Manchester United powraca na europejskie salony. Czas więc sprawdzić Twoją wiedzę z naszych... ROZWIĄŻ QUIZ

+ 0 - Inter pokonany po karnych

Relacje Miłosz @30.07.2014, 01:30 | Przeczytano 4180 razy

Dotyczy: Nemanja Vidić, Inter Mediolan vs Manchester United [30.07.2014], Inter Mediolan

Inter pokonany po karnych

Manchester United bezbramkowo zremisował z Interem Mediolan w sparingu rozgrywanym na FedExField w Landover. W rzutach karnych lepsi byli podopieczni Louisa van Gaala (5:3).

United po raz pierwszy zaprezentowało nowy trzeci wzór strojów, a od początku zaprezentowała się taka jedenastka: Lindegaard - Jones, Smalling, Evans - Valencia, Herrera, Fletcher, Young - Mata - Rooney, Welbeck.

Pierwszą dobrą okazję Czerwone Diabły miały po 10 minutach. Nemanja Vidić zgubił krycie Phila Jonesa przy rzucie rożnym i tylko interwencja Samira Handanovicia zapobiegła stracie bramki. Osiem minut później, Wayne Rooney zakręcił z 20 metrów, ale piłka nie wpadła do bramki tak ładnie jak w meczu z Romą, a jedynie przeleciała nad poprzeczką.

Dwie dobre akcja United pod koniec połowy, ale zabrakło ostatniego podania, najpierw Maty do Rooneya, a potem na odwrót. Inter nie miał pomysłu w pierwszych 45 minutach na zagrożenie bramki Lindegaarda, United też bez 100% sytuacji, choć było kilka strzałów ze strony podopiecznych Louisa van Gaala, jak chociażby ten Maty z 41. minuty, kiedy piłka przeleciała obok słupka.

Osiem zmian w United na drugi 45 minut, co możecie zauważyć w naszej tabelce powyżej newsa. Warte odnotowania, że gra Luke Shaw, któremu van Gaal zalecił indywidualne treningi. Szansę dostał też Wilfried Zaha. To właśnie Zaha jako pierwszy stworzył zagrożenie. Dostał piłkę na 35. metrze, przyspieszył, wpadł w pole karne i dopiero interwencja Vidicia przerwała jego rajd.

Po godzinie gry mieliśmy kolejną sytuację dla przyjezdnych z Anglii. Nani tuż przed polem karnym rozegrał tzw. klepkę z Shinjim Kagawą, oddał strzał z pierwszej piłki i miał pecha, że piłka powędrowała tuż obok bramki. Dziesięć minut później dobrą akcję na prawej stronie Zahy i Younga próbował wykończyć Cleverley, lecz uderzył nad poprzeczką.

Kwadrans przed końcem Nani znowu dał znać o sobie. Dostał piłkę w pole karne, uderzył na bramkę, ale rezerwowy bramkarz włoskiej ekipy popisał się dobrą interwencją. Jeszcze Kagawa próbował dobić strzał Portugalczyka, ale został uprzedzony przez defensora Interu. Chwilę później Nani opuścił boisko, a za niego Javier Hernandez.

W 85. minucie po raz groźny strzał oddała drużyna z Włoch, a dokładniej Freddy Guarin z rzutu wolnego. Na posterunku był David de Gea, który popisał się znakomitą paradą.

Jeszcze przed ostatnim gwizdkiem arbitra indywidualną akcją ze strzałem popisał się Zaha, ale bramka nie padła również w tej sytuacji i wobec remisu, przyszło nam oglądać jedenastki. Zaczynali zawodnicy United..

Rzuty karne
Freddy Guarín O O Ashley Young
Yann M'Vila O O Javier Hernández
Saphir Taïder O O Tom Cleverley
Marco Andreolli X O Shinji Kagawa
    O Darren Fletcher

W drugim spotkaniu grupy A International Champions Cup Real Madryt nieoczekiwanie przegrał z AS Romą 0:1 po golu Francesco Tottiego. Tym samym "Królewscy" nie mają już szans zagrać w finale turnieju w Miami.

Źródło: manusite.pl

Tagi: Inter Mediolan, International Champions Cup, Mecze towarzyskie, Nemanja Vidić, Relacje z meczów, Remis, Rzuty karne, Tournée

Komentarze (40) Obserwuj Dodaj opinię

Postów: 78

dodano: 30.07.2014, 10:38, #40 Zwiń/Pokaż komentarz M&U
Na dole zobaczyłem transmisje z YT chciałem sprawdzić jak to wygląda a tu prosze,cały mecz nagrany jest...

dodano: 31.07.2014, 15:22, #37 Zwiń/Pokaż komentarz REAL
A tak z innej beczki. Wszyscy co ponad wszystko interesują się transferem Vidala do MU to proszę sobie wpisywać w google 'Vidal Manchester United' i tam wyskoczy kopiujemy wiadomości tłumacz google i czytamy :). Ja teraz sprawdzałem to prawie wszędzie jest, że Arturo zdecydował się dołączyć do United. Testy podobnież już przeszedł w Turynie ze względu na kontuzje MU chce mieć pewność, że nic mu nie jest i dzisiaj agent Chilijczyka ma się spotkać z władzami porozmawiać o transferze. :D Może jest coś na rzeczy jak ma Fellaini iść do Napoli.

