko jedna noga. Według mnie jeden z najbardziej przereklamowanych zawodników w Europie. Fakt, liga portugalska to kuźnia talentów, ale Gaitan, van Wolfswinkel, Diego Rubio, czy wielu innych, młodych piłkarzy z czołowych klubów portugalskich są bardziej perspektywiczni od Hulka. Takie jest moje zdanie.
Postów: 4353

Napisz PW
dodano: 08.02.2012, 12:47, #52 Zwiń/Pokaż komentarz 10rooney10

united8 napisał:

Tutaj nie muszę się pytać nikogo, ponieważ sam oglądam dużo Barcelony.


Z Sanchezem to się akurat nie zgodzę. Moim zdaniem gra bardzo dobrze w Barcelonie, a będzie grał jeszcze lepiej...

united8 napisał:

Nederland napisał(a):Bardzo ciekawe, zwłaszcza że Lille i Borussia chcą za swoich piłkarzy aż 45 mln, a ani nie są strasznie biedne, by się ich zaraz pozbywać i ani nie cierpią na nadmiar materiału, by chcieć ich sprzedać lekką ręką.
No to zakład ?


Póki co, to Gotze pokazał swoje umiejętności w kilkunastu meczach, a poza tym lata po lekarzach i leczy kontuzje, więc porównywanie go do Hazarda, to lekka przesada - Gotze wart jest obecnie max 20 mln funtów, a Borussia jak chce więcej, to niech go sobie trzymają. Hazard to inna bajka i jeśli odejdzie z Lille, to pewnie za 40 mln EURO...
Postów: 3815

Napisz PW
dodano: 08.02.2012, 12:08, #51 Zwiń/Pokaż komentarz united8

Nederland napisał:

I czyżbyś przeglądał aż tak ciemne zakamarki internetu, by poznać zdanie kibiców tak mało popularnego w Polsce klubu jak PSG, czy może zmyślasz?


Jeszcze raz zasugeruj mi, że kłamie to się na siebie obrazimy. Interesuje mnie piłka nie tylko w formie Manchesteru United i staram się poszerzać horyzonty. Pastore na początku grał świetnie, strzelał bramki i asystował. Kibiców PSG nie znam, czytałem parę razy ich forum i nie byli zadowoleni z Javiera. Natomiast znam gościa który interesuje się Ligue 1 i jego zdanie mi wystarcza. Dodatkowo fakt, że przestał strzelać na 8 meczy i asystować, i nawet usiadł parę razy na ławce. GWIAZDKA JEDNEGO SEZONU.

Nederland napisał:


A jeśli chodzi o Barcelonę, to rozmawiałem z jej fanami i wiem, że są z niego zadowoleni. Skoro jest lepszy od Pedro i nadaje się do pierwszego składu, to czemu by nie? Założę się, że (prawie) każdy widziałby go bardziej w MU niż Younga. Szczególnie po tym, co Anglik dotąd zaprezentował.


Tutaj nie muszę się pytać nikogo, ponieważ sam oglądam dużo Barcelony. Dodatkowo ich kibice po ostatnich meczach wolą Tello w pierwszym składzie. Tak, jest lepszy od Pedro ale spodziewali się chyba kogoś lepszego, prawda ? Od Younga...no, ale co ma piernik do wiatraka ?


Nederland napisał:

Bardzo ciekawe, zwłaszcza że Lille i Borussia chcą za swoich piłkarzy aż 45 mln, a ani nie są strasznie biedne, by się ich zaraz pozbywać i ani nie cierpią na nadmiar materiału, by chcieć ich sprzedać lekką ręką.


No to zakład ?
zobacz więcej
Postów: 839

Napisz PW
dodano: 08.02.2012, 11:52, #50 Zwiń/Pokaż komentarz Cepilek

Nederland napisał:

Czyżby się teraz coś zmieniło?

Jest strasznie nie równy, potrafi przez 30 minut miażdżyc niczym najlepsi gracze na świecie a następne 60 minut dotknąć parę razy na mecz piłkę. Nie zmienia to faktu że jest to bardzo dobry transfer bo robi różnicę i jest prawdziwym crackiem. Z wiekiem nabędzie tej stabilności.
We Francji jest taki jeden crack który na pewno byłby bardzo tani a potencjałem zbliżony do Hazarda, Boudebouz się nazywa. Ogólnie zamiast przeszukiwać rynek włoski nasz sztab powinien bardziej skupić się na Francji.
Postów: 1814

Napisz PW
dodano: 08.02.2012, 11:52, #49 Zwiń/Pokaż komentarz ostman
Widzę, że dyskusja w komentarzach zeszła na tory, które mnie generalnie nie interesują. Wie wiem, czy taka była wola autora, ale ja odniosę się do tego fragmentu gdzie jest o (nie) stawianiu na młodzież.

Podzielam pogląd united8, że "kult młodości" jak panuje wśród ludzi biorących info o umiejętnościach i potencje piłkarzy z GenieScouta przysłania trzeźwy osąd. Dziś w Premier League poza Wickhamem nie ma zawodników w wieku Pogby i Keane'a, którzy graliby w miarę REGULARNIE w lidze.

Oto lista równolatków zdobywców zeszłorocznego FA Youth Cup, którzy zagrali minimum raz w PL w tym sezonie. Po nazwisku liczba spotkań (w nawiasie wejścia z ławki):

1. Henley (Blackburn) 3(2) - utalentowany lewy bek, ale szansę dostał, gdy kontuzje leczyli Givet, Olson oraz Pedersen.

2. Barkley (Everton) 3(2) - jedyne 2 mecze w podstawie zagrał w sierpniu, a ostatni epizod w listopadzie. Po zakupie Gibsona i dojściu do zdrowia innych środkowych wrócił do gry w Rezerwach i U-18. Wielki talent, ale ludzie już go zaczęli zagłaskiwać.

3. Frei (Fulham) 2(4) - ciekawy skrzydłowy. Jeden z nielicznych, którzy nie dybali na kontuzję seniorów, by zagrać w PL.

4. Lukaku (Chelsea) 0(5) - piękny przykład na to jak spowolnić karierę utalentowanego gracza. Mając za rywali "bramkostrzelnych" Drogbę i Torresa siedzi na ławie, a nie może pójść na wypożyczenie, bo ktoś w Chelsea był na tyle głupi by wpuścić go w sierpniu na kilkuminutowy epizod.

