Quiz związany z napastnikiem Manchesteru United. ROZWIĄŻ QUIZ

+ +5 - Diabły remisują z Chelsea wygrane spotkanie!

Relacje Red_Devil @07.02.2016, 16:01 | Przeczytano 3974 razy

Diabły remisują z Chelsea wygrane spotkanie!

Manchester United, mimo bardzo dobrej gry, tylko zremisował z Chelsea 1:1 w 25. kolejce Premier League. Diabły objęły prowadzenie za sprawą Jessego Lingarda, ale w doliczonym czasie gry wyrównał Diego Costa.

Na spotkanie na Stamford Bridge Louis van Gaal nie dokonał żadnej zmiany w meczowej 18-tce w porównaniu do wygranego meczu ze Stoke City! Wielu wzięło to za dobry omen, że Holender nie chce też zmienić bardziej ofensywnego stylu gry, który jego drużyna pokazywała w ostatnich meczach.

I nie przeliczyli się. Czerwone Diabły od początku naciskały i w zasadzie przez pierwsze 20 minut zamknęły gospodarzy na ich połowie. W akcjach oskrzydlających brylowali Matteo Darmian, Cameron Borthwick-Jackson i Anthony Martial.

Niestety, większość ataków MU rozbijała się na 20. metrze od bramki Thibauta Courtoisa. Niewidoczny był Wayne Rooney, słabo radził sobie Juan Mata. Dominacja United zarysowała się też w liczbie rzutów rożnych, ale goście nie stworzyli tym elementem gry żadnego zagrożenia pod bramką Chelsea.

Podobnie przebiegała gra w drugiej części gry, jednak tutaj udało się strzelić bramkę. Z lewej strony piłkę wrzucił Borthwick-Jackson, Rooney ją zgasił, a bramkę z półobrotu zdobył Jesse Lingard. Wydawało się, że wreszcie udało się złamać zespół "The Blues".

Niestety, podopieczni van Gaala popełnili najbardziej oczywisty błąd: zamiast dalej atakować, cofnęli się do obrony, oddając piłkę rywalom. Przez blisko 20 minut United broniło korzystnego dla siebie rezultatu i nie mogło to skończyć się inaczej. Wprowadzony na boisko Memphis Depay zmarnował dobrą kontrę, a w odpowiedzi po zamieszaniu przed polem karnym Davida de Gei, zaspał przy pułapce ofsajdowej Borthwick-Jackson, a Diego Costa zdobył wyrównującego gola.

Czerwone Diabły słusznie straciły punkty w Londynie. Tak nie może grać zespół z ambicjami w Lidze Mistrzów, nie mówiąc o czołowych lokatach w Premier League. Trzeba grać do końca, a prowadzenie jednym golem to jeszcze nie 3 punkty. United tracą teraz 6 punktów do 4. miejsca - jeżeli dalej będą tak marnować okazje do wygrywania spotkań, to Liga Europy to maks co mogą osiągnąć.