//Edytowano 2 razy, ostatni raz 31.07.2014, 15:24

Postów: 1138

dodano: 31.07.2014, 14:40, #36 Zwiń/Pokaż komentarz kurczak*
Wie może ktoś czy POlska telewizjha pokaze mecz z realem madryt na żywo?
Postów: 5572

dodano: 30.07.2014, 19:45, #35 Zwiń/Pokaż komentarz toporminator
Kapitalny mecz w wykonaniu United. O ile początek był trochę niemrawy i to Włosi prowadzili grę, o tyle reszta spotkania z praktycznie całą (!!) drugą połową była pod nasze dyktando. Piłkarze Interu tańczyli jak im zagraliśmy.

Prócz jednego groźnego strzału z wolnego pod koniec meczu i kilku nieudanych główek w pierwszej połowie Inter nie miał pod naszą bramką nic do powiedzenia. Pochwalić trzeba całą defensywę, nawet w drugiej połowie po wprowadzeniu dwóch młodych nasza gra defensywna była poukładana i spójna.
Na bokach bardzo średni mecz Valencii który mimo dobrego uzupełniania obrońców w atak nie miał większego wkładu. Young trochę szarpał, widać że dobrze czuje się na tournee. Shaw zagrał znacznie lepiej niż ostatnio ale nadal nie jest to to, czego się po nim spodziewam. Oczywiście nowy w klubie i do tego tak młody zawodnik potrzebuje trochę czasu, liczę że będzie tylko lepiej.
Środek pola może nie zagrał wybitnie, ale kompletnie wybili z głów rywali marzenia o dominacji w tej strefie boiska. Clev dobrze grał do przodu (chyba najlepszy mecz na tournee), Fletcher i Herrera całkiem nieźle się rozumieli, szczególnie ten pierwszy wydawał się mieć cały mecz pod kontrolą.
Kagawa coś tam szarpał, co nieco się udawało, ale to chyba za mało by przekonać do siebie Van Gaala, szczególnie po tym jak w pierwszej połowie Mata z Rooneyem szukali się niemal w każdym podaniu.
Na spore pochwały zasłużył natomiast Zaha który może nie zagrał jakiegoś wielkiego meczu, ale pokazał się z bardzo dobrej strony, był żywiołowy i kreatywny. Na pewno zagrał lepiej niż Nani w całym tournee czy Keane w meczu z LA.

Cieszy dobra gra United i to jak zależało nam na wygraniu tego meczu. Wreszcie zdominowaliśmy co jak co silnego rywala, zamknęliśmy go na swojej połowie i jedyne czego zabrakło to bramki, mimo że okazji było co najmniej kilka. Cieszy również postawa Van Gaala który cały czas coś notował, ale gdy trzeba było podejść do liniowego i opieprzyć go za winy sędziego głównego - nie wahał się tego zrobić mimo że to mecz towarzyski ;)
Szkoda że sędzia nie popisał się pod koniec meczu i gwizdał czyste wślizgi naszych jednocześnie nie dyktując ewidentnego karnego po faulu na Tomie.
No ale nic, liczy się wygrana, szanse na finał dość duże, a wygranie takiego turnieju o pietruszkę może być niezłym sterydem dla naszych przed zbliżającym się wielkimi krokami sezonem.
zobacz więcej
Postów: 227

dodano: 30.07.2014, 18:35, #34 Zwiń/Pokaż komentarz reddevilssss
dodano: 30.07.2014, 16:11, #33 Zwiń/Pokaż komentarz maro333 [83.26.174.***]
A dlaczego mamy 5 pkt skoro wygralismy dwa mecze?? United widac że ciezko pracują :) LvG wziął sie ostro za robote i ustawianie ludzi :))ito sie podoba ;)
Postów: 6181

dodano: 30.07.2014, 16:28, #32 Zwiń/Pokaż komentarz Guru Pitka
Za zwycięstwo w regulaminowym są 3 punkty,po karnych tylko 2. Po sumowaniu wyników naszych wychodzi 5. Prosta logika.
dodano: 30.07.2014, 16:59, #31 Zwiń/Pokaż komentarz maro333 [83.26.174.***]
Ok dzięki. nie wiedziałem ze tak licza punkty :)
Postów: 475

