16 trofeów, 559 meczów, 253 gole, 128 asyst w koszulce Manchesteru United - tak można... ROZWIĄŻ QUIZ

+ +3 - Mata: "Rozczarowujący koniec dobrej serii"

Publicystyka boober @05.10.2015, 11:39 | Przeczytano 1733 razy

Mata: "Rozczarowujący koniec dobrej serii"

W ten poniedziałkowy poranek Juan Mata zebrał myśli by napisać parę słów o tym, co miało miejsce w zeszłym tygodniu.

Witam wszystkich,

Nie jest łatwym pisać dzisiaj i odnaleźć słowa, które mogłyby pocieszyć wszystkich po takim meczu, ale musimy się otrząsnąć. Jak widzieliście, wszystko poszło źle w pierwszej połowie. Przed meczem, naszym zadaniem było pozostać na szczycie tabeli ligowej, jednak nie był to nasz dzień, jak zauważyliśmy po rozpoczęciu spotkania. Arsenal rozpoczął bardzo intensywnie, zdobyli szybką bramkę i nawet nie zareagowaliśmy efektem czego straciliśmy drugiego gola. Nie minęło nawet 10 minut a wszystko wyglądało naprawdę źle. Taki początek jest nie do zaakceptowania, jeśli chcemy walczyć o najwyższe cele musimy wyciągnąć wnioski z tej lecji jak najszybciej. Jedyne co moge powiedzieć to to, że nie możemy zagrać tak jak wczoraj nigdy więcej. Kiedy zaczęliśmy reagować grając piłką, Alexis zdobył trzecią bramkę. Nie jest łatwym pokonać Arsenal na ich stadionie, jednak jak przegrywasz po 20 minutach 3:0, jest to praktycznie niemożliwe. Od tego momentu próbowaliśmy ich powstrzymać, jednak nie stworzyliśmy sobie okazji, jedyną miał Anthony przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę. Jeśli strzelilibyśmy tego gola, rzeczy mogłyby ułożyć się inaczej. Jednak po przewie niewiele się już wydarzyło. Staraliśmy się powrócić do gry walcząc do końca, zostaliśmy jednak ukarani za makabrycznie zły start.

Niestety, był do koniec dobrego miesiąca jakim był wrzesień. Wcześniej w tym samym tygodniu wygraliśmy z Wolfsburgiem w Lidze Mistrzów, goniąc wynik. Piłkarze czuli się świetnie przed przerwą reprezentacyjną, lecz następnie przegraliśmy mecz po tych haniebnych 20 minutach. Teraz musimy się otrząsnąć i grać tak jak robiliśmy to w poprzednich tygodniach. Musimy się czegoś nauczyć po tej porażce. Mamy przed soba bardzo ważny miesiąc, z meczami, które będą wymagać od nas gry na najwyższym poziomie i musimy być na nie gotowi. Przed nimi przerwa reprezentacyjna. Jutro dołączam do składu reprezentacji Hiszpanii. Gramy przeciwko Luksemburgowi w Logroño i Ukrainie w Kijowie, próbując przypieczętować paszporty do wyjazdu na Euro we Francji.

To wszystko, chciałbym jedynie podziękować za wsparcie, nawet w dniach takich jak ten wczorajszy - kibicom, którzy przyjechali na Emirates i nie przestali nas wspierac. Wciąż zajmujemy czołowe miejsce w tabeli i to wyścig na długi dystans, tego jesteśmy pewni. Wszystkie drużyny mają problemy. Jesteśmy jednak pełni nadziei, że jesteśmy w stanie osiągnąć wysokie cele w tym sezonie i nad tym pracujemy każdego tygodnia. Bardzo dziękuję wszystkim za wsparcie!