5. McEachran (Chelsea/Swansea) 0(3) - Przy 3 osobowej linii środkowej CFC i kontuzji Essiena zagrał tylko w 2 epizodach. Może w Walii będzie lepiej, ale tam też jest kilku dobrych środkowych pomocników.

6. Yennaris (Arsenal) 0(1) - zaliczył debiut z MU, bo Sagna, Jenkinson i Coquelin byli kontuzjowani, a Djorou grał straszną padakę. Niebawem wróci na swoje miejsce w szeregu.

7. Andrade (QPR) 0(1) - jeden epizod w sierpniu, przed ofensywą transferową klubu, która nasiliła się w styczniu. Wrócił do gry w U-18 i Rezerwach.

8. Flanaghan (Liverpool) 1(0) - pojedynczy występ w sierpniu, gdy Johnson i Kelly byli kontuzjowani. Od tamtego czasu w Rezerwach.

9. Forde (Wolves) 2(1) - Jarvis się nie rozdwoi, a Wilki nie mają skrzydłowych. Tym niemniej brawa dla chłopaka.

10. Thorne (WBA) 1(2) - spory talent, ale jedyny raz wyszedł w podstawie, gdy nie mogli grać Brunt, Gera i Mulumbu. Jeszcze za młody na regularną grę.

11. Chamberlain (Arsenal) 3(2) - jego już wszyscy znają i podziwiają, ale w podstawie wyszedł dopiero na MU, gdy Gervinho był na PNA, Henry kontuzjowany, a Wenger w końcu stracił cierpliwość do Arszawina. Być może za kilka tygodni będzie można powiedzieć o nim, że podobnie jak Wickham gra regularnie.

Poza Wickhamem 5(8), żaden z piłkarzy rocznika 93 (+ Henley z 94) nie gra regularnie w PL. To, że nasi młodzi nie są wstawiani do składu nie jest żadną niespodzianką - są po prostu jeszcze na to za młodzi.

Ale co tam PL, nawet w Championship nie grają dziś piłkarze z rocznika 93 (i młodsi). Regularnie na zapleczu ekstraklasy gra TYLKO 4 (słownie czterech) zawodników Są to Bigirimana i Thomas z Coventry, Carson z Ipswich i Redmond z Birmingham. Pierwszy i ostatni pewnie już niebawem trafią do PL. Niebawem może Bennett z Derby dołączy do tego grona, bo już grywa coraz częściej. Chłopak to fenomen i pewnie Wenger już sprawdza czy ma dość drobnych w kieszeni na tego chłopaka ;)

Podsumowując: nie wpychajmy młodych na siłę do składu MU. Jeżeli gołowąsy nie mogą się przebić w drużynach, które o nic nie walczą, i które mają dużo słabsze i węższe kadry od nas, to nie wymagajmy, by Will Keane zluzował Rooneya i Berbę, a Pogba Carricka czy Giggsa.

PS. Brawa i gratulacje dla united8 za tekst, w każdym razie za tę część pierwszą i drugą. O trzeciej się nie wypowiadam, bo dywagacje transferowe typu "kupmy gracza A, bo jest 10 razy lepszy od gracza B i ma potencjał 5,5 raza większy od gracza C" to kompletnie nie jest moja brożka ;)
zobacz więcej
Postów: 1300

Napisz PW
dodano: 08.02.2012, 11:46, #48 Zwiń/Pokaż komentarz Nederland
Można się było starać o de Rossiego, dopóki wahał się, czy podpisać kontrakt, ale teraz chyba już wszystko stracone, jeśli o niego chodzi.
Postów: 3815

Napisz PW
dodano: 08.02.2012, 11:42, #47 Zwiń/Pokaż komentarz united8

United4ever napisał:

De Gea
Rafael - Smalling/Jones - Vidic - Evra
Valencia - Carrick - xxx - Nani
Rooney
xxx


XXX w pomocy to Cleverley
XXX w ataku to Welbeck

Bardziej potrzeba kogoś na pomoc kto w RAZIE KONTUZJI lub SŁBASZEJ FORMY Carricka i Cleva może wbić.
Postów: 1300

Napisz PW
dodano: 08.02.2012, 11:40, #46 Zwiń/Pokaż komentarz Nederland
Pytam, bo dotąd wszędzie widziałem go podpisanego jako striker i forward, więc nie wiem, czy on czasem nie jest przekwalifikowany na skrzydłowego. Zresztą, my nie gramy skrzydłowymi.

"Nie ? To popytaj kibiców Barcy i PSG ;]"
Nie wiem, jak jest z Pastore, bo nie śledzę gry PSG, ale na początku sezonu grał świetnie i był pierwszoplanową postacią tego zespołu. Czyżby się teraz coś zmieniło? I czyżbyś przeglądał aż tak ciemne zakamarki internetu, by poznać zdanie kibiców tak mało popularnego w Polsce klubu jak PSG, czy może zmyślasz?

A jeśli chodzi o Barcelonę, to rozmawiałem z jej fanami i wiem, że są z niego zadowoleni. Skoro jest lepszy od Pedro i nadaje się do pierwszego składu, to czemu by nie? Założę się, że (prawie) każdy widziałby go bardziej w MU niż Younga. Szczególnie po tym, co Anglik dotąd zaprezentował.

"Założę się teraz z Tobą o flaszkę, że jak Hazard czy Gotze odejdą to będzie to kwota max 35 mln funtów. "
Bardzo ciekawe, zwłaszcza że Lille i Borussia chcą za swoich piłkarzy aż 45 mln, a ani nie są strasznie biedne, by się ich zaraz pozbywać i ani nie cierpią na nadmiar materiału, by chcieć ich sprzedać lekką ręką. Edytowano: 08 lutego 2012 roku, 11:45
Postów: 3815

Napisz PW
dodano: 08.02.2012, 11:38, #45 Zwiń/Pokaż komentarz united8

Nederland napisał:

Jako, że oni grają tam dobrze, to raczej nie żałują. De Geę również kupiliśmy po jednym dobrym sezonie.


Nie ? To popytaj kibiców Barcy i PSG ;] De Gea dwa sezony temu bronił w Finale LE i tamten sezon byl już jego dobrym sezonem.


Nederland napisał:

Jak dodasz jeszcze 15 mln, to owszem, można powalczyć.


15 mln ? Nie, bez przesady. Założę się teraz z Tobą o flaszkę, że jak Hazard czy Gotze odejdą to będzie to kwota max 35 mln funtów. Nie więcej, może mniej. Skoro za Gaitana chcą rzekomo 30 no to te 5 powinniśmy zdobyć i wziąć Edena.