dodano: 30.07.2014, 12:40, #30 Zwiń/Pokaż komentarz AlwaysRed
Zaraz,zaraz...Nie ma hejtów na Cleva? ;o Co się dzieje? ;O
Tak, wiem wiem^^ zagrał [***]isty meczyk :)
Co do Naniego, skoro go ściągnął po 30minutach to znaczy chyba że jego dni są policzone :(

dodano: 30.07.2014, 13:02, #28 Zwiń/Pokaż komentarz M&U
Widze że jakaś tabelka wyskoczyła i prosze,United na swoim miejscu.Troche brzydko wygląda sytuacja w grupie B... :D
To chyba przedsmak tego jak będzie wyglądała rywalizacja w PL no i za rok w LM
Postów: 78

dodano: 30.07.2014, 12:31, #27 Zwiń/Pokaż komentarz M&U
Naprawde dobry mecz United.
Jedyne za co można ganić piłkarzy Manchesteru to brak sytuacji podbramkowych i strzałow na bramke (w sumie to są najważniejsze elementy tego sportu).
Ale spokojnie wróci nasza najlepsza armata (czyt. Robin van Persie) i będzie dużo lepiej.
Na plus raczej wszyscy.Ja zwracałem wiekszą uwagę na gre Zahy i szczerze mówiąc zagrał fajnie.Troche słabiej Herrera,Shaw bez rewelki ale lepiej niż w ostatnich meczach.
Co do Cleva to jeśli bedzie tak grał to powołanie do repry dostanie a autorzy tej idotycznej petycji zrobią nową tym razem z przeprosinami dla Tomasza.
Co cieszy?Fantastyczna gra bez piłki nie ma już tych dziór co za Moyesa czy nawet Fergusona gdzie odległość mędzy linią obrony i ataku wynosiła 5 kilometrów.
Teraz wystarczy tyle żeby holender nie pokłocił się z zarządem lub z jakimś piłkarzem Man UTD,i mamy mistrza mówie wam!!!
A i szkoda że Fletcher nie jest młodszy bo wtedy o Vidalu nikt w Manchesterze by niemyślał...
Co do karnych,myśle że i tu wielkie znaczenie ma pewność siebie którą zaraził naszych LvG.No i pochwała dla Guarina za karnego idealnego.

//Edytowano 2 razy, ostatni raz 30.07.2014, 12:32

Postów: 2972

dodano: 30.07.2014, 03:32, #26 Zwiń/Pokaż komentarz youngy18
Brawa dla Cleverleya. Był najjaśniejszą postacią meczu. Zmarnował niezłą sytuację podczas spotkania, do tego można się przyczepić.

Kagawa poniżej oczekiwań, coraz bardziej pokazuje że nie zasługuje na miejsce w kadrze.
Postów: 346

dodano: 30.07.2014, 11:08, #25 Zwiń/Pokaż komentarz Joshua002
No i ja bym się tutaj nie zgodził z Tobą, Kagawa wczorajsze spotkanie jak i moim zdaniem mecz z Romą rozegrał całkiem nieźle, umiał się znaleźć, był przy piłce i całkiem dobrze zagrywał do kolegów.
Postów: 919

dodano: 30.07.2014, 08:48, #24 Zwiń/Pokaż komentarz PiotrUtd
Witam wszystkich kibiców United. Chciałbym się dowiedzieć jak grała nasza drużyna bo niestety warunki nie pozwalają oglądać mi meczów w USA.
Postów: 1016

dodano: 30.07.2014, 09:45, #23 Zwiń/Pokaż komentarz Arek135
Graliśmy dużo lepiej niż Inter. W pierwszej połowie kilka razy próbowaliśmy przyspieszyć grając z pierwszej i raz wyszła akcja w stylu Arsenalu (chyba przeciwko Norwich). Szkoda tylko, że ostatnie podanie zostało zablokowane. Drugim naszym sposobem przedostawania się pod pole karne było przerzucenie piłki za linię obrony. Ogólnie pierwsza połowa fajna a akcja 6 lub 7 podań z pierwszej było miodzio.

Druga połowa to znowu inny garnitur. Graliśmy tą samą taktyką czyli 3:5:2. W drugiej połowie dużo bardziej graliśmy indywidualnie chodź i kilka akcji było fajnie rozegranych. Tak jak i w pierwszej połowie była jedna akcja, która bardzo się podobała czyli Nani atakuje, podaje do Kagawy w pole karne, ten zgrywa z pierwszej (na skraj 16) i Portugalczyk strzela (szkoda że pudłuje). Niby prosto brzmi ale wyglądało fajnie.

Reasumując przez cały mecz przeważaliśmy ale w pierwszej połowie graliśmy ciekawiej drużynowo, natomiast w drugiej lepiej wyglądały akcje indywidualne.

