Jesteś pewien, że znasz tę część historii United? Rozwiąż nasz quiz, a dowiesz się wielu nowych... ROZWIĄŻ QUIZ

+ +2 - Rashford daje wygraną z Bournemouth!

Relacje Redakcja @03.11.2018, 12:39 | Przeczytano 334 razy

Rashford daje wygraną z Bournemouth!

Manchester United wygrał na południu Anglii 2:1. Bramkę na wagę 3 punktów w doliczonym czasie gry zdobył Marcus Rashford. Wcześniej trafiali Callum Wilson oraz Anthony Martial.

Mecz po raz kolejny pokazał dwa oblicza drużyny Manchesteru United. Pierwsza połowa to istna tragedia w grze defensywnej i brak kreowanych sytuacji. Piłkarze Bournemouth raz po raz atakowali bez większego oporu bramkę Davida de Gei, a zwieńczeniem ich wysiłków była bramka świetnie dysponowanego Calluma Wilsona w 11 minucie. Czerwone Diabły odpowiedziały dopiero w 35 minucie, kiedy po akcji prawą stroną Alexis Sánchez wypatrzył w polu karnym Anthonego Martiala, a ten potwierdził swoją dobrą formę pewnie pokonując bramkarza rywali. Niestety poza akcją bramkową w pierwszej części meczu piłkarze José Mourinho praktycznie nie istnieli.

Druga połowa to zmiana przebiegu meczu o 180 stopni, do czego w ostatnich tygodniach przywykliśmy. Pierwszą skuteczną decyzją trenera było przesunięcie wyżej Paula Pogby, który wielokrotnie napędzał akcje ofensywne drużyny, a obrońcy rywala mieli z nim sporo problemów. Oprócz zmiany taktyki nastąpiły też zmiany personalne. Na boisko w 56 minucie weszli Ander Herrera i Marcus Rashford. Hiszpański pomocnik popisał się dwoma niezłymi strzałami, które niewiele mijały światło bramki strzeżonej przez Begovicia, natomiast Rashford w doliczonym czasie gry sprawił radość grupce fanów United będącej na Vitality Stadium ustalając wynik spotkania na 2:1 dla gości. Cała druga połowa to kilka dogodnych sytuacji ekipy José Mourinho. Wśród najgroźniejszych wymienić trzeba strzał w poprzeczkę Ashleya Younga i nieudaną dobitkę Rashforda z 64 minuty meczu, a także koronkową akcję zakończoną strzałem Jessego Lingarda z 89 minuty - "Wisienki" jednak świetnie radziły sobie na linii bramkowej.

Dużo emocji i szczęśliwe zakończenie, ważne trzy punkty jadą wraz z piłkarzami na Old Trafford.

Tagi: Anthony Martial, Bournemouth, Callum Wilson, Marcus Rashford, Premier League, Relacje z meczów, Znamy składy, Zwycięstwo

Komentarze (7) Obserwuj Dodaj opinię

Postów: 39

dodano: 03.11.2018, 16:02, #7 Zwiń/Pokaż komentarz Redakcja: marsalis
Co do Smallinga panowie pełna zgoda, to nie jest lider defensywy, pod którym mogą się rozwijać młodzi piłkarze. Potrzeba obrońcy z czołowej 5-10 świata na już żeby wziął to za mordę i poustawiał wszystkich. Szczerze wierzę, że to nie będzie Maguire tylko ktoś z dwójki Koulibaly - Skriniar. Wtedy można myśleć o dołączaniu do niego czy Lindelofa czy Bailliego i na tym się opierać. Pozbyć się przy okazji Jonesa i Rojo za jakieś 15-20 baniek i ściągnąć jakiegoś młodzika do rotacji jako 4 obrońcę.

Co do Pogby, dzisiaj widać było jak zagrał dwie zupełnie różne połowy. W drugiej ustawiony znacznie wyżej napędzał akcje ofensywne i wyglądał po prostu dobrze, asysta zwieńczająca przyzwoite 45 minut, sporo szumu i sprawiania problemów rywalom.

Zobaczymy co z urazem Lukaku, czy to kwestia odpoczynku przez 2-3 dni czy coś większego, póki co nasz atak wygląda żwawiej bez niego więc nie ma co płakać, gorzej jakby ktoś wypadł z urazem, wtedy nie ma żadnych innych opcji.
Postów: 343

dodano: 03.11.2018, 17:24, #6 Zwiń/Pokaż komentarz N.A.N.I
Koulibaly mega spoko opcja, dużo dający też przy stałych fragmentach, Skirnar to jednak taki Lindelof v2.0, prędzej widziałbym tu Boatenga, Varane, czy któregoś z dwójki ŚO Tottenhamu. Na pewno nie Maguire.

Pogba musi mieć luz i musi mieć chęci, w drugiej połowie było to widać, ale nadal coś tam szwankuje, ale trudno, cały zespół grał ciężko więc to też może go stopować czy rzutować na ocene jego osoby.