Reszta to chyba nie do mnie ;]
Postów: 4353

Napisz PW
dodano: 08.02.2012, 11:21, #44 Zwiń/Pokaż komentarz 10rooney10

Nederland napisał:

"Zaha nie gorszy od Shaqiriego moim zdaniem, nawet ciut lepszy :)"
Zaha to nie napastnik?


skrzydłowy...

Nederland napisał:

Javi Martinez gra na środku obrony."
Martinez nie gra w Atletico.


racja, nie zauważyłem błędu kolegi...
Postów: 1300

Napisz PW
dodano: 08.02.2012, 11:17, #43 Zwiń/Pokaż komentarz Nederland
"To jest jego pierwszy dobry sezon. Kupimy dziada i będziemy żałować jak Barca z Sanchezem czy PSG z Pastore."
Jako, że oni grają tam dobrze, to raczej nie żałują. De Geę również kupiliśmy po jednym dobrym sezonie.

"Za tyle to można powalczyć o Hazarda czy Gotze, którzy są dużo bardziej utalentowani."
Jak dodasz jeszcze 15 mln, to owszem, można powalczyć.

"Zaha nie gorszy od Shaqiriego moim zdaniem, nawet ciut lepszy :)"
Zaha to nie napastnik?

"Ostatnio co oglądam Atletico, to Javi Martinez gra na środku obrony."
Martinez nie gra w Atletico.
Postów: 4353

Napisz PW
dodano: 08.02.2012, 11:03, #42 Zwiń/Pokaż komentarz 10rooney10

SirArtur napisał:

Ostatnio co oglądam Atletico, to Javi Martinez gra na środku obrony


No racja, ostatnimi czasy z powodu kontuzji śr. obrońców musi grać na środku defensywy, ale w środku pomocy nie radzi sobie gorzej, dobrze nadaje się do destrukcji, w rozegraniu również przydatny. Bardziej wolałbym jednak jego kolegę - Herrerę - który świetnie moim zdaniem uzupełniałby się z Clevem
Postów: 1111

Napisz PW
dodano: 08.02.2012, 09:54, #41 Zwiń/Pokaż komentarz SirArtur

youngy18 napisał:

-J.Martinez (oglądałem ostatnie mecze na C+ i prezentuje się bardzo dobrze, do tego ma fajne zejścia w pole karne z głębi pola)


Ostatnio co oglądam Atletico, to Javi Martinez gra na środku obrony. Chyba nie takiego gościa nam potrzeba.
Postów: 11

Napisz PW
dodano: 08.02.2012, 07:30, #40 Zwiń/Pokaż komentarz Seenarius
Shaquiriego raczej nie pozyskamy - wczoraj przeszedł testy medyczne w Bayernie Monachium :). Moim zdanie byłoby cacy, jakby Ferguson powalczył rok temu z Tottenhamem o Scotta Parkera, myślę, że do tego gracza nie trzeba nikogo przekonywać. Każdy, kto widział grę Anglika w WHU oraz ogląda spotkania Tottenhamu widzi, jaki wpływ na grę ma Scott.
Postów: 990

Napisz PW
dodano: 08.02.2012, 01:04, #39 Zwiń/Pokaż komentarz United4ever
Bardzo dobry tekst. Osobiście jednak uważam, że potrzebujemy wzmocnień jedynie w środku pola. No i może napastnika, który zagwarantuje nam 20 bramek w lidze, musiałby to być taki typowy środkowy napastnik, strzelający gole nogami, głową i czym jeszcze się tylko da (Cavani).. Rooney może grać na pozycji cofniętego napastnika/ofensywnego pomocnika. Wychodzi mu tu idealnie. Czy jakakolwiek inna drużyna ma gracza, który rozrzuca tak celne, idealne, długie piłki? To jest idealny gracz na tą pozycję.. Jednak jest on też nieoceniony w Napadzie.. Dlatego może grać jako fałszywy napastnik/pomocnik. Ja tak to widzę. Skrzydła mamy super. Obrona też jedna z lepszych na świecie jak nie najlepsza, jednak ciągłe kontuzje wołają o jednego nowego obrońce w lato. Bramka jest obsadzona, brakuje tylko masy i doświadczenia. Jednak sprawa środka pola pozostaje cały czas otwarta. Jeśli Carrick zamierza już grac na tym poziomie, który prezentuje obecnie to jest za tym, aby został......i..grał. Jednak tutaj potrzeba nam jeszcze kogoś :). Kogos, kto obroni, poda i zaatakuje. Brakuje nam prawdziwego cracka środka pola.

De Gea
Rafael - Smalling/Jones - Vidic - Evra
Valencia - Carrick - xxx - Nani
Rooney
xxx
Postów: 265

Napisz PW
dodano: 08.02.2012, 00:44, #38 Zwiń/Pokaż komentarz Mistrzu1992
Ja bym zakupił latem tylko Van Der Wiela i Lukę Modrić wtedy pakę byśmy mieli kompletną. A jeśli chodzi o defensywnego to może Rodwell?

Postów: 3815

Napisz PW
dodano: 07.02.2012, 23:19, #37 Zwiń/Pokaż komentarz united8
[quote="10rooney10"][/quote]

Zaha to nie jest zła opcja, jeśli chodzi o wzmocnienie skrzydeł. Jednak nie jest on ,,crackiem". To inny typ piłkarza. Morrison jak najbardziej, jednak pewnie skończy na tym, że właśnie crack to on będzie wciągał. Dodano: 08 lutego 2012 roku, 00:34 Xerdan Shaqiri juz raczej w Bayernie. Szkoda...podobno kosztował 10 mln euro.
Postów: 4353

Napisz PW
dodano: 07.02.2012, 23:17, #36 Zwiń/Pokaż komentarz 10rooney10

united8 napisał:

Też nie może być ktoś taki młody typu Zaha, bo mamy swoich.


Żaden z naszych młodych skrzydłowych z Rezerw, nie prezentuje poziomu Zahy...Przebojowości mu nie brakuje, nie wiem czemu, ale bardzo przypomina mi stylem gry Ronaldo za czasów swoich początków w United...

united8 napisał:

Ostatnio jednego sprzedaliśmy do WHU...


