16 trofeów, 559 meczów, 253 gole, 128 asyst w koszulce Manchesteru United - tak można... ROZWIĄŻ QUIZ

+ +3 - Sánchez vs Mychitarian - spójrzmy na liczby

Publicystyka szweds @17.10.2018, 19:32 | Przeczytano 1088 razy

Dotyczy: Alexis Sánchez, Henrich Mychitarian

Sánchez vs Mychitarian - spójrzmy na liczby

Minęło już trochę czasu od wymiany, do której doszło na linii Manchester United – Arsenal, czas więc sprawdzić liczby obu piłkarzy. Sprawdzimy, w którym klubie panowie wykręcali lepsze wyniki.

Na początek porównamy owoce występów Alexisa Sáncheza w zespole Czerwonych Diabłów z tymi z okresu jego gry na Emirates Stadium.

Za czasów, gdy jego trenerem był Arsène Wenger potrzebował średnio 116 minut na udział przy strzelonej bramce. Co 178 minut pakował piłkę do siatki, a co 331 minut asystował. Po przejściu do czerwonej części Manchesteru jego statystyki nie wyglądają już jednak tak dobrze. W ciągu rozegranych 3142 minut, 4 razy asystował i 4 razy pokonywał bramkarza rywali, co daje udział przy bramce co 393 minuty. Nie można jednak stwierdzić, że to sam transfer spowodował nagły spadek formy. Regres zaczął się już w szeregach "Kanonierów", bowiem w pierwszej połowie sezonu też grał już znacznie poniżej swoich możliwości. Na udział przy bramce potrzebował 216 minut.

Henrich Mychitarian - jego statystyki też nie są wcale tak kolorowe. Podczas swojego pobytu na Old Trafford trafiał do siatki przeciwnika co 245 minut, asystował co 326. Swój udział przy bramce miał średnio co 140 minut. Warto jednak zaznaczyć, że pierwsza połowa zeszłego sezonu była katastrofalna w wykonaniu Ormianina, 5 asyst i 2 bramki, to cały jego dorobek. Ponad 21 godzin, tyle średnio potrzebował na wpisanie się na listę strzelców. Raz na 504 minuty asystował, co dawało udział przy bramce co 181 minut. W Arsenalu obecnie potrzebuje ponad 10 godzin na murawie, aby wpisać się na listę strzelców. Co 310 minut zalicza ostatnie podanie przed bramką, co 207 minut bierze udział przy trafieniu do siatki.

*ocena wyciągnięta ze średniej z portali whoscored.com oraz sofascore.com

Ze statystyk wynika, że Chilijczyk nieznacznie lepiej radzi sobie w ofensywie. Z kolei reprezentant Armenii nieco lepiej wypada w kwestii zadań defensywnych.

Jakie nasuwają nam się wnioski? W ogólnym rozrachunku można powiedzieć, że obaj piłkarze zawodzą, Henrich jednak nieco mniej niż Alexis. Natomiast jeśli popatrzymy na obecny sezon, to właśnie były piłkarz Barcelony wypada w nim lepiej. Mamy ogromną nadzieję, że bramka na 3:2 w meczu przeciwko Newcastle United będzie dla niego nowym początkiem. Na pokonanie golkipera rywali w meczach o stawkę czekał bowiem ponad 14 godzin spędzonych na murawie.

Źródło: sofascore, whoscored, squawka, transfermarkt