Chociaż i tak poczekaj, aż ktoś zarzuci linkiem do meczu bo warto obejrzeć cały (może byłem senny ale mecz w naszym wykonaniu podobał mi się).
Postów: 227

dodano: 30.07.2014, 07:14, #22 Zwiń/Pokaż komentarz reddevilssss
To tylko sparing i ja wolę obejrzeć powtórkę przynajmniej się nie ścina nic ogląda się jak w tv tylko na mniejszym ekranie a na żywo to transmisje internetowe nie są najwyższej jakości i zawsze się coś tnie.Przynajmniej ja tak mam.Mecz obejrzany na spokojnie o normalnej godzinie jaką jest 5 rano teraz czas iść do roboty.
Postów: 570

dodano: 30.07.2014, 07:23, #21 Zwiń/Pokaż komentarz Barbarzyńca
A masz gdzieś ling do meczu?
Postów: 570

dodano: 30.07.2014, 07:02, #20 Zwiń/Pokaż komentarz Barbarzyńca
Po przeczytaniu relacji i waszych opinii teraz żałuję, że nie wziąłem na żądanie i na spokojnie nie obejrzałem meczu.
Postów: 405

dodano: 30.07.2014, 03:12, #19 Zwiń/Pokaż komentarz Auralis
Na ławce mamy młodszego i bardziej energicznego Fergusona, sędziowie angielscy kupujcie pampersy.
Postów: 955

dodano: 30.07.2014, 03:21, #18 Zwiń/Pokaż komentarz Sitos
Dokładnie. Jak zobaczyłem van Gaala w akcji, to przypomniał mi się Ferguson i jego "pogawędki" z technicznymi :)
Postów: 4

dodano: 30.07.2014, 03:35, #17 Zwiń/Pokaż komentarz LoverMatiiFour
Widziałeś kiedykolwiek Moyes'a tak walczącego przy linii..? to będzie nasz wielki powrót w tym sezonie!
Postów: 3720

dodano: 30.07.2014, 03:38, #16 Zwiń/Pokaż komentarz Charly
Moyes to się bał nawet podejść do liniowego i zwrócić mu uwagę.
Postów: 163

dodano: 30.07.2014, 03:37, #15 Zwiń/Pokaż komentarz Giovane
Nasi chłopcy nie mogli rozwinąć skrzydeł przez autobus, który postanowił zaparkować przed bramką Interu. Mimo wszystko widać pozytywy w naszej grze. Niektóre akcje mogły naprawdę się podobać, a szczególnie ta klepa z 1. połowy. Niezależnie od wyniku, to mecz z Realem zadecyduje czy rozegramy 4. mecz w tym turnieju, czy też skończymy na trzech. Jestem pozytywnie nastawiony i liczę na mały rewanż za Ligę Mistrzów. :)

dodano: 30.07.2014, 03:37, #14 Zwiń/Pokaż komentarz Charly
Kagawa, Young oraz Clev nawet strzelili ;) Mile zaskoczyli kibiców United, graty dla nich.
Szkoda tylko, że w regulaminowym czasie gry nie wygraliśmy, bo praktycznie cały mecz przeważaliśmy, Inter w ogóle nie miał prawie nic do powiedzenia. Kompletnie nie mogli się przebić pod nasze pole karne, za to my dużo akcji dobrych stwarzaliśmy do strzelenia bramki. W sumie dobrze się oglądało to spotkanie.
Postów: 240

dodano: 30.07.2014, 03:33, #13 Zwiń/Pokaż komentarz YesTwoJeffer
Nie widziałem od dwóch sezonów takiego Toma.Dziś dobry nie tylko w obronie bo w przodzie też rozgrywał.Przypomiał mi się tom z 2011r. Kiedy to był w dobrej formie.Jeśli ma tak grać to super !
(Oprócz tego woleja po dośrodkowaniu Younga)
Postów: 10373

dodano: 30.07.2014, 03:31, #12 Zwiń/Pokaż komentarz Eric Djemba-Djemba
jedno co mnie pozytywnie zaskoczyło po tym meczu to bardzo pewnie wykonywane jedenastki, widać ćwiczyli :) brawo!!
Postów: 292

dodano: 30.07.2014, 03:30, #11 Zwiń/Pokaż komentarz kara466
Nigdy nie widziałam, żeby nasi zawodnicy wykonywali karne lepiej niż dzisiaj.. czapki z głów panowie, bramkarz nie miał nic do powiedzenia.
Postów: 4

dodano: 30.07.2014, 03:23, #10 Zwiń/Pokaż komentarz LoverMatiiFour
Szczerze? liczyłem na ciekawą współpracę Zahy z Nanim, a tymczasem więcej podań od tej dwójki wymienili między sobą...Blackett i de Gea.. I dno kompletne Kagawa.. Mata pokazał mu w pierwszej połowie, gdzie jego miejsce..