To się okaże, czy z niego taki "crack"...cracka to on mógł wciągać :)

Liczę na to, że Fergie znowu nam kogoś "wyczaruje", z Ameryki Płd. podejrzewam, lub Portugalii :)
Postów: 3815

Napisz PW
dodano: 07.02.2012, 23:10, #35 Zwiń/Pokaż komentarz united8
[quote="10rooney10"][/quote]

Kurde nie dodała się najważniejsza część komentarza. Transfer środkowego pomocnika nie załatwia pewnej sprawy. Gdy Roo i Nani grają źle, brakuje nam indywidualności, blasku geniuszu. Valencia obecnie ma formę ale to nie to. Potrzebujemy kogoś kto wejdzie z ławki i wniesie trochę finezji, fantazji i poderwie zespół do gry. Nie musi to być gwiazda bo wiadomo, że na gwiazdy pieniędzy nie mamy. Też nie może być ktoś taki młody typu Zaha, bo mamy swoich. Potrzebujemy ,,cracka" tylko skąd go wziąć ? Ostatnio jednego sprzedaliśmy do WHU...
Postów: 4353

Napisz PW
dodano: 07.02.2012, 23:04, #34 Zwiń/Pokaż komentarz 10rooney10

united8 napisał:

Jednak wole postawić na Shaqiriego


Gość zagrał kilka dobrych spotkań w Basel, dla mnie to kupowanie kota w worku póki co, w dodatku jak wspomniałem - to skrzydłowy, a my kupiliśmy niestety Younga...Zaha nie gorszy od Shaqiriego moim zdaniem, nawet ciut lepszy :)

united8 napisał:

idealnie pasowałby M'Vila


I tu znowu wątek finansowy...

Ja tam w lecie transferami Zahy, Clyne'a i N'Zonziego/Herrery bym nie pogardził, za 30 baniek można mieć 3 bardzo dobrych piłkarzy :)
Postów: 5

Napisz PW
dodano: 07.02.2012, 22:46, #33 Zwiń/Pokaż komentarz lotnik190
Umk, powrót Ronaldo, było by pięknie (mam taką cicha nadzieję, że tak się stanie :) ).
Postów: 3815

Napisz PW
dodano: 07.02.2012, 22:42, #32 Zwiń/Pokaż komentarz united8

10rooney10 napisał:

taa, Mata, czy Silva też są obunożni :)


Hmmm Mata może mniej, ale Silva często używa prawej nogi.

10rooney10 napisał:


weź nie przesadzaj - 24 lata to dla Ciebie zbyt dużo? :D


Nie napisałem, że jest ,,za stary" tylko, że ,,ma swój wiek". To różnica. Gaitan jest już raczej piłkarzem ukształtowanym. Chociaż kto wie...

Jednak wole postawić na Shaqiriego niż na Nicolasa, nie mówiąc juz o Hazardzie czy Gotze, a jak cena ma być podobna to czemu nie ?


Co do środkowego pomocnika to właśnie potrzeba kogoś kto i potrafi bronić i atakować. Eriksen nie jest taki zły w destrukcji, idealnie pasowałby M'Vila
Postów: 500

Napisz PW
dodano: 07.02.2012, 22:24, #31 Zwiń/Pokaż komentarz mateuszr20471
A moze tak kupic w pakiecie Javi Martineza i Ikera Muniaina. Pierwszego przedstawiac nie trzeba, zas drugi moze i znany nie jest, ale jest mlody i potencjal ma ogromny. Drogi tez nie bedzie. No i zastanowmy sie czy naprawde potrzeba nam ofensywnego pomocnika/skrzydlowego z absolutnego topu za duza kase, czy moze lepiej sciagnac wlasnie takiego mlodziana, ktory jesli zasiadzie na lawce sie nie pogniewa. No bo czy Hazard wygryzlby od razu Naniego czy Valencie, tym bardziej kiedy oni byliby w szczytowej formie? No watpie, Ligue 1 to nie Premier League, na srodku pomocy takze miejsca dla takiego Hazarda raczej by nie bylo. Po pierwsze gramy 4-4-2, po drugie Fergie nie posadzi tak dobrze grajacego wychowanka na lawke (CLeverley) a dwoma ofensywnie usposobionymi pomocnikami w srodku grac nie bedziemy, chyba, ze zamierzamy 3 bramki tracic, a 4,5 strzelac.
Postów: 4353

Napisz PW
dodano: 07.02.2012, 22:21, #30 Zwiń/Pokaż komentarz 10rooney10

united8 napisał:

2. Lewa noga - tylko i wyłącznie.


taa, Mata, czy Silva też są obunożni :)

united8 napisał:

4. Ma już swój wiek. Wolałbym ciut młodszego gracza.


weź nie przesadzaj - 24 lata to dla Ciebie zbyt dużo? :D

united8 napisał:

5. To jest bardziej taki typowy skrzydłowy niż zawodnik ofensywny


oglądając kilka meczów Benfiki, nie powiedziałbym tego samego...

zobacz sobie, kto jest najlepszym asystentem w CL, cofnij się pamięcią wstecz, do meczów United z Benfiką, kto nam tak dużo krwi napsuł...

Oczywiście, że wolałbym Hazarda - Gotze jest moim zdaniem lekko przereklamowany - ale prawdę powiedziawszy, te doniesienia portugalskiej prasy to chyba lekka ściema, a zarówno 30 baniek za Gaitana, czy 40 za Hazarda, to raczej kwoty dla nas zbyt wysokie, zważywszy na finansowe fair play, na pewno o tych graczy powalczy kilka klubów i cena podskoczy nieziemsko, tak przynajmniej przypuszczam...

Po drugie, Ferguson lubi graczy do środka pola, którzy są dobrzy zarówno w defensywie, jak i ofensywie, a więc ci panowie odpadają, wątpię aby kupił kolejnego skrzydłowego, który pasuje do 4-5-1 - niestety, mamy już Younga...

Z najbardziej realnych transferów do ŚRODKA POLA (nie mówię już o graczach mogących grać na skrzydle, czy jako cofnięty napastnik, takich jak Hazard, czy Gaitan) typuję właśnie Herrerę i N'Zonziego - spośród tych wszystkich graczy wydają się być o wiele tańsi (poniżej 20 mln), a do naszej taktyki wydają się pasować idealnie - kto oglądał mecze Athletic Bilbao, czy B'burn, wie co mam na myśli...

Nie zapominam też o Eriksenie, ale on z kolei na tle tych graczy wypada dużo gorzej w defensywie...

zobacz więcej
Postów: 724

Napisz PW
dodano: 07.02.2012, 22:09, #29 Zwiń/Pokaż komentarz krootki
A podobno Snjeder w Anży! Tak mi Giggs napisał na Facebooku... plotka czy prawda?
Postów: 3815

Napisz PW
dodano: 07.02.2012, 22:06, #28 Zwiń/Pokaż komentarz united8
Ha ! A ja oglądałem wiele jego meczy i gra w ogóle nie podobnie do Maty czy Silvy, dajta spokój. Pozycji się nie trzyma, ale to bardziej skrzydłowy typu biegnij i dośrodkuj.