Lukaku czy bez Lukaku? Jeśli mamy grać Matą na skrzydle i Sanchezem na szpicy to już nie wiem czy lepiej nie grać Sanchezem na szpicy i Lukaku na skrzydle. Serio. Mata ginie, znika, szuka ciągle miejsca na środku a przy kontrze zwyczajnie nie wspomaga swojego obrońcy bo wcześniej go gdzieś wywiało na szerokość na jakiej stoi bramkarz. Widzę miejsce dla Juana w tym zespole i jest ono za napastnikiem. Chcemy zrezygnować na dłuższy czas z Lukaku? Zagrajmy bez sztywnych skrzydeł z 2 z przodu typu Martial-Sanchez/Rashford i ustawmy Mate za nimi. Ale dajmy już sobie spokój z hiszpanem po prawej bo to lepiej go ustawić w 3 w środku nawet.
Postów: 343

dodano: 03.11.2018, 15:44, #5 Zwiń/Pokaż komentarz N.A.N.I
I znowu ten gość ratuje nam tyłek. Marcus Rashford, człowiek który pojawił się w pierwszym składzie tylko i wyłącznie przez debilne decyzje LvG który "nie potrzebuje" aż tylu napastników. Gość który miał być skreślony przez Mourinho (który podobno nie daje grać młodym), gra chyba najwięcej spotkań z piłkarzy w najwyższych ligach (nie mówię o minutach). Dostaje regularnie swoje szanse, regularnie też niestety coś zepsuje, ale tak jak dzisiaj, popsuł jedną sytuacje, by pod sam koniec się zrehabilitować. Brawo, brawo, brawo.
A podsumowując całość meczu, mieliśmy fart. Fart że na początku nam nie wsadzili więcej bramek, fart że sędzia był normalny i nie podyktował karnego za półfaul Shawa, fart że mamy najlepszego bramkarza na świecie. Obrona znowu popisowo, Smalling nie może być partnerem dla rozwijającego się gracza jakim jest Victor, po prostu nie może, młodszy musi czuć że ktoś go zabezpiecza, że nawet jak coś mu nie wyjdzie to będzie ktoś kto będzie w stanie to naprawić. A tak mamy nieźle zapowiadającego się defensora Lindelofa który ciągle z tyłu głowy ma pewnie myśl że nie spaprz tego bo Chris ci [***] nie uratuje. Niestety, skład trzeba zbudować od tyłu, gdzie mamy Shawa który może spokojnie zostać i Lindelofa który potrzebuje odpowiedniego partnera, a nie takiego średniaka jak Smalling. Do tego jest jeszcze Rojo, Bailly i Jones, ale żaden z nich nie będzie dobrym partnerem dla Szweda, a to w nim trzeba pokładać nadzieje. Prawa obrona też kuleje ale póki "dziadki" Ash i Antek będą jeszcze w niezłej formie to można na to przymknąć oko. Dalej mamy niezły środek, naprawdę niezły, tylko Matić jest bez formy, Pogba to sam nie wiem jak wygląda w formie a jak bez bo to nigdy nie wiadomo co z nim, no i do tego jest Mata którego wszyscy nasi menago ubzdurali sobie na skrzydle, jest Fred, Herrera, Fella i McTomek. I o ile idzie z tego złożyć niezły środek typu Matić-Pogba-Fred, który jest dość ruchliwy (poza serbem który ma być ryglem defensywnym) tak żaden z tych zawodników nie jest w najwyższej formie. Myślę że w meczu z Juve powinniśmy wyjść Herrera-Pogba-Mata w środku, i tak nie spodziewamy się fajerwerków i raczej mecz przegramy, a tak możemy zapewnić kilka ciekawych akcji i rozwiązań innych niż zwykle. LS to Martial i tak musi być, koniec kropka. Sanchezowi można szukać innych pozycji ale od francuza to łapy precz. Myślę że właśnie Alexis powinien grać na prawej, a do momentu odbudowania się Romelu to Marcus powinien grać na szpicy.

Wynik cieszy, 3 pkt cieszą, gra niezbyt ale emocje pod koniec meczu pozwalają patrzeć na to wszystko z przymrużeniem oka.
zobacz więcej
Postów: 7631

dodano: 03.11.2018, 14:20, #4 Zwiń/Pokaż komentarz czerwona strona mr.sayd
Dobrze że Smalling jeszcze przed przerwą dostał w łeb piłką, może się obudzi wreszcie.

Cieszy mnie forma Martiala i brak Lukaku który męczył swoją grą. Liczę że Mou wpuści Lingarda i Rashforda na zmęczonego rywala.

Pozdrawiam.
Postów: 343

dodano: 03.11.2018, 14:07, #3 Zwiń/Pokaż komentarz N.A.N.I
33 minuta, z naszej strony zupełny brak zagrożenia dla bramki której broni Begović, za to Wisienki cisną i ewidentnie wyczuli krew i będą dążyć do strzelenia drugiej bramki. Nasi znowu wyglądają jak dzieci we mgle, Sanchez na boisku stanowi oddzielny byt, wygląda jakby go ktoś dokleił. No i w czasie pisania komentarza akurat się chłopaki zgrali na chwile i padła bramka. Trudno, nie ma co tu stękać trzeba oglądać. 1-1. GGMU!

dodano: 03.11.2018, 13:47, #2 Zwiń/Pokaż komentarz czerwona strona mr.sayd
Jak zwykle nasza beznadziejna obrona daje się nam we znaki. Od 4 minuty powinniśmy już przegrywać, nawet z kalafiorami dajemy sobie strzelić gola, wstyd piłkarze z takimi tygodniówkami a grają gorzej od dzieciaków grających na ulicach.

Oglądamy dalej może nasza obrona znowu dowali do pieca to się przynajmniej pośmiejemy.