Nie takiego kogoś nam trzeba.
Postów: 4353

Napisz PW
dodano: 07.02.2012, 22:03, #27 Zwiń/Pokaż komentarz 10rooney10

mateuszr20471 napisał:

nie jest to tez typowy skrzydlowy trzymajacy sie lini bocznej, a wlasnie takiego grajka nam potrzeba


trafne spostrzeżenie, gra podobnie do Maty, czy Silv, a więc do 4-5-1 byłby idealnym graczem...
Postów: 3815

Napisz PW
dodano: 07.02.2012, 22:02, #26 Zwiń/Pokaż komentarz united8
[quote="10rooney10"][/quote]

1. Benfica chce dużo za swoich graczy, więc sprowadzenie Gaitana wiąże się z kwotą 25+ mln funtów. Za dużo, jak za niego.
2. Lewa noga - tylko i wyłącznie.
3. To jest jego pierwszy dobry sezon. Kupimy dziada i będziemy żałować jak Barca z Sanchezem czy PSG z Pastore.
4. Ma już swój wiek. Wolałbym ciut młodszego gracza.
5. To jest bardziej taki typowy skrzydłowy niż zawodnik ofensywny. Ferguson takich lubi, ale czy jest od lepszy od któregoś z naszych skrzydłowych ? Może tylko od Younga.
6. Gaitan sam w sobie jest dobry i to nie on stanowi problem. Jednak jest paru graczy lepszych, młodszych a może i tańszych od Gaitana. Jak podawano wcześniej sumę - 29.5 mln funta, jakieś jaja ! Za tyle to można powalczyć o Hazarda czy Gotze, którzy są dużo bardziej utalentowani. Nawet Shaqiri wydaje się lepszy niż Gaitan, a jest 3 lata młodszy i 3 razy tańszy.
Postów: 500

Napisz PW
dodano: 07.02.2012, 21:59, #25 Zwiń/Pokaż komentarz mateuszr20471
Gaitan mi sie naprawde podoba, widac ze szybki a co najwazniejsze mysli na boisku, nie jest to tez typowy skrzydlowy trzymajacy sie lini bocznej, a wlasnie takiego grajka nam potrzeba, jak juz wczesniej mowile najpierw sprobowac Hazarda, jak sie nie uda pomyslec nad Gaitanem, chyba, ze zawolaja nie wiadomo jakie pieniadze, do 20 mln euro mozna dac, nic wiecej. Na Hazarda z 30 mln euro trzeba bedzie dac, jednak co to jest jesli chodzi o dzisiejsze ceny? Za Gotze czy Neymara wolaja 50 mln. Garcia mnie jakos nie przekonuje, M'Vila czy Martinez sa lepsi i mlodsi, a Shaqiri podobno na testach w Bayernie.
Postów: 3815

Napisz PW
dodano: 07.02.2012, 21:56, #24 Zwiń/Pokaż komentarz united8

kam17 napisał:

Być może lepiej było się skupić na samej młodzieży, a transfery, wzmocnienia składów zostawić na później? Nie wiem.


Tutaj bardziej nie chodziło o samą młodzież, tylko o rewolucje jaka następuje w naszym klubie dlatego postanowiłem to połączyć z transferami. W innych odcinkach nie było jak tego upchnąć, a gdybym miał dzielić każdy to z zaplanowanej 7 odcinkowej serii musiałbym zrobić 14 odcinków. O samej młodzieży w innym kontekście też będzie i raczej nie dało się tego połączyć, więc musiałem wybrać mniejsze zło i zrobić ten tekst troszkę długi ;]

Postów: 4353

Napisz PW
dodano: 07.02.2012, 21:53, #23 Zwiń/Pokaż komentarz 10rooney10

united8 napisał:

ani Gaitan


Podaj jakieś sensowne argumenty, bo na jego obronę mam parę :)
Postów: 3815

Napisz PW
dodano: 07.02.2012, 21:51, #22 Zwiń/Pokaż komentarz united8
[quote="10rooney10"][/quote] Mnie w ogóle ani Garcia ani Gaitan nie przekonują.

N'Zonzi ? Dlaczego nie ?

Idealnym uzupełnieniem kadry byłby M'Vila i Hazard, ale oni są nie osiągali. Trzeba poszukać alternatyw i np. N'Zonzi + Shaqiri to mogłoby się okazać strzałem w ,,10".
Postów: 4353

Napisz PW
dodano: 07.02.2012, 21:47, #21 Zwiń/Pokaż komentarz 10rooney10

Rob944 napisał:

Tak , niech łamie piłkarzom nogi , brutalnie niszczy im kariery , osłabia drużynę przez kartki i kłóci z trenerem. Nowy Keane.


chyba nie zrozumiałeś, co miał autor tekstu na myśli...

Co do celów transferowych - portugalskie źródła podały nie tak dawno, że United mają dżentelmeńską umowę w sprawie pozyskania Garcii i Gaitana - o ile tego drugi byłby mile przeze mnie widziany w United, o tyle co do tego pierwszego nie jestem przekonany, ba, mam nawet swoich faworytów - albo Herrera, albo Martinez...a z takich najbardziej realnych piłkarzy - N'Zonziego z B'burn...przyglądam się temu chłopakowi od tamtego roku jak jest tylko okazja i muszę przyznać, że jest to materiał na świetnego pomocnika, plus, iż Ferguson lubi pozyskiwać graczy z Premiership... :)

Oczywiście na obronę pasowałoby kogoś ściągnąć, nie pogardziłbym Clynem...
Postów: 2972

Napisz PW
dodano: 07.02.2012, 21:44, #20 Zwiń/Pokaż komentarz youngy18
Wg mnie w letnim okienku powinni odejść
-Owen
-Anderson
-Kuszczak
-Bebe
-De Laet

Bramka : De Gea, Lindegaard,
Obrona : Evra, Fabio, Jones, Vidic, Ferdinand, Smalling, Evans, Rafael
Pomoc : Nani, Giggs, Young, Valencia, Park, Carrick, Fletcher, Cleverley, Scholes
Atak : Rooney, Hernandez, Welbeck, Macheda, Berbatov

liczę na to że Scholes przedłuży kontrakt, a Fletch zdoła powrócić do zdrowia

więc mielibyśmy wtedy 4 piłkarzy by móc kupić
-J.Martinez (oglądałem ostatnie mecze na C+ i prezentuje się bardzo dobrze, do tego ma fajne zejścia w pole karne z głębi pola)ew M'vila/Eriksen/Moutinho
-of pom tu widziałbym najbardziej Hazarda (super um, +obónożny) ale też Martin dobry zawodnik o wysokim potencjale, Hamsik czy Kagawa
- trzeci transfer to PO
kandydatów jest kilku ale najlepsza opcja to Wiel i Vraslijko wg mnie :) kupowanie kolejnego środkowego obrońcy mija się z celem bo mamy Evansa, Jonesa i Smołę
+ utalentowana młodsza młodzież którą można stopniowo wprowadzać przy pewnym wyniku a później to powoli od pierwszych minut z zespołami słabszymi bo o to właśnie chodzi by tak byli ogrywani, nabierali doświadczenia bo wzorce to są wzorowe u nas ;p
a więc: Pogba, M.Keane, W.Keane, Petrucci, Cole, Brady i kilku pozostałych mogło by stanowić kadrę 'C'
która dostaje szansę w pucharach czy w lidze to co opisałem powyżej :)

i wtedy byśmy mieli również bardzo dobrą kadrę, bo nie uwierzę że strata De Laet'a czy Bebe to wielkie osłabienie ;p

PS united 8 super napisałeś, ciekawie ale z jedną rzeczą się nie zgadzam, Park jest jednym z lepszych piłkarzy którzy posługują się słabszą nogą w drużynie.
Ji to prawonożny piłkarz, ale lewą nogą podawać, czy strzelać bramki potrafi, nawet czasem się dziwię np w meczu z Arsenlaem 8-2 mając piłkę na prawej nodze przełożył na lewą i zdobył bramkę. i to nie pierwszy raz więc z tym się nie zgadzam że Park to piłkarz jednonożny :)
zobacz więcej
Postów: 1111

Napisz PW
dodano: 07.02.2012, 20:36, #19 Zwiń/Pokaż komentarz SirArtur

artan napisał:

Nie zgodzę się z tym, że nie mamy kasy. Jakoś 50 baniek na zakupy


Zauważ tylko ile czasu trzeba było oszczędzać, żeby pozwolić sobie na taki zakup. W 2009 odszedł Ronaldo, co spowodowało ogromny przypływ gotówki, a i sezon 08/09 zakończył się na tyle dobrze, że pieniędzy było sporo. A kogo kupiliśmy? Valencię, Obertana i Owena za łacznie ok 25 milionów. W następnym sezonie Smalling, Hernandez i Bebe kosztowali nas tyle samo.
Dopiero w zeszłe lato poszło trochę więcej kasy, bo tak naprawdę nie było wyjścia. Paru odeszło, paru zakończyło kariery i Glazery w końcu musieli czymś sypnąć. Ale gdyby 10/11 nie zakończył się takimi zyskami to nie wiem jak by to w ogóle wyglądało. Może w bramce stałby Amos, a Jones ganiał w koszulce Arsenalu czy Liverpoolu.
Mamy ogromny dług, który trzeba spłacać, i to niestety odbywa się kosztem transferów. Ferguson jest mistrzem, że w takiej sytuacji i tak potrafi utrzymać klub w najwyższej czołówce.
Postów: 81

Napisz PW
dodano: 07.02.2012, 20:07, #18 Zwiń/Pokaż komentarz Rob944

herrbadacz napisał:

Cleverley - chciałbym żeby on się rozwinął na miarę Scholsa czy Keana, nie tylko piłkarsko ale też pod względem charakteru


Tak , niech łamie piłkarzom nogi , brutalnie niszczy im kariery , osłabia drużynę przez kartki i kłóci z trenerem. Nowy Keane.
Postów: 500

Napisz PW
dodano: 07.02.2012, 20:00, #17 Zwiń/Pokaż komentarz mateuszr20471
Uwazam, ze jesli chodzi o obronce to Nathaniel CLyne bylby odpowiednim grajkiem. Mlody, latem konczy mu sie kontrakt wiec moglby przyjsc za darmo.
Postów: 13042

Napisz PW
dodano: 07.02.2012, 19:44, #16 Zwiń/Pokaż komentarz kam17
Wątpię by latem Ferguson szukał "cracka"...znaczy może i będzie szukał, ale czy go znajdzie i zakontraktuje? Bardzo wątpliwe.
Po za tym z tamtego grona tylko "czwórka" nieosiągalnych spełnia wymagania. Reszta trochę na siłę.
Zrozumie Ayewa, Hamsika, nawet Dżagojewa czy Jovetića, ale Podolski, Farfan, Danny, Holtby? WTF?

Następnie jeśli ściągniemy obrońce to będzie to pewnie jakiś angielski "no name".
Ostatnio Ferguson trafiał z defensorami, więc tu możemy być w miarę spokojni.

W środku nadal spodziewam się szarzyzny i braku nowego zawodnika.
Po za tym taki kandydat jak Tiote/Bender nie zagwarantuje nam dobrej gry do przodu, a to ponoć jedno z wymagań.
Marzeniem byłby Modrić, którego przypomina mi Cleverley.
Znaczy naszego młokosa jeszcze za mało razy widziałem, ale gdyby kontuzje go oszczędziły to może w jakimś stopniu zbliżyłby się poziomem do Chorwata. Luka nie zalicza wielu asyst czy bramek, ale ma tą wizje, potrafi rozegrać, dyktować tempo, przyśpieszyć, spowolnić akcje.
Nie zaliczy ostatniego podania, ale zagra na skrzydło, gdzie po dośrodkowaniu padnie bramka.
Po prostu ma to coś. Clev być może też?
W Andersona niestety już nie wierze, więc stało się Solit, przegrałem browary. (k[...]a mać!)

Trochę to długawe, ale przyjemnie się czytało. Być może lepiej było się skupić na samej młodzieży, a transfery, wzmocnienia składów zostawić na później? Nie wiem.
Widać, że nieźle Cię wzięło. To się chwali. ;)
zobacz więcej
Postów: 3815

Napisz PW
dodano: 07.02.2012, 19:15, #15 Zwiń/Pokaż komentarz united8

nemox007 napisał:

- Oczywiście dwóch najlepszych kandydatów jakich widzę na chwile obecną to Hazard i Hulk, jednak są oni dla nas nie osiągalni. Götze chyba też można zaliczyć do tego grona. O Bale’u też możemy zapomnieć, chociaż to i tak trochę inny profil gracza.


- Oczywiście dwóch najlepszych kandydatów jakich widzę na chwile obecną to Hazard i Hulk, jednak są oni dla nas nie osiągalni. Götze chyba też można zaliczyć do tego grona. O Bale’u też możemy zapomnieć, chociaż to i tak trochę inny profil gracza.


Ujołem, niestety odejście Gotze z Borussi jest baaardzo wątpliwe.
Postów: 500

Napisz PW
dodano: 07.02.2012, 19:10, #14 Zwiń/Pokaż komentarz mateuszr20471
united8-moglbys nawet troche czesciej dodawac te felietony niz raz na tydzien bo sa one naprawde ciekawe :) Juz sie nie moge doczekac felietonow o finansach i kontuzjach. Edytowano: 07 lutego 2012 roku, 19:11
Postów: 341

Napisz PW
dodano: 07.02.2012, 19:01, #13 Zwiń/Pokaż komentarz nemox007

napisał:

united8
Skrzydłowy przywiązany do swojej pozycji nie.
Ale ofensywny pomocnik który wniósłby trochę
finezji do naszej gry jak najbardziej.W takim razie ja proponuje Goetze bo jego chyba nie ująłeś Edytowano: 07 lutego 2012 roku, 19:03
Postów: 3815

Napisz PW
dodano: 07.02.2012, 18:56, #12 Zwiń/Pokaż komentarz united8
[quote="Cepilek"][/quote]

Tak jak pisałem, to jest większość tych graczy dobrych o których moglibyśmy powalczyć. Też nie każdy z nich byłby jakiś mega, ale przynajmniej wchodząc z ławki ożywiłby naszą ofensywę lub mógłby zastąpić gracza kontuzjowanego/mającego słąbą formę.

nemox007 napisał:

Tak się zastanawiam czy aby na pewno w letnim okienku potrzebny jest nam ofensywny pomocnik (skrzydłowy).


Skrzydłowy przywiązany do swojej pozycji nie. Ale ofensywny pomocnik który wniósłby trochę finezji do naszej gry jak najbardziej.

nemox007 napisał:

W tym roku wchodzi przepis że kluby mogą wydać na transfery nie więcej niż zarobiły. A nie ma co się oszukiwać że nawet z tych zawodników których wymienił united8 nie uzyskamy wielkich dochodów...


A o tym już w następnym odcinku ! My możemy wydawać nawet podczas FFP, zależy tylko, czyl Glazerowie zechcą.
Postów: 14

Napisz PW
dodano: 07.02.2012, 18:56, #11 Zwiń/Pokaż komentarz PrzemekDevil
te propozycje transferowe to jakiś żart, prawda?
Postów: 341

Napisz PW
dodano: 07.02.2012, 18:45, #10 Zwiń/Pokaż komentarz nemox007
Tak się zastanawiam czy aby na pewno w letnim okienku potrzebny jest nam ofensywny pomocnik (skrzydłowy).
Na pewno środek pola trzeba wzmocnić choć wydaje mi się że jeśli Fletcher wróci to wydaje mi się że nie mamy co liczyć na transfer takiego zawodnika na OT.

Ale mamy przecież ofensywnych pomocników - Nani, Valencia, Giggs, Young, Park - wydaje mi się że dopiero jak Ryan odejdzie na emeryturę to wtedy można kogoś ściągnąć.

Ale trzeba pamiętać o jednym w kwestii transferów:
W tym roku wchodzi przepis że kluby mogą wydać na transfery nie więcej niż zarobiły. A nie ma co się oszukiwać że nawet z tych zawodników których wymienił united8 nie uzyskamy wielkich dochodów...

Postów: 8

Napisz PW
dodano: 07.02.2012, 18:11, #9 Zwiń/Pokaż komentarz herrbadacz
Ferguson nie chce wydawać zbyt wiele na gwiazdy i ja go rozumiem. Kadra, którą mamy jest naprawdę mocna. Problem tylko z tymi kontuzjami. Myślę, że z tych kilku chłopaków których dziś mamy coś wyrośnie. Marzy mi się ktoś na miarę Giggsa czy Scholsa, zwłaszcza że oni już po prostu będą się usuwać w cień. Jak na koniec będzie majster to presja transferów spadnie i mniej będzie narzekania, że Ferguson jest za mało aktywny na rynku. Dodano: 07 lutego 2012 roku, 18:18Cleverley - chciałbym żeby on się rozwinął na miarę Scholsa czy Keana, nie tylko piłkarsko ale też pod względem charakteru i wpływu na drużynę
Postów: 500

Napisz PW
dodano: 07.02.2012, 17:59, #8 Zwiń/Pokaż komentarz mateuszr20471
Bardzo dobry tekst. Zgadzam sie zarowno co do mlodziezy jak i transferow. Naszym glownym zalozeniem musi byc to, aby na kazda pozycje miec 2 rownorzednych pilkarzy, pozniej mozna doliczyc uzupelnienia skladu, czyli weteranow oraz juniorow. Aby kogos kupic musimy sie takze kogos pozbyc. Pierwsi do odstrzalu powinni byc Kuszczak,De Laet,Bebe,Owen i byc moze Park, ktorego chyba narazie bym oszczedzil, nie wiem moze powroci jeszcze do jako takiej formy, a spokojnie w CC moze grac. Wczesniejsze nazwiska to oczywista oczywistosc, Tomek nie przedluzy kontraktu i dobrze, De Laet to niby jest graczem United a tak naprawde nie jest, nawet w Norwich sobie nie radzil,Bebe niech odchodzi tam skad przyszedl, i tak dla takiego chlopaka sam fakt posiadania w CV Manchesteru United powinien i pewnie jest wielkim sukcesem, zycze mu wszystkiego najlepszego w jakims slabszym klubie, zas Owen czesciej sie leczy niz gra. Gdy gramy w CC czy FA Cup w poczatkowych rundach po prostu wypada dac szanse Owenowi, przez co cierpi np.Will Keane. Wiec odchodzi od nas 4 graczy, w tym 3, ktorzy sa obecni na liscie pilkarzy zgloszonych do PL w rundzie rewanzowej. Co do transferow, wedlug mnie potrzebne sa 3 transfery, nie wiecej, nie mniej. Po pierwsze boczny obronca, najlepiej obunozny, po drugie srodkowy pomocnik, ciezko takiego grajka znalezc jednak mysle, ze M'Vila czy Martinez nadawaliby sie. Po trzecie crack, ktorzy odciazylby Roo i Naniego, marze o Hazardzie, ktory podobno ma byc podobno na sprzedaz latem, jednak wiem, ze jest to malo prawdopodobne, alternatywa dla Hazarda moglby byc Gaitan, jednak jesli za Argentynczyka Benfica zawola wiecej, tyle samo, albo nie wiele mniej niz za Hazarda to po prsotu ten transfer nie bedzie sie oplacal, bo Belg w przyszlosci stanie sie jednym z najlepszych pilkarzy na swiecie zas Gaitan dobry jest, ale do poziomy tych najlepszych raczej nigdy dojdzie.
zobacz więcej
Postów: 839

Napisz PW
dodano: 07.02.2012, 17:31, #7 Zwiń/Pokaż komentarz Cepilek
O wiele lepiej mi się czytało niż ostatnie maksymy :) widać progres. Brawo.
Zgadzam się ze wszystkimi opiniami lecz nie podobają mi się nie które nazwiska które wymieniłeś.
Przykładowo
Danny to dobry grajek ale nie facet który miałby pociągnąć wózek gdy Nani lub Roo nie jest w formie, raczej uzupełnię składu. W dodatku rocznik 83. Dembele na tej pozycji u nas gra Wayne. Kagawa to trochę dziwny gracz potrafi zagrać wielki mecz a w następnym przypominać naszego Parka. Dalej mi się nie chce wymieniać. Chodzi o to że graczy którzy potrafiliby zmienić oblicze naszej gry "cracków" jest tak naprawdę jeszcze mniej niż wymieniłeś, a najczęściej są trudni do wyjęcia. A potem ludzie Fergiego krytykują że kupuje tylko młode talenty lub uzupełnienia składu. A o innych piłkarzy trudno nam rywalizować poprzez brak środków, w lecie też nie spodziewam się jakiegoś mega transferu w końcu odpadliśmy z Ligi Mistrzów to jakaś kasa jest. No chyba że Glazerowie zaskoczą. Sneidera w lecie też odpuściliśmy poprzez brak finansów
Takich piłkarzy jak Anderson i mimo wszystko Park w lecie nie będzie.
Postów: 1040

Napisz PW
dodano: 07.02.2012, 16:59, #6 Zwiń/Pokaż komentarz adipetre
Z ta szeroka kadra MU i wąską Barcelony jest tak, ze tam numerem 18,19 czy 21 jest utalentowany wychowanek, ktory ma tam miejsce nie za zaslugi ale za umiejetnosci, w Manchesterze Ferguson lubi sie otoczyc chwastami, nie dlatego ze maja umiejetnosci tylko za zaslugi, za to ze sa chwastami. No i potem te Barcelonskie dzieciaki leja w LM, a zasluzone rezerwy Manchesterskie odpadaja z Carling Cup czy grupy smierci LM. Dodano: 07 lutego 2012 roku, 17:05

Chicharitto napisał:

nie zgadzam sie ze welbeck wywali chicharitto na ławe widząc meksykanina który powraca do formy. moimz daniem welbeck nie nadaje sie na piłkarza na spotkania z arsenalem czy chelsea. Dodano: 07 lutego 2012 roku, 16:42nie zgadzam sie ze welbeck wywali chicharitto na ławe widząc meksykanina który powraca do formy. moimz daniem welbeck nie nadaje sie na piłkarza na spotkania z arsenalem czy chelsea.


Nie mogac znalezc dwoch argumentow, postanowiles skopiowac jeden? Edytowano: 07 lutego 2012 roku, 17:09
Postów: 3815

Napisz PW
dodano: 07.02.2012, 16:46, #5 Zwiń/Pokaż komentarz united8

artan napisał:

Nie zgodzę się z tym, że nie mamy kasy. Jakoś 50 baniek na zakupy w letnim okienku oraz podwyższenie tygodniówki Rooneya forsa się znalazła.


Obecnie nie mamy, ponieważ w tym sezonie jest trochę strat. Jednak pod koniec sezonu, gdzie będzie można liczyć wpływy myślę że coś się znajdzie. Szczególnie, że jakieś 10 mln zyskaliśmy na sprzedaży graczy (pensje + kasa za transfer).

artan napisał:

Fergie moim zdaniem chce dać szanse Cleverleyowi i Pogbie. Czy się to opłaci? Zobaczymy.


Dokładnie, dlatego napisałem też, że Ferguson nie chce przepłacać. Oni będą zastępcami Scholesa, ale w obliczu kontuzji przydałby się jeszcze jeden dodatkowy ŚP.


Chicharitto napisał:

nie zgadzam sie ze welbeck wywali chicharitto na ławe widząc meksykanina który powraca do formy. moimz daniem welbeck nie nadaje sie na piłkarza na spotkania z arsenalem czy chelsea.

A to dlaczego ? Danny lepiej kreuję grę niż Hernandez. Danny + Wayne i Javier jako joker, to jest to ! ;]
zobacz więcej
Postów: 6189

Napisz PW
dodano: 07.02.2012, 16:45, #4 Zwiń/Pokaż komentarz RedDiabełek

Chicharitto napisał:

welbeck nie nadaje sie na piłkarza na spotkania z arsenalem


2 mecze - 2 bramy... ale się nie nadaję.....
Postów: 143

Napisz PW
dodano: 07.02.2012, 16:42, #3 Zwiń/Pokaż komentarz karol98
nie chce słyszeć o sprzedaży Bułgara !
Postów: 1

Napisz PW
dodano: 07.02.2012, 16:41, #2 Zwiń/Pokaż komentarz Chicharitto
nie zgadzam sie ze welbeck wywali chicharitto na ławe widząc meksykanina który powraca do formy. moimz daniem welbeck nie nadaje sie na piłkarza na spotkania z arsenalem czy chelsea. Dodano: 07 lutego 2012 roku, 16:42nie zgadzam sie ze welbeck wywali chicharitto na ławe widząc meksykanina który powraca do formy. moimz daniem welbeck nie nadaje sie na piłkarza na spotkania z arsenalem czy chelsea.
Postów: 311

Napisz PW
dodano: 07.02.2012, 16:03, #1 Zwiń/Pokaż komentarz KetraBoss
Z tego co mi wiadomo to Berbatov ma w marcu podpisać nową umowę więc jego z grona tych co mają odejść można wykluczyć. A co do Scholes'a to wydaję mi się, że przedłuży umowę z nami na co najmniej jeden sezon.
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.